Vatandaşlık Hk.

Mağosalı

Dost Üyeler
Merhaba ben Melih.Magusa'da doğdum ama vatandaşlığım yok elimde belgelerim var birtanesinin arkasında 12yaşından sonra kimlik çıkartılabilir yazılmış.Benim babam emekli subay adaya çıkarma sonrası gelenlerden.Sadece 2 sene kalmışız kıbrısta..fakat ozaman için böyle bi girişim olmamış.Şuanda ben 2 senedir adada yaşıyorum, vatandaşlığım için yapmadığım şey kalmadı ama maalesef nezaman muhacerete gitsem bana bir yasadan bahsediyorlar yasanın içeriğini biliyorlar ama gösteremiyorlar ne hikmetse:confused:benim sadece istediğim şuanda yaşadığım ve doğduğum topraklarda vatandaşı olarak yaşamak.bunun için yapılacak birsey yokmu veya secimlerden sonra bu durum tekrar gündeme gelirmi?

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Cevap: Vatandaşlık Hk.

Kardeş inşallah seçimlerden sonra bu durum değişecek, en geç 18 yaşına geldiğinde Vatandaş olabilirsin.

Mehmetcik

New member

Baban emekli Subay olmasa kesin alırdın, hükümetin ve yoldaşlarının biliyorsun kuyruk acısı var Şanlı Türk Askerinden.

Mağosalı

Dost Üyeler

@Göktürk
ben 23 yaşındayım 18ide geçtim.benimde beklentim seçimlerden sonra..birşey duymustum bu ab uyeliği için durdurlumus bu vatandaşlık olayı fakat burda Türk çoğunluğu olmazsa bu ada nasıl Türk olacak o var..yani bütün bunları biraraya getirince bu kuralları getirenlerin uzaktan yakından Türk'lükle alakası olmadığını düşünüyorum.

@Mehmetçik
Bu konuda haklısın tamamen...bazen babamla tartışırım neden yaptınız böyle birşey ya tamamını alsaydınız yada sadece Türk olanları alsaydınız.yada osmanlı yöntemi ile adadaki nufusu anavatana cekip anavatandan oraya yeni nufus koysadınız.ama kimse kolay kolay gelecegi farkedemiyor.zaten geleceği farkedebilseler kıbrıstan ayırlmadan once vatandaşlık işini kesine baglarlardı o ayrı mesele :)

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Sebep sadece budur :(

Vatandaşlıklar
CTP-BG hükümet döneminde verilen vatandaşlıklar ile ilgili olarak hassas
davranılmış ve ilk olarak 2003 yılında verilen 3102 vatandaşlığın
1563’ü usule uygun yapılmadığı gerekçesi ile mahkeme tarafından iptal
edilmiştir. Takip eden dönemde ise 2004 yılından itibaren hükümetin
vatandaşlık konusundaki hassasiyeti ve titiz politikaları devam etmiş ve
2008 yılına kadar olan süre zarfında bakanlar kurulu kararı ile verilen
vatandaşlık sayısı 68 olmuştur.

imzafik.jpg

Ferdi Sabit Soyer
CTP-BG Genel Başkanı

SALUR

Dost Üyeler

Gözünü aç Kıbrıs Türkü..

Vur tokatı 19 Nisan seçimlerinde..

Mağosalı

Dost Üyeler

uygunsuz usulde nasıl oluyor herhalde Turk'e degilde ruma yunana vatandaslık vermek uygun oluyor.insan haklarına gore kisi nerede dogarsa şartsız olarak vatandaşıdır oranın...bunun baska bi acıklaması olamaz.ama dediginiz gibi secimlerde halk dogruyu bulacak bukadar suredir giden yanlısa dur diyecektir

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Sizin Talat ve Ferdi de kuş kadar akıl yok.

ab ye girdikten sonra bulgaristan, eskiden zorla mallarına el koyarak sınır dışı edip, Türkiye sınırına bıraktığı kişilere vatandaşlık vermeye ve hatta mallarını iade etmeye başladı.

Bulgaristan ab ye girdikten sonra hümanistleşmedi, nüfusunu artırma gereğini duydu da ondan. Bursa için Türkiyedeki bulgaristan bile diyor.

Sizinkilerde akıl olsaydı nüfus etkinliğinden yararlanmak isterlerdi.

Mağosalı

Dost Üyeler

dediklerinle sonuna kadar haklısın onlarda bu akıl olsaydı bunu yapardı..ama onların istedigi yunanistan gibi rum gibi TÜRK'SÜZ bir kıbrıs... ellerinden gelse 7 nesil kıbrıslı olan adamı vatandaşlıkltan çıkartırlar sırf Türk diye(kendilerinin soyu nereli sorgulamak lazım!!)ama işte onun için o güç yok onlarda..

Mağosalı

Dost Üyeler

genel olarak danışmak istediğim birşey var..bu haftadan itibaren yeni hükümet görevine başladı, hayırlı olsun. Bu hükümet ile benim vatandaşlık alma durumum nedir? yani hükümetin bu konuda bir eğilimi söz konusumu,nasıl bakıyorlar bu duruma?

buarada Göktürk abime teşekkürler o bu konuda elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor :)