Türk Askerini Tanıtmaktır Gayemiz

Fevzi Moray

New member
TÜRK ASKERİNİ TANITMAKTIR GAYEMİZ.

Değerli dost ve kahraman silah arkadaşlarım, kısa süre önce aile efradımı ilgilendiren hususları sizinle paylaşırken tek çekincem yanlış anlaşılırım düşüncesiydi. Paylaştıklarımın bir kısım insanlarca “reklam yapıyorlar” şeklinde algılanacağıydı. Kesinlikle bu düşüncede olmadığımı bilmenizi isterim. Paylaşmak istediklerim yazımın ‘ana başlığında’ gizlidir. Şimdi yaptığım ise gizlenmiş gerçekleri sizlerle paylaşmaktır. Bu nedenledir ki benim davam daha geniş ve şümullüdür.

Savaşta ölmeden öldürmek, görülmeden görmek ve vurulmadan vurmaktır görevimiz.

Yani nereden bakarsanız kan vardır yaşamımızda. Ancak kandan görülmez hal almış görevin altında gizemli ve bir o kadar da ilgi çeken bilinmeyenler vardır.

O nedenle yazmaktayım..

Bu düşünceye atlayanlar (!) maalesef olayları dar açıdan değerlendirmektedir. Son zamanlarda yoğunlukla kendini ve vatanını inkar edenler(!) halkın kafasını kirli fikirlerle ablukaya almaktadırlar. Dünyanın kurduğu baskılara teslim olan içimizdeki bu sapkınlar , Türk Silahlı kuvvetlerini toplumun gözünden düşürmek adına akıl almaz dolapları her gün evlerimizin ekranlarından, bir yerlerden destek almışçasına ve pervasızca beyinlerimize çakıyorlar.

İşte bu nedenlerle kapalı kutu görünümünde olan TSK’ in içindeki tertemiz beyinleri, muhteşem meziyetleri sizlerle yeri geldiğinde paylaşmaktır tek amacım..

Kimi ayarlı basın mensupları(!) , medyanın yazar kasaları(!) emekli olan askerler için utanmadan ve küstahça “ Askerlikten başka ne bilirler ki, siyasetle uğraşmak emekli olduktan sonra yapmayacakları tek şey olmalıdır. Yapacakları ise , Ordu evlerinin ucuz mekanlarında ömürlerinin kalanını tüketmeleridir.” diyebilmektedirler.

askerlik , para ve pulla ölçülmeyecek kadar kutsal , bir o kadar da meşakkat, özveri , bilgi ve beceri isteyen önemli bir kurumdur.

Kutsal ve gizemli yuvanın içinde bir ömür tüketen biz askerlerin tanıtımında maalesef bu güne kadar pek başarılı olunduğu söylenemez.. Bu nedenledir ki bir yerde kapalı kutu içinde kalan yaşamımızı milletimizle paylaşma mücadelesi vermekteyim.

Yine bu nedenledir ki yapmaya çalıştığım ; Silahlı Kuvvetlerden emekli olmuş bir Türk subayı olarak dünyanın en etkin silahlı gücü olmayı başarmış askerimizi hedef kitleye doğru tanıtmaktır.

* * *

Sizlerle paylaşmak istediklerimi hünerle siz sevgili dostlarıma sunan kıymetli silah arkadaşım Ali Karaman hakkında düşüncelerimin bilinmesinde önemli faydalar görmekteyim..

Şimdi yazımın önemsediğim ana bölümüne geçebilirim..

* * *

Sevgili dostlarım teşekkürüm çok değerli kardeşim , kahraman silah arkadaşım ve yetenekli insan Ali KARAMAN’ a dır. Aynı zamanda kendisine ait sitenin de anchorman'i olan, Ali KARAMAN'a bu vesileyle sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

Dikkat ederseniz anchorman diyorum.. g Türk Silahlı kuvvetlerinde savaşçı bir sınıfından ( Piyade) anchorman olabilme vasıflarına sahip bir insan çıkabiliyorsa daha nice güzel meziyetlere sahip askerlerin olduğunun bilinmesi için yazıyorum bu satırları...

Böylesine üstün meziyetlere sahip değerli silah arkadaşım Ali KARAMAN’ a Klip’in hazırlanmasında maalesef yardımcı olamadım. Buna rağmen , bilgisayar yeteneğini kullanarak biz MORAY ailesini ve 68 kuşağını 70'li yıllara taşıyan bu gösterimi hazırlamıştır. . Bundan ötürü kendilerini hem kutluyor hem de sağlıklı , mutlu ve güzel bir ömür diliyorum.

Ben sevgili Ali Karaman kardeşim gibi üst seviyede bilgisayarı kullanma yeteneğine sahip değilim. Bu satırları; Türk Silahlı kuvvetlerine bu kadar uzun süre hizmet edip sivil yaşamda da adını altın harflerle yazdıran nice Ali Karaman’ların olduğunun bilinmesi için yazıyorum.

Kadim dostum Ali KARAMAN her zaman olduğu gibi yine günümüzün teknolojisini bilerek ve iyi yönde kullanarak klipin sunumunda şahikalar yaratmıştır..Sahibi olduğu siteye de bu anlamlı anıyı taşıyarak özellikle MORAY ailesini yüceltmiştir.

Türk Silahlı kuvvetlerinin kutsal mekanında bir ömür tüketen bendenize gelecek olursak, bir evvelki yazımda MFÖ ‘in (Mazhar ,Fuat ve Özkan) katkılarıyla hazırlanan plaktan bahsetmiştim. Askerlik arkadaşım Ali Karaman’ın katkılarıyla hazırlanan kardeşime ait o 45’liği, ilgi duyan, nostalji yapmak isteyenler için aşağıda sunuyorum..

En içten sevgi ve saygılarımla..
Fevzi MORAY
Emekli bir asker

NOT: anchorman : “Güven veren adam", haberleri sunan, yorum getirebilen , sözü senet olan kişi sakalıyla kılığıyla kıyafetiyle güven veriyorsa izleyiciye o kişi anchorman olarak nitelendirilebilir. sözü senet kıvamındadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye
Cevap: Türk Askerini Tanıtmaktır Gayemiz

Saygıdeğer komutanım.

Yazdıklarınız, yaptıklarınızın ifadesidir. Siz değerli Türk Subayları, herşeyi bilen, gören, anlayan ve bulan oluğunuz halde, daima arka planda kalmayı tercih ediyorsunuz. Bunu gören bazı zibidiler, parayla kiralanmış kalem sahipleri, akıllarınca sizi küçük düşürmenin gayreti içindeler. Ancak başları dara geldiği zaman da "EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER" DEMEKTEN ZERRE KADAR UTANMADIKLARINI BİLİYORUZ.

Siz Kahraman Türk Silhlı Kuvvetlerine verdiğiniz emek ve akıttığınız terinizle daima gönlümüzde yaşayacaksınız. Çünkü Türk insanının en güvendiği kurum, emin olunuz ki Türk Silahlı Kuvvetleridir.

"Kargaların ötüşüne bakma,
Kutrtlar ne diyor dinle,
Cihanda birleşse, bizim asker yenilmez,
bu böyle biline".

Saygılar sunaırm.
Salih Mehmet Ersoy
Gazeteci - Yazar
14.12.2010

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nejdet Halil

Dost Üyeler

Degerli Kardesimiz Fevzi Bey,

Maalesef Turkun dusmani hem icten, hem distan coktur. Bu asirlarca ifade edilmis bir gercektir ve yazik ki halen devam edilen cirkinliktir. Belki zamanla elenirler...

Turk askerinin destanligini, Milletine olan sevgisini ve bir aile Reisi gibi Vatanimizi her zaman koruyan kutsal ordumuzdur. Turk Ordusunun Milletimize verdigi hizmetti ne unuturuz ne de unuttururuz. Gonlunuz rahat olsun. Tanrimiz ve Milletini seven Vatandaslar her zaman Ordumuzun yanindayiz.

Benim anliyamadigim, o bazilari ki kendisini Turk olarak goremeyenler, nasil olur ki Turk toplumu arasinda yasamaya tahamul eder. Turk Milletine, Turk Askerine, Turkluge karsi olan mahluklara nalet olsun derim.

Saygilarimla,
Nejdet Halil

kocayürek

New member

Çok değerli komutanım, yazınızı okuduktan sonra şöyle bir düşündüm. Kahraman Türk Ordusunu kötülemenin bir ayağı değil, bir çok ayağı var. Başta T.C. Hükümeti özellikle (Arınç) başta olmak üzere AB,ABD,PKK,Tarkatlar,Fetullah. Özellikle AB'nin Başkomutanımız, kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ümüzün resimlerinin Okul ve resmi dairelerden kaldırılması talebi vardır. Ancak, tüm karalamalara rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz halen en güvenilir kurumlar arasında 1. sıradadır. Vahdettin'i neredeyse kahraman ilan etmeye çalışan bir güruh işbaşındadır. Bunu görmemek için ya Vatan haini ya da kör olmak lazım. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin çok değerli Cumhurbaşkanı Sn. Rauf DENKTAŞ'ı bile Ergenekoncu yaptılar. Daha ne söyliyebiliriz ki?. Saygılarımla

Fevzi Moray

New member

Değerli kardeşlerim ERSOY,HALİL VE KOCAYÜREK beyefendiler, düşüncelerimin arkasında duracağınızı çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak sizlere ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Benim için önemli olan bu davada yalnız olmadığımı hissettirmenizdir.Siz düşüncesinde olanlarla birlikte çekinmeden ölümüne mücadele edilir.. Tekrar sevgiyle, sağlıkla ve mutlulukla kalınız değerli dava arkadaşlarım..
Fevzi MORAY

KARA BUDUN

Yasaklı Üye

Saygıdeğer ve Kıymetli KOMUTANIM

Fevzi MORAY

Zaman makinesi icad edilseydi ve sadece bende olsaydı,yapacağım üç şey vardı.

Birincisi,1492'de İspanyol katliamından kurtarıp ülkemize kabul ettiğimiz yahudileri taşıyan gemileri,topraklarımıza ulaşmadan batırmak.

İkincisi,II.Viyana kuşatmasında Merzifonlu Kara Mustafa Paşa'nın etrafındaki bazı hainleri ortadan kaldırıp,kuşatmayı fazla sürdürmeden hemen hücum etmesini sağlamak.

Üçüncüsü de,mason localarının kapatılma emrini veren ulu önder ATATÜRK'ü,localar kapandıktan sonra itinalı bir koruma altına almak ve grip olduğunda bile yanına yaklaşacak hekimleri çok iyi araştırıp,ondan sonra yanına yaklaştırmak olurdu.

Ütopik yorumum için kusuruma bakmayın Komutanım.Bu saatten sonra,hayal kurmaktan başka birşey gelmiyor elimden.