TÜrkİye'de 90 NÜkleer Bomba OlduĞu Ortaya Çikti!

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
TÜRKİYE'DE 90 NÜKLEER BOMBA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI!
Bombalar İncirlik'te hazır bekletiliyor
ABD’nin Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi’nin hazırladığı rapora göre İncirlik Üssü’nde 90 nükleer bomba bulunuyor. Rapora göre bombalardan 50’si ABD, 40’ı ise Türk savaş uçaklarına yüklenmek için hazır bekletiliyor.
TÜRKİYE’de 90 adet B 61 nükleer bombası bulunduğu ortaya çıktı. ABD Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi tarafından hazırlanan Hans M. Kristensen imzalı "ABD’nin Avrupa’daki nükleer silahları" başlıklı rapora göre, Türkiye’deki nükleer bombaların tamamı İncirlik Üssü’nde konuşlandırılıyor.

Geçen yıl şubat ayında ABD Hava Kuvvetleri’nin verilerine göre hazırlanan rapor, İncirlik’teki nükleer silahların varlığı konusundaki spekülasyonlara yer vermeyecek kadar sağlıklı bilgiler taşıyor.

BOMBALAR DEPOLARDA

ABD Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi’nin düzenlediği rapora göre, Türkiye’de bulunan 90 adet B 61 nükleer bombanın 50’si Amerikan, 40’ı ise Türk uçakları tarafından atılmak üzere depolanıyor. Nükleer bombaları kullanacak 25 Amerikan F-16 C/D tipi uçak İncirlik Üssü’nde konuşlandırılarak, özel olarak hazırlanan ve hava saldırılarına dayanıklı sığınaklarda tutuluyor. Bu sığınak depoların 25’i aynı zamanda nükleer bombaların saklanması için gerekli tüm donanıma sahip bulunuyor.

JETLERİMİZ BALIKESİR’DE

Türk savaş uçakları tarafından kulanılmak üzere bekletilen nükleer bombalar, Amerikan uçakları tarafından belirlenen hedeflere atılacak diğer nükleer bombalarla İncirlik’te muhafaza ediliyor. Ancak sözkonusu nükleer bombaları atacak Türk savaş uçakları Balıkesir’deki askeri üsde bekletiliyor.

Elekdağ ise soğuk savaşın sona erdiğini belirterek Yunanistan’ın nükleer bombaları ülkesinden çıkardığına dikkat çekti. Elekdağ, bombaların Türkiye’de tutulmasının, Arap ve Müslüman ülkelere iyi niyetli bir girişim olarak anlatılamayacağını savundu.

BİLGE KAĞAN

Dost Üyeler
Kırmızı Benizli,Alın Teri ile Islanmış Vatanımın K
Nükleer Güce mutlak sahip olmamız gerek,bunun amerikanın değil kendimiizn sahip olması gerek.Rusya yukarda dünyanın sayılı nükleer gücü,caydırıcılık acısından hayati öneme sahip.Eline sağlık devrem paylaşım için.Bu konu ortalıkta rivayet gibi dolasıyordu okudugum iyi oldu

karizmaksklee

New member
Cevap: TÜrkİye'de 90 NÜkleer Bomba OlduĞu Ortaya Çikti!

Evet bunu bende okumustum biyerde kaan arkadasimin dedigi gibi bizim kendi sahsimiza ait nukleer calismalarimiz olmasi gerekiyor bana kalirsa cogu kisi buna karsi cikiyor olmasina ragmen benim icin dokunulmazlik semboludur ki bildigim kadariyla bu calismalarada nukleer santralle baslaniyor yine bildigimkadariyla boyle bir proje var suan hazirda.baska bir konuda askeri gucun birazda gizlilik politikasi olmasi gerekir yani demek istedigim gorduklerimiz ve gosterilmeyenler turkiyede askeriyeye ayrilan butce ve extra gelirler fazlasiyla mevcut uretilen her teknolojiyi sergilemek onun taninmasi ve karsi unsurun uretilmesine yol acar ki bunu bilmek icin cok akilli olmayada gerek yok.gelismis silah teknolijisi olan ulkeler urettikleri silahi alt edecek silah gelistirmeden yada sistem gelistirmeden satisa sunarlarmi bu sacma olurdu.ilk plaklari biliyordum sonra kasetler geldi elime daha sonra cd oldu dvd oldu vs.vs.sivil toplum teknolojiyi en az 5 veya 10 yil geriden takip ediyor neden cunki ilk olarak askeri alanlarda kullaniliyor butur malzemeler daha sonra bir yenisi gelistirildiginde sivil toplumun kullanimina sunuluyor.zannediyorum hatta umit ediyorum bizim elimizdede askeri alanda gizli tutulan silahlanma ve gelistirmeler var yine bildigim kadariyla disardan aldigimiz silahlar modernizasyondan gectikten sonra kullanima sokuyorlar yani buda extra eklenti gelistirme anlamina geliyor boyle zannediyorum en azindan umuyorum :)

karizmaksklee

New member

1) Amerika bize F 16 ları ilk gönderdiginde mühendisler hemen işe koyuldular.planları yapıyorduk ama hatalı çıkıyordu.aksamında sorunlar vardı.yapıp yapıp bozduk.onlarca defa denedik.amerikayı aradık ellerinden bir şey gelmeyecegi gibi laflar zırvaladılar.bu ise ozamanın hava kuvvetleri komutanını okadar kızdırmıstıki mühendisleri bu iş için ayrı olarak görevlendirdi.2 aylık bir uğraşla amerikanın gönderdiği f 16 ların üzerinde öyle bir oynandıki şu anda Amerika dahil diğer ülkelerin ellerinde bulunan f 16 ların 3 katı daha teknolojik ve güçlü. evet baska bir konudada yanitimi buldum iyigeldi :)

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

Nükleer çalışmalar biryana nükleer santral bile kuramaz ve hatta kurulmasına karşı çıkar durumdayız.:(Düşmanına düşmanın silahıyla karşılık vermek gerekir.Bizde caydırıcılığı olan tek şey vatan sevgisine bağlı kahramanlık, gözüpeklik.Ancak neden gelişmiş teknolojimiz de olmasın?TTK

Kemalist

Dost Üyeler

Arkadaşlar biraz daha cevreci olsak ? :)
Dünya'nin sonu yaklaşiyor kutuplar eriyor nükleer santral ler yikiliyor en son k.kore yikmişti sanirim. Türkiye Zaten Nato üyesi bu yüzdende olasi bi saldiriya karşi yererli savunmamiz var hem öyle olmasa amerika nie türkiyeye üst kursun ki ?