Atatürk Türkiye'si, Kaos Sonrası Bölünme Yolunda...

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye
ATATÜRK TÜRKİYE'Sİ, KAOS SONRASI BÖLÜNME YOLUNDA...

Doğrusu gelişmelerden oldukça endişe duyuyorum. Bu endişe beni meçhul bir kaosa, kaostan sonra da Atatürk Türkiye’sinin bölünmesine götürüyor.

İktidar, “barış süreci, çözüm süreci, akan kan dursun, analar ağlamasın” gibi kulağa hoş gelen, ruhlara heyecan katarak gönülleri fetheden sloganlarla yola çıktı. Gerçekten can alıcı bir propaganda… Ben bile heyecan duyuyorum.

Silahlar çürümek üzere yerlere gömülecek, PKK Abbas yolcu… Memlekette bir sükun ve bir selamet…

AKP bütün hızı ile bu rüzgarı şişiriyor. Altmışüç tane de “Akilli İnsan” tutmuş, TC’nin her yanına salmış, görevini yapıyor.

PKK ve eşkıya takibinde şimdiye kadar harcanan üçyüz milyar doların üstündeki para Doğuda, Güneydoğuda yatırımlara akacak, kimse işsiz kalmayacak, her şey güllük gülistanlık olacak…

Ben de bunları düşündükçe derin ve hayali cihan değen hulyalara dalar, iki duble rakı içmiş gibi kendimden geçerim.

Halbuki sathi düşüncelerle mest olup karara varmak, insanı doğru neticeye götürmez. Gerçek, matematiksel ve analitik ölçümlerin mukayesesi sonunda saklıdır.

Nelson Mandela’ya gideceklermiş, akıl danışacaklarmış…

Güney Afrika halkının derdi başka, Türk Halkının derdi başka… Güney Afrika’da bir avuç azınlık beyaz ırk tüm ülkenin sahibi olduğu gibi, Mandela gibi siyahi insanlar beyazların esiri idi.

Siyahların hiç mi hiç söz hakkı yoktu.

Atatürk Türkiye’sinde ise batıdaki Kürt işadamı Güneydoğu’da yatırım yaptı, iş kurdu da tutan mı oldu?

Tutan oldu. Kim tuttu? PKK şantiyeleri yaktı. Kürt iş adamı PKK’dan korktu.

TC Doğu’ya Güneydoğu’ya yatırım yaptı, PKK şantiyeleri yaktı.

Şimdi noktayı koyalım. Güneydoğu’da kışkırtılan Kürt milliyetçiliği hak değil, bağımsızlık peşinde…

Bebek Katili APO, “İsteklerimiz olmaz ise elli bin kişilik ordumla TC’ye savaş açarım,” diyor.

Daha ne desin!..

Bu hal ve şart altında CHP dahi ruhlara heyecan katan, gönülleri fetheden sloganların rüzgarına kapılmıştır. En başta CHP’li İzmir Belediye Başkanı Kocabaş “barış süreci, çözüm süreci, akan kan dursun, analar ağlamasın” rüzgarına “Evet” dedi.

Bir de akşamki ajansları izliyoruz ki CHP tabanının %65’i açılım sürecini destekliyor.

Akıllı olalım, iki şeyi birbirinden ayıralım. Kürt Kardeşlerimizin kışkırtıcıları, hak değil bağımsızlık istiyor. Bu istekleri ise ABD’nin desteğindedir. BOP eşbaşkanı’nın mutlak kontrolünü kabul eden AKP milletvekilleri de bu desteğin uygulayıcısıdır. Akıllı olsunlar, bu yanlıştan sorumludurlar.

Bu ahval ve şerait altında dahi Türk muhalefetinin yapacağı iş, bu gidişi zahiren de olsa destekler gibi görünmek değil, mutlak reddedip, durdurmaktır. TC hudutları içinde, AKP iktidarının istibdadı dışında, her türlü insan hakları ve özgürlükleri vardır.

Şu anda memleket sathında PKK eylemleri hız kesmiş, sinmiş durumda… Bu gidişin sessizliğinde “Bölünme Anayasası” da çıkabilir. Hasıl olacak sükunet havası sonunda APO da özgür bırakılabilir. İşte o zaman APO, TC’nin Mandela’sı olacak, Kürt Özgürlük Mücadelesi tekrar canlanacak… Ayıkla pirincin taşını…

KAOS, KAOS, KAOS…

İç savaş…

Netice; Doğu’da Özgür Kürdistan…

Hayal kurmuyorum, olacakları söylüyorum.

Muhalefet aklını başına toplasın… “Barış süreci muvaffak olursa ben sıfırlanacağım” korkusuna kapılarak AKP değirmenine su dökmekten vazgeçsin. Sonunda;
KAOS, KAOS, KAOS...

İç savaş,
Ve netice bölünme vardır.

Hoşça kalınız
15 Nisan 2013
Hüseyin LAPTALI