Yeni Faiz Yasası

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Yeni Faiz Yasası

Maliye Bakanlığı yeni bir faiz yasası için bir süreden bu yana çalışma içinde. KKTC Banklar birliği ise söz konusu yasaya karşı. Dün konuyu Maliye Bakanı Ersin Tatar ile tartışan Bankalar Birliği Başkanı Yunus Rahmioğlu Bakan Tatar’dan tapuların işlemesini ve ipoteklerin bankalara dönmesini istemiş. Yani milleti kıyma makinesine sokmak istiyor, daha açık bir ifade ile. Konuyu yarın ayrıntıları ve gün yüzüne çıkmamış belgeleri ile Gazeteniz Kıbrıs Volkan’da okuyacaksınız.

Hani verdiğin sözler?

Karaoğlanoğlu’nda aylarca süren altyapı çalışmaları bir türlü tamamlanamadı. Köyün kahveler bölgesine girişinde her yıl yağan yağmurlardan nasibini alan köyün kahveler girişi önceki gün 15 dakika yağan yağmura yine teslim oldu. Yapılan kaldırım ve altyapı çalışmaları nedeniyle aylarca evlerine ve işyerlerine girmekte zorlanan Karaoğlanoğlu halkı, kısa süreli yağan yağmur sonucunda yolda biriken sular nedeniyle Girne Belediye Başkanı’nı eleştirerek, “alt yapı ve kaldırım çalışmaları uzadıkça uzadı. Aylardır çektiğimiz pisliğin son bulacağını sanıyorduk. Şimdi ise bu kadar kısa süren yağmur suları bir yerlere gidemiyorsa bunda suçlu belediyedir” dediler. Bölge sakinlerine gidip bizzat söz veren Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’a o bildik şarkıyı hatırlatalım, Nilüfer söylüyor

Kim derdi ki Sümer Aygın seninle bir gün ayrılacağız
Geçip giden yılların ardından bakacağız
Kim derdi ki Başkan gün gelip bıkacağız
Karaoğlanoğlu ve bitmeyen altyapı sorunları yalnız mı kalacak

Böyle alt yapı olmaz böyle kanalizasyon kazılmaz
Hani verdiğin sözler hani ellerin nerde
Hani söz verdiğin Karaoğlanoğlu nerde

Polis ağaca çıkarsa!

Dün bir vatandaş aradı, Güzelyurt yolunda Serhat köy yakınlarında Sarıtaş evlerin olduğu yerde bir polis memuru ağacın üstüne tünemiş ve gelen araçlara radar tutup daha ileride bekleyen ekip arabasına bildiriyormuş. Yok artık bu kadar da olmaz dedim ama telefondaki vatandaş yemin billah etti ve gidip yerinde görmemi istedi. O saatte gazetede olduğumdan gidip görmedim ama gidip görmeyi de açıkçası çok arzu ettim. Şimdi merak ediyorum gerçekten radar için polis ağaca çıkar mı diye?

Kıvırkoğlu Paşadan Selam geldi.

Kara Kuvvetleri Komutanı olan Hayri Kıvrıkoğlu paşamız dün gazeteci Sefa Karahasan ile bize selamlarını göndermiş. Sağ olsun paşamız her zaman yanımızda. Kıbrıs Türkünü seven ve onlara her daim kapılarını açık tutan Paşamız her fırsatta Kıbrıs’ta ki dostlarının kulağını çınlatıyor. Dün kendisini ziyarete giden Sefa Karahasan’a isim isim KKTC’deki dostlarını soran Paşamız selamlarını da göndermiş.

Amcaoğlu sahip çıktı

Son günlerde Gönyeli UBP örgütünde bir isim üzerinde tartışmalar yaşanıyor. Konunun ve tartışılan isim önemli değil, bizim ilgilendiğimiz durum “vefa”nın sadece İstanbul’da bir semt adı olmadığını hatırlatan Olgun Amcaoğlu’nun duruşu. Gerçekten son günlerde tek aradığımız şey “ahde vefa”. Bize tekrar hatırlattığı için Olgun Amcaoğlu’na sonsuz teşekkürler…

Turizm Kanalı geliyor.

KKTC’nin ilk televizyoncularından ve KKTC’yi Türkiye medyasında da temsil eden Hüseyin Macit Yusuf çok yakında KKTC’de bir turizm kanalı açacak. Çalışmaların son aşamasına gelen televizyon için Girne’de bir stüdyo hazırlayan Hüseyin Macit Yusuf, turizm sektörü içinde büyük bir tanıtım olanağı sağlayacak yeni kanalı sayesinde.

GÜNÜN SÖZÜ
Yaradan dermiş ki; Kimi benden çok seversen onu senden alırım. Ve eklermiş; sakın onsuz yasayamam deme, seni onsuz da yaşatırım.
Ufuk Sogur Doctor

BİZİM TEMEL

Temel askere ilk gittiği zaman komutanın biri askerlerin hepsini çağırarak benim adim aslan oğlu aslan demiş ve ismimi her geldiğim zaman herkese soracağım demiş ve gitmiş! Ve 1-2 gün sonra gelmiş ve askerlere adini sormuş ve sıra temele geldiği zaman benim ismim ne diye sormuş ve temel bi hayvan oğli hayvan du ama çıkartamadım...