Amman Dikkat, Süreç Zedelenmesin !!!

Seyyan Uzunoğlu

Onursal Üye
AMMAN DİKKAT, SÜREÇ ZEDELENMESİN !!!

Evet değerli okurlarım. Aman, dikkat; süreç zedelenmesinmiş. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Talat ve Başbakanı Soyer öyle buyuruyorlar! Ve, üstelik Sn. Talat’ın tarafsız olması gerekirken; bu zat, makamına yakışmayan ve üstelik yasalara da aykırı olan bir partizanlıkla yüzü kızarmadan halktan, hala ruhani lideri olduğu CTP’ye oy vermelerini istiyor. Bu ne cüret? Hem ne yüzle, ama o ayrı konu. Vay da keşke süreç zedelense. Süreç dedikleri de, anlaşma dedikleri de; efendim barış veya; adını her ne haspa koyarlarsa koysunlar; netice KKTC’ni tasfiye ederek Kıbrıs Türklerini teslim alıp gavuroğullarına yamalama; egemen bir devletin özgür halkı iken; azınlık bir toplum’a; bir cemaate düşürmek olduktan sonra...

Türkten nefret eden; “En iyi Türk Ölü Türktür” diyen ırkçı, faşist, bağnaz, papazları da dahil, hepten sapık ve aşağılık kompleksini, ille de Türk’e egemen olmakla gidereceğine inanan bir hergelenin insafına terketmek olduktan sonra... Bizi OSMOSİS yoluyla eritip tüketeceğini de inkar etmeyen bir rejime bile bile teslim edecek olduktan sonra; zedelensin efendim. Daha doğrusu, başlarından beytambal da kalsın; hatta iptal edilsin. Oylarınızı CTP’ye veriniz de süreç zedelenmesinmiş. Bak sen! İktidarda kalıp da vatan topraklarını ayak ayak satmanın zevkini, tadını daha uzun süre çıkarmak için mi? Kendi sakat ideolojilerine ters düşen kesimi, intikam alırcasına daha da zarıncatmak için mi? Satın alamadıkları, kendi sakat yollarına sokamadıkları; sözde barış ancak özde teslimiyete hayır diyen; devletinden, egemenliğinden, haklarından ve adaletten; Anavatan Türkiye’nin garantörlüğünden ve Mehmetçik’ten yana olan kesimi de AB ve diğer akbabaların paralarıyla satın alabilmek için mi? Hükümetin hemen her noktasından “fazlalık” diyerek işten durdururken; boşalan yerleri ve çok daha fazlasını kendi militanlarıyla daha da doldurmak için mi? Adamına göre mevkiler yaratmak; hükümet kadrolarını gereksiz istihdamlarla kendi militanlarıyla doldurarak devleti başedemeyeceği bunca fuzuli masraf ve yük altında sokup tümden çökertmek için mi?; Kendi taraftarlarını, babalarının malı misali hükümetin kesesinden nemalandırır, çeşit düzme nedenlerle onlara milyarlar aktarırken; ulusalcı kesimi her geçen gün daha da batağa sokmak, çaresiz kılıp teslim alabilmek için mi? Hem nedir bu ‘süreç’ dediklerinin Kıbrıs Türkü’ne getirdiği, teslimiyetten, yok oluştan başka? Niye devam etsinmiş bu süreç Allah aşkına, niye? Talat biraz daha fazla görüşmecilik, aferim poh poh lider, gitsin gelsin gösteriş yapsın; poz versin; liderlik oynasın diye mi yoksa? Ne?

Yeni VOLKAN Gazetesi’nin, 12 Mart nüshasının ikinci sayfasındaki resme bir bakınız lütfen. O ‘sözde’ görüşme masasında bir ciddiyet, bir görüşme havası görüyormusunuz? Veya orada Kıbrıs Türkü’nü temsil eden birilerini? Ben şahsen orada beni temsil eden tek bir kişi göremiyorum. O masada sadece Hristofyas’ı ve arabulucu adı altında oturmuş AB’li taraftarlarını, yardımcılarını görüyorum. Ve, bunlar “biz arabulucu değiliz, Kıbrıslılar anlaşmayı kendi aralarında yapsınlar” diyen sahtekarlar üstelik. Ve, emanet aldığı KKTC’ni tasfiye ederek Birleşik bir Kıbrıs’ı yaratmak ve halkını da gavur esiri yapmak için can atan; ve üstelik Cumhurbaşkanı olarak da değil; bir temsilci olarak sıfatlandırdıkları; kaale almadıkları sadece adaya sahip çıkmak için tepe tepe kullandıkları Talat’ı görüyorum. Beni, haklarımı ve ülkemi temsil eden Cumhurbaşkanı nerede? Ve, Talat, bu sözde görüşmeden sonra yaptığı basın toplantısında veya değerlendirmesinde – usandım bu maskaralıklardan – evet Talat dün, ‘genel olarak tarafların, BİRLEŞİK KIBRIS’ın AB ile ilişkilerine nasıl baktıklarını – Batı Trakya’daki ırkdaşlarımız nasıl bakıyorsa; ne ise - ortaya koymuşlar!!! Adam Kıbrıs’ı daha şimdiden BİRLEŞTİRMİŞ!!!

Değerli okurlarım, gerek Hristofyas, gerekse diğer akbabalar Talat’a, teslimiyetin şartlarını okumakta, dayatmakta bu sözde müzakerelerde. Başka da bir şey olduğu YOK! Talat basına yaptığı bu sözde açıklamalarla hala bizi çelişkili, caydırıcı ve tutarsız sözler ve deyimlerle oyalamaya, aladatmaya çalışmakta! Talat, AB ile ciddi yakınlaşmalar sağlayacağını umuyormuşşş!!! Kendisine bir zamanlar sözler vermiş ve bu sözlerin hiç birini tutmamış o AB işte. Talat bu arada Yönetim ve Güç Paylaşımı çalışma gurubu ile görüşmelerinden de ortaya ‘epey bir terminoloji’ !!! çıkardıklarından bahsediyor.Bak bak! Çalışma gurubunun kimlerden oluştuğunu ve yanında taşıdığı müsteşarının da kim olduğunu sormayalım bile. Dedik ya, orada bizi temsil eden birileri yok diye. Ne ise...

Talat, güç paylaşımı derken, Hristofyas’ın tahtından inerek, Talat’ı oturtacağı; Talat inerek Hristofyas’ın oturacağı bir güç paylaşımı işte. RMMO’nun kendisine selam (!) duracağı bir güç paylaşımı işte. Hayret bişey doğrusu. Talat ruya görüyor belli. Makaryos CB, Dr. F: Küçük CB Yardımcısı olduğu sapasağlam bir Cumhuriyet’i bile yıkmış bu hergele; şimdi zaten dünden teslim olmuş Talat ‘temsilci’ ile güç paylaşacak; öyle mi? Buna yarasalar bile güler.. Ancak, ne acıdır ki bu zat o görüşmelere hala sözde Kıbrıs Türkü’nü temsilen katılmakta ısrarlı. Ne diyelim? Allah bize 19 Nisan’a kadar sabır; Talat’a, müsteşarı ve çalışma gurubuna da o zamana kadar akıl izan versin artık......