AKP'li meclis üyesi: Turistler mayo ile dolaşmasın

Gök Yeleli Bozkurt

New member

AKP'li meclis üyesi, Turistler mayo ile dolaşmasın diye fetva verdi, gerekçesini ise "Etkileniyorum" diyerek belirtti.

AKP'li Sadullahoğlu: "Mayosu kısa olan turistten etkilendim, şehrin ortasında niye böyle dolaşıyorsun?"
dedi.

Alanya Belediye Meclisi turistlerin mayosunu tartıştı. DP’li üye Arıkan Ramazan ayında vatandaşları rahatsız ediyorlar”, AKP’li Sadullahoğlu ise “Mayosu kısa olan turistten etkilendim, şehrin ortasında niye böyle dolaşıyorsun’ diye sordum” dedi

Vatan'ın haberine göre ALANYA Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında Demokrat Partili Belediye Meclis Üyesi Hilmi Arıkan, son aylarda ilçede "ahlaki bir erozyon" yaşandığını, vatandaşların da bu durumdan son derece rahatsız olduğunu söyledi. Arıkan, “Turistler neredeyse vücudun tamamını açıkta bırakan kıyafetlerle cadde, sokak, ana yol, çarşı ve pazarda pervasızca dolaşmaktadır. Avrupa’nın hangi ülkesinde bu kılık kıyafetlerle şehir merkezlerinde, yollarda, alışveriş merkezlerinde dolaşılıyor? Bu tür davranışlar toplumda her zaman için huzuru kaçırma ve bozma potansiyeli olan hareketlerdir. Turistler kaldıkları otellerde bile plaj kıyafeti ile restoran ve bar gibi bölümlere girmemeleri konusunda levha ile uyarılıyorlar. Geçmiş yıllarda Alanya’da cadde ve sokaklarda bu tür uyarılar mevcuttu. Şimdi de bu yapılabilir ve turistler uyarılabilir.”

4 gün önce yaşadığı bir olayı anlatan AKP’li Belediye Meclis Üyesi Şükrü Sadullahoğlu ise “Sokak ortasında 20 santim bile gelmeyen bir mayo giyen turist gördüm. Ramazan olduğu için bu manzara beni etkiledi ve hanımefendiye böyle bir mayoyla şehrin ortasında ne yaptığını sordum. Hiçbir uyarı olmadığı için mayoyla dolaştığını ifade etti. Demek ki belediye yeterli uyarı yapsa turistler çarşı içinde ve alışveriş merkezlerinde böyle açık saçık dolaşmayacaklar” diye konuştu. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise belediye meclis üyelerinin bu önerisi hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Başkan Sipahioğlu, mayo giyen turistlere müdahale edip etmeyeceği yönündeki gazetecilerin sorularına da yanıt vermedi.

Haber böyle.Ayrıntılara bakarsak:

DP ve AKP'lierin arasında hiçbir fark yok, eminim ki MHP ve BBP gibi partiler de aynı şeyleri düşünüyorlardır.

Mayosu kısa olan turistten etkilendim diyen AKP'li Sadullahoğlu, turist kadınları öylesine süzmüş ve incelemiş ki mayo ve etek boyları, giysilerin açıklık oranları da dahil herşeylerini rapor edebilecek düzeye gelmiş.Yahu onların çoğunun eşleri var, bir de islam ahlakı diye böğürürler.İslam ahlakında gerçi, sure olmuş olaylar bile var.Muhammed'in evlatlığı Zeyd'in karısına göz dikip, kocasından ayırıp haremine katması gibi.Dolayısıyla normal bunlar için; ama normal olmayan ve canımızı sıkan iffetli gibi gözüküp başkasına çamur atıp her haltı yiyen kadınlara benzemeleri.

Turistlerin kaldıkları yerlerin tatil mekanları olduğunu unutmasınlar ve kadın turistlerin vücutlarını süzeceklerine laf atıp onları ülkemizden soğutan kırolara çözüm bulsunlar.Tabi bunun için önce kendi sapıklıklarına çözüm bulmalılar.Acilen tedavi şart bu vekillere.Yoksa
Mayosu kısa olan turistten etkilendim diyen vekillerin sayısı çok olacak.Kişisel sapkınlıklarından dolayı da kadını çarşafa sokup şeriatı getirecekler, akılları sıra.Önce nefislerine hakim olsun yobazlar.