Ya Güney Kıbrıs?

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Bence bu alana Yunan işgali altındaki Güney Kıbrıs da eklenmeli.

sayin yönetimden bu konuyu özellikle rica ediyorum.

Son düzenleme:

Kartal Gözü

Dost Üyeler
sanki kuzey Kıbrıs demek yerine Kıbrıs Türk Cumhuriyeti demek de daha iyi olacak.

biz de aynen onların yaptığı gibi haritalarda guneyi yunan işgali altındadır diye yazarız.

neden böyle kısıtlayıcı bir isim verildi acaba?

Kartal Gözü

Dost Üyeler
batı ulkeleri ve destekcileri, Kıbrısı özellikle hava alanlarındaki hatitalarda ya tek parça olarak gösteriyorlarmış, yada eger iki parça halinde gösteriyorlarsa güneyi Türkiyenin işgali altında yazıyorlarmış.

bunun, her okuyankişide, konuyu sadece hava alaninda vakit geçirirken öğrenen onca ilgisiz insanın belleğine bunca sene bu şekilde yerleşmesine müsaade edilmesi elbette Türk dış işlerinin bir gafidir, kusurudur, görevini layıkı ile yapmamasıdır.

aslında aynı hata, gaf ve kusur Kıbrıs konusunu ingiltere ve Türkiye arasında çözümlemek zorunluluğu olduğu halde yunanistanın katılmasına seyirci kalmasında da vardır.

bunun ötesinde bilgi ve belgeden kastınızı net anlayamadım!

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Bunları senle beraber bende biliyorum. Fakat ayrı bir dosya açıpta sadece 2 konu olması benim hoşuma gitmez. İsteğinde çok haklısın. Eğer elinde gerçekten kayıda değer paylaşım oluşturacak konular varsa şimdi açalım.

Kartal Gözü

Dost Üyeler
konu açmak, üzerinde durmak istiyorsak eğer kayıda değer bilgi ve belgeleri de temin edebiliriz.

yoksa öylesine bilgi belge toplayan birisi değilim.

annan planı ile ilgili olarak oylamadan önce biraz ilgilenmiştim konu ile.

buraya aldıklarım o zamandan kalanlar.

ciddi bir çalışma yapacaksak sıvayalım kollarımızı, hazırlayalım projemizi.