Türkçe'si varken..!

DoGaN DuRMuS

Dost Üyeler
Web sitesi
www.yakindoguforum.com
Cevap: Türkçe'si varken..!

Çok doğru bende bu olayı şiddetle kınıyorum.Ama malesef çok kullanıyoruz bu tip kelimeleri çok kullanıyoruz.Türkçe'ye son zamanlarda ybancı dillerden giren cok sözcük var

DOĞUKAN

New member

Bige-tuğ Tulken, konuya katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Kavaz

Dost Üyeler

Bige-Tug Tulken,bizlerle paylasdigin icin tesekurler.Gorurken ne kadar duygulandim yazmakla anlatilmaz.Hakikatden bizlere ne oluyor guzelim Turkcemizi niye ve kimin icin degisdirelim?Yoksa ingilize ve amerikaya ne kadar bagli oldugumuzumu gosdermeye'mi calisiyoruz?Cok yazik ama birde Televizyon kanalarinin ne kadar etki yapdigini kimler farkinda?Zaten cogunlugu yabancilarin degilmi?CNNTurk,SKYTurk,Showtv,Startv,Foxtv,6news,world fason,D Max,Mixxtv,cool smartv,power turtv,Flashtv,number onetv,Action maxtv,JOJOtv,INTIMACYtv,Euro Dtv,DREAM Turktv,PASSION tv,Smart tv.Eee bukadar tv kanalarinin icinde konusmalarina ne demeli.Turk devletin okularda ve tv kanalarinda konusulanlara sansor koymasi ve Turkce konusmayi ciddiyete almasi lazim diye dusunuyorum.Cok gec olmadan bugun Turkcemizi kaybediyorsak yarin ne olacak neyi kaybedecegiz?