Anne Babadan OĞluna Kizina Mektup!!!

yağmur

New member

ANNE-BABA DAN OĞLUNA-KIZINA MEKTUP

CANIM OĞLUMA KIZIMA MEKTUPBenim yaşlandığımı düşündüğün gün (ki yaşlı olmayacağım),sabırlı ol lütfen ve beni anlamaya calış.Yemek yerkenüstümü kirletirsem...üzerimi değiştirecek gücüm yoksa...Lütfen sabırlı ol.Benim sana birşetler öğretmek için seninle ilgilendiğim zamanları hatırla.Seninle konuşurken sürekli aynı şeyleri 100 kere tekrarlıyorsam...sözümü kesme beni dinle.sen küçükken, uyuyana kadar sana aynı hikayeyi 1000 defa tekrar tekrar okumak zorunda kalıyordum.Banyo yapmak istemediğimde;beni utandırma ya da azarlama...seni banyoya götürebilmek için icad ettiğim küçük yöntemlerimi ve oyunlarımı hatırla..

.Yeni teknolojiler karşısındaki cahilliğimi görürsen...bana zaman tanı ve beni yüzünde alaycı birgülümsemeyle izleme...Bazı zamanlarda unutkan olursam yahut konuşmalarımızda ipin ucunu kaçırırsam...
lütfen hatırlamam için gerekli zamanı bana tanı.eyer hatırlayamazsam, sinirlenme...çünki asıl önemli olan benim konuşmam değil, senin yanında olabilmem ve senin benidinliyor olmandır. Ben sana bir sürü şeyi nasıl yapacağını gösterdim.iyi yemek yemeyi, iyi giyinmeyi, yaşamı göğüslemeyi...

Eğer birşey yemek istemezsem baskı yapma bana. Ne zaman yemem ya da yememem gerektiğini ben gayet iyi bilirim. Ve yaşlı bacaklarım yürümeme izin vermediğinde...Banaelini ver.Tıpkı benim
sana ilk adımlarını atarken verdiğim gibi...Ve bir gün artık daha fazla yaşamak istemediğimi söylediğimde; ve ölmek istediğimi... Kızma...birgün anlayacaksın...Yaşamın; zevk alma değil artık idareten yaşama yaşı olduğunu anlamaya çalış.Birgün şunu anlayacaksın:

Hatalarıma karşın hep senin için iyi olanı gerçekleştirmeye çabaladım.Ve senin yolunu hazırlamaya çalıştım.Senin yanında olduğumda üzgün, kızgın ya da güçsüz hissetme kendini...benim yanımda olmalısın, beni anlamalısın ve bana yardım etmelisin.Yürümeme yardımcı ol ve yolumu sabır ile,sevgi ile bitirmeme... benim için yaptıklarını bir gülümseme ve senin için her zaman taşıdığım cok derin bir sevgi ile ödeyebilirim ancak.seni çok seviyorum oğlum kızım. Ve hep seveceğim... Bunu sakın unutma.BABAN VE ANNEN

Mücahit

Dost Üyeler
Web sitesi
www.kibris1974.com
Yaşlı kimselerle beraber bulunursan yanlarında hürmetle ayakta dur. Oturursan diz çöküp edeple otur. Yaşı ve bilgisi itibariyle senden büyük zatların tarafına geçme. Eğer sana birşey sorarlarsa bildiğini söyle, bilgiçlik taslamak için bilmediğini söyleme; belki onların aklı senden fazladır da yanlışını fark ederler ve mahcup olursun.

Sözünü bilerek söyle ki, belaya çarpılmayasın.