Vatan Haini Bir Bebek !

Seyyan Uzunoğlu

Onursal Üye
VATAN HAİNİ BİR BEBEK !

Değerli okurlarım. Bugün birilerine çıkışmadan, Anavatan’dan, sevdalısı olduğu Kıbrıs’a ve bize bir şiiriyle seslenmek, duygularını aktarmak isteyen, görme özürlü çok cici bir kızımız ‘Fadime’ye atfetmek istiyordum bu makalemi. Ancak, ülkemizdekiler yetmiyormuş gibi; bir de dışarıdan ‘ithal’ misali ve üstelik elini kolunu sallayarak kanla canla yoğrulmuş bu kutsal topraklara ayak basmasına izin verdiğimiz bir caniden söz edildiğini görünce; tepem attı. Fadime’yi bir başka güne bırakmak zorunda kaldım maalesef…

Evet, doğduğu zaman, anneciğinin kim bilir ne hülyalar ve ne beklentilerle ismini (Hz. İbrahim’den) İbrahim koymuş… Kendine, ailesine, vatanına, milletine ve insanlığa faydalı olacağını… Büyüyüp ‘adam gibi adam’ olacağını düşlediği, emzirdiği ve ninniler söylediği bu bebeğin; yarınlarda bir vatan haini olacağını nasıl bilsindi ki?

Bahse konu bu hain, EOKAcıların bize kan kusturduğu dönemlerde, canını, malını, her şeyini ortaya koymuş Türk Mukavemet Teşkilatı mensuplarını Rumlara ispiyonlayarak bu kahraman mücahitlerimizin EOKA tarafından katledilmelerine neden olmuş ‘O’ hain işte!

Ancak bu hainin bu ülkeye hangi yüzle döndüğünü anlamak zor olmasa gerek. Çünkü bunda yüz, ar, vicdan veya zerre kadar onur olsaydı; zaten birkaç kuruş veya başka kim bilir ne uğruna kendi milletinin mensuplarını ve üstelik kendi ve ailesini de korumak için ant içmiş, vatan, namus ve özgürlük yoluna canını ortaya koymuş kahraman TMT elemanlarının katledilmelerine neden olmazdı evvela baştan. Ne ise…

Evet, işte geçmişi, sicili bozuk, hem de çok bozuk bu hainlerden bir tanesi, “Tilkinin dönüp dolaşıp, geleceği, kürkçü dükkânıdır” dedikleri gibi, bu hain de gezmiş, tozmuş ve şimdi de utanmadan ihanet ettiği, ancak o ve onun gibilere rağmen; düşmandan kurtarıp kanla suladığımız topraklara geri dönmüş… Demokrasinin böylesine ne denir bilmiyorum. Ancak, ben böyle demokrasi de, böyle hoş görü ve böyle misafirperverlik de batsın derim. Onca kahramanımızın ölümüne neden olmuş bu hain’in, şimdi ülkemde elini kolunu sallayarak dolaşabilmesini kınıyor ve ilgililerin, bu hainleri, daha gümrük kapısından girişte tutuklayıp sorgulamalarını, mahkûm edip cezalandırmalarını istiyorum. Nasıl ki tescilli bir hırsıza evini, malını… Sabıkalı bir tecavüzcüye çoluk çocuğunu emanet etmiyorsan; bu vatan hainlerinin de, şehit kanlarıyla yoğrulmuş mukaddes topraklarımıza ayak basmalarını yasaklamamız, engellememiz gerekmez mi? Acından hırsızlık yapmak zorunda kalmış… Veya gariban, bir lokma ekmeğe muhtaç birisinin izinsiz olduğu için ve üstelik izin almasına fırsat da tanımadan yurtdışı etmesini bilenlerin; bu gün üzerinde özgür, güvende ve refah içinde yaşamakta olduğumuz bu vatana ihanet etmiş… Birkaç kuruş uğruna vatanı ve kahraman TMT mensuplarımızı satmış; öldürülmelerine neden olmuş bu hainlerin; benim ülkemde ne işi vardır?

Bu devletin bir ferdi olarak; şahsımı, dirlik ve düzenimi, serbestçe ve korusuzca sokakta dolaşmamı tehlikeye atacak… Özgürce ve güvende yaşadığım vatan topraklarıma zarar verecek bir hainin, benim de yürüdüğüm sokaklarda elini kolunu sallayarak yürümesini şiddetle protesto ediyor ve gereğinin de ivedilikle yapılmasını istiyorum!

Burası KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’DİR; HAİNLERİN SORMAGİR HANI DEĞİL!!!!

Adalet

Moderator
Cevap: Vatan Haini Bir Bebek !

Anladığım kadarı ile yasalarımızda bayağı bir boşluk var. Vatan hainliği konusu tekrar ele alınmalı ve gereken kişiler K.K.T.C.mahkemelerinin önünde hesap verip cezasını çekmeli her vatan haini gibi.

letoz

New member

o.. nun gibi çocuklar ne hikmetse Türkiye'mizdede mevcut ve cirit atıyorlar. Vatan sevdalılarıda içerilerde yatıyor. Düzen değişmeli derken böyle demiyorduk...

emre atsiz

New member

hassasiyet ve endişelerinizi paylaşıyorum.

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye

Görevini yapmayıp da üstüne elzem olmayan işlerle uğraşanları da cezalandıracak kanunlar çıkarılmalıdır.
Sendikalar, işçi haklarını koruyacaklarına, siyasi partiler gibi çalışıyorlar. KKTC'de ve Avrupa'da hain hareketlerde bulunuyorlar. KKTC'nin bunlara dur diyecek gücü yok mu?
H.LAPTALI

Nejdet Halil

Dost Üyeler

Yahudiler halen 2.inci cihan savasainda kendilerini arkadan vuranlari yakalayip yargilayiyorlar; bizler "gecen gunlerde" vatanimiza ihanet eden hainleri nasil serbest birakiyoruz ve aramizda dolasabiliyorlar anliyamadim ve anliyamacagim da. Evet, kanunlarimizi gozden gecirmeliyiz; bu acil bir konu.
Her ihanet eden hain yargilanmali!