Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

DEMİR

Beğ Yönetici
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Türkiye, KKTC ve çevre ülkelerdeki yabancı dilde eğitim veren üniversitelere doğan ihtiyaç ve İngiliz dilinde eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarına ilginin artması sonucunda, beş yıllık bir çalışma sonucu, 1997 yılında kurulmuştur. TC Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından daha ilk yıldan, tüm bölümlerine denklik alarak ÖSYM kılavuzuna dahil edilmiştir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, 21. yüzyılın gerektirdiği tüm teknolojik olanaklarla donatılmış, modern bir kampus ile kaliteli, ciddi ve güvenilir bir eğitim merkezi durumuna gelmiştir. UKÜ, öğrencilerine daha iyi bir eğitim/öğretim verebilmek için, çağdaş gelişmelere koşut olarak fiziksel altyapısını, araştırma ve eğitim donanımlarını hızla yenilemekte ve geliştirmektedir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi; bünyesinde bulunduğu Levent Şirketler Grubu dahilindeki sanayi, ticaret, gıda, otomotiv, inşaat, hayvancılık, ziraat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerinde tüm UKÜ öğrencilerine, bölümlerine yönelik pratik (staj) yapma olanağı vermekte ve mezunlarının kuramsal bilgilerinin uygulama beceri ile bütünleşmesine yardımcı olmaktadır.

Neden UKÜ?
  • Derslerde 1/1 Bilgisayar / Öğrenci oranı
  • 1/20 Öğretim Üyesi / Öğrenci oranı
  • 4500 farklı noktadan kesintisiz ve ücretsiz internet erişimi
  • Yurtlarda 2460 yatak kapasitesi
  • Yurt odalarında 24 saat kapalı devre TV yayını
  • Elektronik kütüphane ile 100.000 kitaba erişim
  • Her öğrenciye e-posta adresi ve kişiye özel web alanı
  • 21 farklı ülkeden öğrenci
  • 15 üniversite ile işbirliği anlaşması
  • YÖK onaylı tüm dünyada geçerli diploma
  • UNESCO dünya üniversiteleri listesinde

yalniz_asena

Beğ Yönetici
beşparmak dağlarının eteginde muhteşem bi universite..
(okulum diye demiyorumm:) )gerçekten başarılı, etkili, guzel bir universite..

AŞİNA

Dost Üyeler
UKÜ Yerleşiminin Kronolojik Sıralaması

1997
Üniversitenin Levent Kolej'de açılması.
2001
Çevik Uraz Business School binası
T ve L1 yurt binaları,
20 yataklı uygulama oteli, yemekhane, mini market, oyun salonu, cep sineması ve kafeterya'yı içinde bulunduran Student Union binası,
Kütüphane ve Bilgi-işlem Merkezi'ni içinde bulunduran Information Center binası,
Rektörlük, Öğrenci işleri, dekanların ofisleri ve diğer müdürlerin ofislerini içinde bulunduran Rektörlük binası kullanıma açıldı.
2003
2. derslik binası kullanıma açıldı.
2004
L2, L3, L4 yurt binaları kullanıma açıldı.
At çifliği kullanıma açıldı.
2005
Apart tipi yurtlar (A1, A2, A3, A4, A5, A6) kullanıma açıldı.
Mini Lemar açıldı.
2006
Öğretmen Lojmanları (8 adet),
Hazırlık Okulu binası,
Restaurant,
kuafor salonu açıldı,
mini spor kompleksi,
kuru temizleme
İş Bankası açıldı.
Gölet ve köprü yapıldı.
2007
Apart tipi yurtlar (A7, A8, A9, A10) kullanıma açıldı.
Pastahane açıldı.
Güzel Sanatlar Fakültesi için ek derslikler inşaa edildi.
Kampüs meydanı yeniden dizayn edildi.
İngiliz Dili ve Edebiyatı Klübü faaliyete geçti.

AŞİNA

Dost Üyeler
Akademik Birimler

Fakülteler
Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
İnşaat mühendisliği
Bilişim Sistemleri Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
İletişim Fakültesi
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Radyo ve Televizyon
Gazetecilik
İngilizce Öğretmenliği
Güzel Sanatlar Fakültesi
Mimarlık
İç Mimarlık
Grafik Tasarım
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İşletme
Uluslararası İlişkiler
Avrupa Birliği İlişkileri
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Fen-Edebiyat Fakültesi
Türk Dili ve Edebiyatı
İngiliz Dili ve Edebiyatı
Eğitim Fakültesi
Sınıf Öğretmenliği
Türkçe Öğretmenliği
İngilizce Öğretmenliği

Enstitü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
İşletme (MBA)
İngilizce Öğretmenliği (MA)
Uluslararası İlişkiler (MA)
Fen Bilimleri Enstitüsü
Bilişim Sistemleri Mühendisliği (MSc)
Bilgisayar Mühendisliği (MSc)

Yabancı Diller Merkezi
Hazırlık Okulu

AŞİNA

Dost Üyeler
Uluslararası Durum

Türkiye'de YÖK tarafından tanınmakta olan UKÜ'de son yıllarda yabancı (uluslararası) öğrenci sayısında çok büyük kjfgkjfkjgnkldfngdfngbkfdngbkfdngbvkfndbk kflnnfdknkfdnknfdnkfdnkfdb ksdm mve Çin Halk Cumhuriyeti'nden öğrenciler okumaktadır. KKTC'li öğrenci sayısı Pakistanlı öğrencilerden azdır. Büyük çoğunluk Türkiye'den gelen öğrencilerdedir.

AŞİNA

Dost Üyeler
Yüksek Eğitim Standartları

UKÜ'de 2007-2008 yılında kurulacak olan gelişmiş labaratuarlar özellikle mühendislik ögrencilerinin beceri ve yeteneklerini bir kat daha artıracak. Adına yakışan Uluslararası standartlara sahip bir eğitim yuvası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Daima gelişen ve kendini her geçen gün bir basamak yukarıya taşıyan UKÜ'de okumak bir ayrıcalıktır.

AŞİNA

Dost Üyeler
UKÜ'de Yaşam Ve Kampüs

Haspolat'ta bulunan tek kampüsünde, yurtlar (T, L1, L2, L3, L4, A1, A2, A3, A4, A5, A6), otel, yemekhane, klinik, alışveriş için mini Lemar market, İş Bankası, İş Bankası ATM'si, Kafeteryası, Oyun salonu, restoran, kuru temizlemeci, ufak kapalı spor kompleksi, 1 açık halı saha, 1 tenis kortu, 1 açık basket sahası bulunmaktadır.

Ayrıca Öğrenci kulüpleri okul yaşamına bir nebze renk katmaya çalışmaktadır.

AŞİNA

Dost Üyeler
Etkinlikler

UKÜ'de her yıl iki adet festival düzenlenmektedir. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde her hafta sonu Doğa Sporları Kulübünün faaliyetleri vardır. Bu faaliyetler arasında SCUBA, Camping, Trekking ve Bisiklet turları vardır. U.K.Ü. Doğa Sporları Kulübünün Hakan ÖNİZ eşliğinde düzenlediği seçmeli ders olarak Sualtı Fotoğrafçılık Ve Videolama Teknikleri, Sualtı Arkeoloji dersleride vardır. Her sene Atatürkçü Düşünce Topluluğundan en az bir öğrenci Kemalist Üniversiteliler Birliği Genel Kuruluna ve Atatürkçü Düşünce Topluluklarının düzenlediği çalıştaylara katılır. Bu kulüp aynı zamanda iki haftada bir önemli köşe yazarı, siyasetçi, düşünürü okulda misafir eder ve güncel konularda konferanslar düzenler.Yıl sonu yapılan Bahar Şenliği'nde her sene Türkiye'den ünlü bir sanatçı konser vermektedir. Bu şenliklerde okul kulüpleri ve öğrenci grupları standlar açarlar, konserler verirler. Ayrıca her sene Güzel Sanatlar Fakültesi sergiler düzenler ve ortalama her hafta en az bir seminer düzenlenir. Sinema Kulübü her hafta bir adet sinema gösterimini cep sinemasında yapar.

rapkopat-yasin

New member
Cevap: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

ya oraya hepsi dahil 5500 euro diyorlar doğruluğu var mıdır ben oraya yüzde 50 bursla gelsempaket fiyat ne kadar olur