Vatan Elden Gidiyor; Kişisel Kavgamız Olamaz

İsmet Kotak

Onursal Üye
Vatan Elden Gidiyor; Kişisel Kavgamız Olamaz

Seçim kapının arkasında. Ancak Kıbrıs Milli Davamıza sahip olanların önü her yolla kesilmek istenmektedir. Amaç UBP-DP kavgası çıkarmak, amaç Denktaş-Eroğlu’nu vuruşturmak... Bunu ben görüyorum, siz görüyorsunuz. Asıl görmesi gerekenler ise isimleri geçenlerdir. “İktidara kim gelirse gelsin bizim yaptıklarımızı değiştiremez” diyen bir Cumhurbaşkanı ve onun dayandığı CTP, onun da yan kuruluşu ÖRP, manzaraya bakarak zil çalıp oynamaktadır.

Daha derine inmeden söyleyeceğimi söyleyeyim: Allah aşkına durdurunuz bu kendi kendini yemeyi... Durdurunuz bu gereksiz lâf atmaları... Kıbrıs Milli Davamıza inanan, bu yola başkoyanlar, kendi ayaklarına ateş edemezler... Bunu yaparlarsa hem iç ve dış düşmanları memnun ederler...

Unutmayınız bastığımız toprak tehlikede, özgürlük-egemenlik ve bağımsızlığımız saldırı altındadır... Bari sizler birbirinizin boğazına sarılmayınız... Halk hızmet bekliyor, dava onu yüklenecek TMT andı içmiş Mücahitler ister... Ulusal Birlik Partisi ve Demokrat Parti’nin kavga etmeye, birbirini suçlamaya hakkı yoktur... Her ikisnin de bu lüksü yoktur.

Şair ne demiş? “Vatan elden gidiyor, bitmedi sen ben!”

Ergenekonun, Kıbrıs versiyonunu çıkardılar. Araya nifak tohumu attılar. UBP-DP’yi kavgaya soktular. Ortada suç yok, saldırı var... Amaç seçimi kapkara karanlıkta alıp kaçırmak, seçim sonrasında Kıbrıs Türkünü Ruma yama yapmaktır. Devletimizi, egemenlik, özgürlük ve bağımsızlığımızı, Şehitler vererek, savaşarak kazandık. Onca Malul Gazi hepimizin ayakta kalabilmesi için kendinden bir parçanın kopmasına razı oldu. Göğsünü dava uğruna siper etti...

Hâlimize bakınız. Bizi parçalamaya, bizi birbirimizle kavagaya sokuyorlar ama onlar çitin arkasına yatıp saklandılar. Amaçları gizli saklı anlaşmalarını uygulamak, Kıbrıs Türkünü azınlık olarak Ruma yama yapmak, AB şamatası ile göz boyamak ve Türk Ordusunu işgâlci diye bu adadan atmaktır...

UBP ve DP, birbiri ile kavga etmeden, biribinin boğazına sarılmadan, davaya hızmet edecek Partilerdir. Geçmişte bunu kanıtladılar, şimdi de bunu kanıtlamak zorundadırlar. Kimse kavgadan başarı çıkaramaz. Bu aldatmacadır. Bu kavga tohumlarını ekenler, “Birleşik Kıbrıs” safsatası ile Milli Davamızı ayağa düşürmek isteyenlerdir. Bunu görünüz, bunu anlayınız ve de bugün, yarın veya öbür gün değil; bugün bu kavaya, bu atışmaya son veriniz... Dava bunu gerektirir; dava adamına karşılıklı saygı yakışır... Kavga değil!

Vatan elden gidiyor,”Denktaş-Eroğlu” tartışması bizi başarıya taşıyamaz... Seçim kapının aradında. Bu kavgayı körükleyenler, UBP ve DP’nin başarı sağlamasını istemeyenlerdir. Geçmişte Milli Güçler sandıktan iktidar olarak çıktılar ama iktidar olamadı. İktidarı KKTC karşıtlarına, işbirlikçilere, ödüncülere bıraktılar...

Halk 2009 yılında bir daha denememek üzere onları sandıkta bırakmaya karar verdi. Halk Devletine, davasına, egemenliğine, özgürlüğüne bağımsızlığına sahip çıkacağını meydanlara dökülerek ortaya koydu...

Şimdi sıra Liderlerdedir. Ben Denktaş ve Eroğlu cephesine buradan sesleniyorum: Halk seçimde ne yapacağı konusunda kararını verdi. Bunu anketlere ve meydanlara yansıttı. Bu andan itibaren sizler de ateş kes ilân ediniz. MİLLİ DAVA BUNU GEREKTİRİR... Sizleri vuruşturmak isteyenlerin oyununa gelmeyiniz.

TMT ANDIMIZI ANIMSAYINIZ...

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Cevap: Vatan Elden Gidiyor; Kişisel Kavgamız Olamaz

TMT Andı;
Kıbrıs Türkü’nün yaşayış ve hürriyetine, canına, malına ve her türlü anane ve mukaddesatına, her nereden ve kimden olursa olsun, vaki olacak tecavüzlere karşı koymak için kendimi Türk milletine adadım. Ölüm dahi olsa, verilen her vazifeyi yapacağım. Bildiğim, gördüğüm, işittiğim ve bana emanet edilen her şeyi, canımdan çok aziz bilip, sonuna kadar muhafaza edeceğim. Gördüklerimi, işittiklerimi, hissettiklerimi ve bana emanet edilenleri, hiç kimseye ifşa etmeyeceğim. İfşaatın bir ihanet sayılacağını ve cezasının ölüm olacağını biliyorum. Yukarıda sıralanan hususları harfiyen tatbik edeceğime şerefim, namusum ve bütün mukaddesatım üzerine söz verir, ant içerim.

tanrtrkkorusunkktcut8.jpg

Son düzenleme:

Bülent Baysal

Dost Üyeler

TMT Andı benim de andımdır. Yaşasın Türk Ulusu...

Ekli dosyalar

• TMT Logosu.jpg
    TMT Logosu.jpg
    9.5 KB · Görüntüleme: 19
  • kktct82lw5.jpg
    kktct82lw5.jpg
    13.8 KB · Görüntüleme: 17

Özkan BOSTANCI

New member
Web sitesi
ozkanbostanci.blogcu.com

Sayın İsmet Kotak hamaset yapmayıp, TMT AND'ını Derviş Eroğlu'na bir okutsun!..

Türk, haysiyeti, şerefi için yaşar, Eroğlu'nda bunlar mevcutmuda halen Sayın Denktaş ile eroğlunu aynı kefede tutarsınız sayın Kotak.

Maşaallah, eroğlu Kıbrıs'ta toprak bırakmamış, hepsini sülalesine tapulamış!..

TMT AND'ının gereği yapılsın!..

Biz o topraklarda kanımızı, eroğlu ve sülalesi o topraklara çöreklensin diye akıtmadık!..