Atatürk ve Kemalizm Nerenize Battı?

‘’ATATÜRK’’ ve ‘’KEMALİZM’’
NERENİZE BATTI?

84 yıldır Hür ve Bağımsız yaşamanın keyfini sürdüğümüz ülkemizde bugünleri borçlu olduğumuz ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; en büyük eserim diyerek övündüğü ‘’Türkiye Cumhuriyeti’ni’’ bu cumhuriyeti kuran halkına yani bize ‘’ TÜRK MİLLETİ’ne’’ emanet ederken; her türlü ahvalde güvendiği Türk ulusuna seslenerek; ‘’ Ey yükselen yeni nesil Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’’ ifadesi ile istiklal savaşı sonrası kurulan Cumhuriyetin yaşatılması talimatını vermişti.

Genç Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesinde ise ‘’Kemalizm’in’’ tüm devrim nitelikleri vardır. Halen tüm gerçekçiliği ile ışıl ışıl parlamakta olan bu nitelikler, günümüzün emperyalist ve dinci kuşatmalarına karşı en güçlü engel olarak; dünyanın dört bir yanında bağımsızlık mücadelesi veren mazlum milletlere yol göstermeye ve ışık tutmaya devam etmektedir.

‘’TEBA’’ olmanın verdiği boynu büküklük ile her türlü baskıya katlanarak:’’Sen Çok Yaşa Padişahım’’ cümleciği ile yanıt vermekten başka yapacağı hiçbir şeyi olmayan!..
Topraklarımız;Yunan’ı, İngiliz’i, Fransız’ı ve İtalyan’ı tarafından işgal altında iken bu emperyalist devletlerin silahlı güçlerinin süngüsü ile paramparça edilen bizden önceki nesillerin evlatlarını.. Kirli emelleri için bu mukaddes vatan topraklarını işgal eden düşmandan kurtarmak için yola çıkan Mustafa Kemal’in ; ülke üzerine çöken bu kabusu, bu karabasanları dağıtırken güvendiği tek bir şey vardı!.. Türk insanının en büyük hasleti olan ‘’VATAN SEVGİSİ..’’ !

İşte o yüce insan ve silah arkadaşları Çanakkale’de Dumlupınar’da, Afyonkarahisar’da, Sakarya’da ‘’MEHMETÇİĞİN’’ o muzaffer süngüsü, süvarilerinin zafere koşan nal sesleri ile düşmanı denize döktükten sonra geçen süreçte ve şu anda özgürce yaşamanın, laikliğin, demokrasinin tüm nimetlerinden faydalanan..Dünya piyasalarında ki ekonomik kuralları uygulayarak rekabet edebilecek işyerleri ile ceplerini doldurabilenler!.. Bugünün Türkiye’sini ve elde ettikleri tüm kazanımlarını; vatanın kurtuluşu için hayatlarını hiçe sayarak şahadet mertebesine erişen bizden önceki nesillere ve bu nesillere sarsılmaz iradesi, idealleri, inançları ama her şeyden önemlisi bir devletin kuruluş felsefesini ortaya koyarak önderlik yapan ATATÜRK’E ve onun ilke ve inkılaplarına borçludurlar.

Günümüzün Türkiye’sine baktığımızda 84 yıldır yaşananlar, Cumhuriyetin tüm kazanımları, bu ülke için bizden önceki nesillerin vermiş olduğu mücadeleler, yoksulluk yılları, vatan için feda edilmiş canlar, kısacası bizden önceki nesillere, Atamıza olan borçlarımız unutulmuş ve bunların tamamı bir kalemde silinmek istenmektedir!.. Bu bu kadar kolay mıdır?.. Gerçekten başarılabilir mi?.. Yıllar öncesi bu toprakları işgal ederek ülkemizi parçalamak isteyen devletler; bu sefer AB adı altında sınırlarımızdan içeriye girmişler ve sizi Avrupalı yapacağız bir Avrupa ülkesi olacaksınız hikayeleri ile önümüze koydukları müzakere başlıklarıyla; Sevr’de dayattıklarını yeniden hortlatmaya çalışmaktadırlar. Anlaşılan odur ki 24 Temmuz 1923’de Lozan’da aldıkları ders, bu tarihleri kanlı işgalcilere yetmemiştir!. AB destekçilerinin de yapılan tüm görüşmeleri alkışlamaları, olumlu mesajlar vermesi ve her defasında; ‘’Atatürk’te ülkemize hedef olarak muasır medeniyetleri gösterdi’’ beyanları da bu müzakerelerin gerçek amacını gizleyememektedir!.. Esas amaç; ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi ile yeniden biçimlendirdiği orta doğuda; bölgenin süper gücünden arta kalan paylarında AB ülkeleri tarafından paylaşılmasının sağlanmasıdır. Kaldı ki Ulu Önder Atatürk ‘’muasır medeniyetler’’ seviyesini hedef gösterirken bu hedefi yakalamak için ülkemizin kendi dinamiklerini harekete geçirmeyi ve milli kaynaklarımızın kendi sanayimizin yaratılması için kullanılmasını amaçlamıştı. Son dönemlerde yapıldığı gibi yabancılara peşkeş çekilmesini değil!..

Ama bugün ülke ekonomisinin işgalinden çok daha tehlikeli bir durum ile karşı karşıya bulunmaktayız!.. O da laiklik karşıtı gelişmelerin ülkemizin Anayasasına kadar dayanmasıdır. Atatürk Hilafeti kaldırarak din ve devlet işlerinin ayrımını en iyi şekilde gerçekleştirmiş ve Laikliği getirmişti. İnsanların inançlarını suiistimal ederek din üzerinden ceplerini doldurup politika yapan yobazları, gericileri ve din bezirganlarını ilke ve inkılapları ile tarihin derinliklerine gömmüştü. İşte bu en önemli devrim, modern Türkiye Cumhuriyeti devletinin önünü açmamış mıydı?.. Kemalizm’in felsefesini oluşturan diğer devrimlerin tamamı bu temelin üzerine oturmamış mıydı? Son yıllarda ülkemizde oynanan en tehlikeli oyun işte budur. Laiklik ve onun karşıtlığı!.. ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bu en önemli özelliğini görmezden gelerek bize orta doğuda vermek istediği yeni rolün, devlete yeni bir ad seçilmesinin arkasında sakladığı gerçek Lozan’da bile tanımadığı Türkiye Cumhuriyetine kendi koymuş olduğu adı yakıştırmaktır!..
‘’TÜRKİYE ILIMLI İSLAM CUMHURİYETİ’’

Yüce Atamızın 10 Kasım 1938 tarihinde hayata gözlerini kapadığı andan beri, amaçlarına ulaşmak, onun ilke ve inkılaplarını ortadan kaldırmak için yemin edenler!.. Bugün artık hiç çekinmeksizin hareket etmekte ve her şeyimizi borçlu olduğumuz o insanlık tarihine bir daha gelmeyecek olan dahiye en büyük ihaneti yapmaktadırlar.

Laiklik ile kılık kıyafet devrimi ile kadınlarımıza sağladığı özgürlük ile öğretim ve eğitim ilkeleri ile milli ve üniter devlet yapısı ile kısacası milli ve milletimize ait olan her şeyi ile bu devleti kuran ve tüm bu kazanımlarını Yüce Türk milletine emanet eden Atatürk ile onun ilke ve inkılapları ile hesaplaşmak cüretini göstererek böyle bir gücü kendilerinde görenler!.. ABD’nin ve AB’nin emperyalist güçleri ile de güç birliği yaparak daha da güçlendiklerini sananlar!..Şunu asla unutmamalıdırlar ki .. Kan ve can bedeli ödenerek elde edilen Cumhuriyet kazanımları; birtakım politik simgeler, AB normlarıyla ve ‘’Kasımpaşalı üsluplu’’ söylemler ile ortadan kaldırılamayacaktır. Seçim öncesi ve hemen sonrası ülke insanının tamamını kucaklayacağız beyanları ile nutuk atanlar!.. Çankaya’yı kendisinin hakkı görerek toplumun tüm kesimlerinin mutabakatına bakmaksızın bu görevi üstlenenler!.. Şimdi de Atatürk’ün kurmuş olduğu bir üniversitenin bir profesörü başkanlığında oluşturulan bir heyete ısmarlama bir anayasa hazırlatmışlardır. Ve üstüne üstlük bu anayasa taslağı milletimize sunulmadan AB üyelerinin temsilcilerinin önünde görücüye çıkmış! Büyükelçilerine brifingle tanıtılmıştır.! Eh bravo sizlere!.. Tam politik anlayışınıza ve biat ettiğiniz ilkelere yakışan bir davranış biçimi!..

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte ilk ve orta öğretim kitaplarından Atatürk ilke ve inkılaplarının kaldırıldığı milli tarihimizin iyice aşındırıldığı belirlenmiştir!.. Daha önceki yıllarda da bu ve benzeri uygulamalar yapılmakta idi!.. Ama bu sefer ki ayan beyan ortadadır. ..Denilecek ki zaten hazırladıkları taslak anayasa da da ‘’Atatürk ilke ve inkılapları’’ ile ‘’Kemalizm’’ zaten olmayacak ki!.. İşte tam bu nokta da sormak gerekmiyor mu?.. ‘’ATATÜRK ve KEMALİZM NERENİZE BATTI?’’

Ülkemizin tüm kazanımlarını borçlu olduğumuz o yüce insanı asla unutturamayacak, onun yakmış olduğu devrimci meşaleyi asla söndüremeyecek ve açmış olduğu medeniyet yolunu asla tıkayamayacaksınız.

Bu ülke ve ülkesinin milli beraberliği ve bütünlüğü için emeğini harcayan, terini akıtan.. Evlatlarını aydınlık, modern ve Atatürk ilke ve inkılaplarının yön verdiği ‘’Kemalizm felsefesi’’ ile yetiştirmekten onur duyanların.. Mazlum milletlere örnek olan, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olanların sesi ve tercihi daima aydınlık yarınlar ve Atatürk Türkiye’sinden yana olacaktır Hiçbir güç vatan topraklarında kardeşçesine yaşayan vatandaşlarımız arasına nifak sokmaya, kargaşa çıkarmaya muvaffak olamayacaktır.

Bugün içte ve dışta ülkemizi sarmalayan onca ciddi ve çok önemli halledilmesi gereken meseleler varken!.. Milyonlarca okumuş genç insanımız sokaklarda işsiz dolaşıp, milyonlarca vatandaşımız açlık sınırında yaşarken!.. Tüm bu halledilmesi gerekenleri bir yana bırakmış.. Bir ‘’SIKMABAŞ’’ uğruna; fikir özgürlüklerini bile bu başların içerisine hapsederek ürettiğiniz kendilerinize has politikalar ile AB’n,n tüm dayatmalarına evet diyerek!.. ABD’nin stratejik ortaklığına soyunanlar!.. Siz ne yapmak istiyorsunuz?.. Amacınız sizin düşünce yapınıza ve ideallerinize uygun bir Türkiye yaratmak ise bunun bedeli çok ağırdır…Ödeyemezsiniz!... Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel nitelikleri ‘’ATATÜRK’e ve onun ilke ve inkılaplarına’’ dayanıyor. Bu cumhuriyeti kurarken hayatlarını seve seve feda eden nesillerin kan ve can bedeline dayanıyor. Tüm bu gerçeklerin ağırlığı; bugün ortaya çıkardığınız bütün olumsuzlukları ve dayatmaları ezip geçecek kadar ağırdır!.. Bu ağırlıkta kalmaya da devam edecektir.

ATİLLA ÇİLİNGİR

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mürüde Sevicer

New member
Şafak Saracoğlu bence küfür olarak kabul etmen yanlış. Ben bir Türk genci olarak bu güne kadar onurum ve gururumla yaşadım Atatürk İlkelerinden de asla vazgeçmem. Yukarıdaki yazıdan anladığım da şu anda içinde bulunduğumuz şu günlerde yaşadığımız acı gerçekler bize Türklüğümüzü ve Atatürk'ü unutturmak değil mi? Siz K.K.T.C. yaşıyorsanız bu yazının nereye yazıldığını anlamanız gerekir bence. Sana başımdan geçen ve şu anda yaşadığım olayı anlatayım 22 yıllık Gelir ve Vergi Memuruyum 14 Ağustos Serdarlı'nın Kurtuluşu (Bilirmisiniz) ve ayrıca Bölgenin kurtuluşudur.Benim Köyüm Gönendere (Serdarlı ile aramaızda 1 kilometre vardır.)20 Temmuzda benim köyüme 3 dakika kala Rum giremedi.Türk Askeri gelmeseydi oradaki 17 köy yerle bir edilecekti.Ben o günleri çok az hatırlıyorum fakat o çatışmada ailemden 2 şehit ve 1 Malül Gazi Amcam vardır. Türkiye'de Madeni yeryüzüne çıkaran Maden işçilerinin bize hediye etmiş olduğu Mehmetçik heykelini Gönendere köyüne Şehitlerimizin anısına monte ettik. Yukarıdaki yazıdan esas gocunacak olanlar beni ve Babasını 1 yaşında kaybeden (Babası 1963 de Barbarlık müzesi önünde şehit düştü ve kendi 1 yaşında olduğu için babasını bilmiyor) arkadaşımı şu anki Atatürkçü geçinen büyüklerimiz bizi 18 Ağustosta görev yerimiz olan Vergi Dairesinden görev değişikliği yaptırdılar.Sence Bunlar Atatürkçü mü? sen yada ben aslında bu yazıdan eğer kendimizi biliyorsak gocunmamamız gerekir. Fakat şu günlerde bize yavaş yavaş sindirilmeye çalışılan olaylara bu yazı yakışmaz mı? Sen ve senin gibi Türk gençlerinden asla şüphe duymuyorum aramızda olan bazı gençlerimizin Yukarıdaki yazının başlığı bence bire bir uyar.Bırak Atatürkçü arkadaşım onlar gocunsunlar çünkü yollarını şaşırdılar.Sana ve Bana sadece kanla canla sulanmış Ay yıldızlı Bayrağın gölgesinde Atatürk'ün izinde hür yaşamak için canla başla uğraşarak bize altın tepside sunulan Vatanımıza sahip çıkmak yakışır. Yazıdan nasibini alacak olanlar sessiz sedasız sana ve bana eminim gülerler Çünkü onlar Atatürk'ü unutup EURO torbaları karşılığında Vatan pazarlamakla meşguldurlar.Sağol.

Son düzenleme:

DOĞUKAN

New member
Sn. Şafak Saraçoğlu siz hangi Türkiye'de yaşıyorsunuz ben olsam çok daha ağır kelime kullanırdım. Kimsenin kimseye Atatürk'ü sevdirmeye çalışmak haddi değil. O'nu okumadan ne bilebilirsiniz ne de sevebilirsiniz. O duygu yürekten gelen bir duygudur. Ilımlı Ilımsıza gelince, maalesef o kelimeleri günümüz Türkiye'sine uyarlama ihtiyacı duyuranlar utansın diyorum..! bakınız: Hüseyin Üzmez..! yetmediyse örnekleri çok hangisini istersiniz..

Son düzenleme:

yusuf3161

Dost Üyeler
Bazı fikirlerinize katılmakla birlikte...Egemenlik kayıtsız şartsız allahındı noldu. Kavga yı fikir çatışması olarak değerlendiriyorum,aksi takdirde terör yapmış olursunuz.nedense islamla marsizm kucak kucağa.ergenekon davası asala yanlısı bir gazeteye ihale edilmiş.askere dil uzatılınca akıllarına geldi bazılarının.şeriat meriat öyle güzel birşey değil.bunu arabistanda yaşamış biri olarak söylüyorum.yaşadıklarımı anlatsam şaşırırsınız.daha iyi demokrasi daha iyi yaşam daha iyi insan hakları deyin ama daha iyi şeriat demeyin.bazılarının kafası islama bazı

DOĞUKAN

New member

“Atatürk ilkeleri nerenize batıyor”

KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Genel Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşma törene katılan 3 bakanda soğuk duş etkisi yarattı. Türkiye’nin küçültülmek, askerin elinin kolunun bağlanmak istendiğini belirten Denktaş şunları söyledi: “Dıştan gelen tahripler var. Avrupa Birliği üyeliği adı altında bizden istenen ilk iş, Atatürk ilkelerinden vazgeçmektir. Atatürk ilkeleri AB normlarına uymazmış. Neresi uymaz? Neresi, hangisi sizin nerenize batıyor ki Türk milletinden, Atatürk ilkelerinden vazgeçmesini istiyorsunuz. İstiklal savaşını, Alevi, Kürt, Türk diye vermedik. Bu toprakların insanı olarak Allah’a inararak verdik. Şimdi bu ayrım ne? Kim çıkardı bu milletin başına PKK belasını? Bunları düşünmek ve kardeşlerimizi, Kürt, Türk diye ayırmamak lazım.”

----------------------------------

KKTC eski cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın Ehl-i Beyt Vakfı'nın açılışında yaptığı bu konuşma büyük alkış alırken Bakan Nimet Çubukçu tören bitmeden alandan ayrıldı.

:)

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
ÖNCELİKLE BAŞLIKTAN (ATATÜRK ve KEMALİZM NERENİZE BATTI?) DOLAYI ŞAFAK SARAÇOĞLU OLARAK SİZİ KINIYORUM BU BAŞLIĞIN TÜRKÇE ANLAMI -NI HERKEZ BİLİR KÜFÜR EDEREK MİLLETE ATATÜRK'Ü ve KEMALİZ'Mİ SEVDİREMEZSİN TAKİ SEVDİRDİN EN KÜÇÜK FIRSATTA O KİŞİ ASLINA DÖNER BİRDE YOK ILIMLI İSLAM YOK MILIMLI İSLAM DİYE KONUŞMA İSLAM TEKTİR ILIMLISI MILIMLISI OLMAZ FELAKET SENARYOLARIYLA BİR YERE VARAMAZSINIZ ARTIK TÜRKİYE ŞERİAT DÜZENİ OLAYINI ÇOKTAN AŞTI TEMCİT PİLAVI GİBİ SEN İSLAMCISIN YOK SEN MÜSLÜMANSIN İSLAMİYETİ GETİRECEKSİN YOK SEN NAMAZ KILIYORSUN İLTİCACISIN BAŞBAKAN OLAMAZSIN CUMHURBAŞKANI OLAMAZSIN BUNLARI GEÇİN

KİŞİSEL NOT:EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLANA KADAR BU KAVGA BİTMEZ

KİŞİSEL NOT 2: AZINLIKLARIN HAKKI KORUNACAK DİYE ÇOĞUNLUKLAR MAĞDUR EDİLEMEZ

--------------------ŞAFAK SARAÇOĞLU-----------------------

Sayın Saraçoğlu

Neden bu kadar tepki gösterdiğinizi anlayamadım doğrusu...Son yıllarda yaşananlar ortadadır...Evet yüce dinimiz İSLAM tektir.Ancak dini kullanarak neler yapılmak istenildiğine ve yapıldığına tarih şahittir...Osmanlı devletinin son dönemlerinde İngilizlerin adamları olan ve din adına yola çıktığını savunan nice softalarla doludur tarih.1.Dünya Savaşında kutsal topraklarımız MEKKE ve MEDİYE'yi yani HİCAZ ı göğsünü siper ederek askerleriyle savunan FAHRETTİN ALTAY Paşa'yı İngiliz altınlarına satan,arkadan hançerleyen ŞERİF HÜSEYİN de, Arabistanda'da Vahabi'liği yerleştiren din adamları, Mondros'tan sonra topraklarımızı işgal eden, bayraklarımızı yırtan, ayaklar altına alan işgalcilere karşı savaşması gerekirken, İngilizlere hizmet eden Teal-i İslam Cemiyeti de din adına çalışıyordu...İstiklal Harbi önderlerini ve Kuvay-ı Milliyecileri dinsiz ilan eden şeyhülislam da din adına bunu yapıyordu...Ancak karşılarında islamı gerçek yönüyle bilen ve sahip çıkanlar da İstiklal Savaşının öncüleri içinde yer alarak dini kullanmak isteyenlere karşı çıkmışlardır...Biz din bezirganlarına karşıyız.ılımlı islam modelinin ülkemize giydirilmeye çalışıldığı bir gerçek...hangi cemaatlerin nasıl ve kime çalıştıkları artık bilinmeyen bir konu değil.Dinimize saygımız sonsuzdur.Ama kullanılmasına ve ATATÜRK'ün kurduğu milli laik ve sosyal devlet üniter devlet yapısından uzaklaşılmasına karşıyız...Her zaman çoğunluk doğruları göremez...Öyle olsaydı bugün İstiklal Savaşını vermiş ve de TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ kurmuş olamazdık kardeşim...Sloganlar bazen yarar sağlasa da her zaman doğruları yansıtmaz.Parti genel başkanlarının sultan olduğu bir düzende hangi çoğunluk egemenliğinden söz edebiliriz?Şimdilik bu kadar...Saygılar

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
“Atatürk ilkeleri nerenize batıyor”

KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Genel Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşma törene katılan 3 bakanda soğuk duş etkisi yarattı. Türkiye’nin küçültülmek, askerin elinin kolunun bağlanmak istendiğini belirten Denktaş şunları söyledi: “Dıştan gelen tahripler var. Avrupa Birliği üyeliği adı altında bizden istenen ilk iş, Atatürk ilkelerinden vazgeçmektir. Atatürk ilkeleri AB normlarına uymazmış. Neresi uymaz? Neresi, hangisi sizin nerenize batıyor ki Türk milletinden, Atatürk ilkelerinden vazgeçmesini istiyorsunuz. İstiklal savaşını, Alevi, Kürt, Türk diye vermedik. Bu toprakların insanı olarak Allah’a inararak verdik. Şimdi bu ayrım ne? Kim çıkardı bu milletin başına PKK belasını? Bunları düşünmek ve kardeşlerimizi, Kürt, Türk diye ayırmamak lazım.”

----------------------------------

KKTC eski cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın Ehl-i Beyt Vakfı'nın açılışında yaptığı bu konuşma büyük alkış alırken Bakan Nimet Çubukçu tören bitmeden alandan ayrıldı.

:)

Sayın DENKTAŞ size selam olsun...:)Sürekli derslerimde sizden bahsediyorum...Haritaya bakıp KIBRIS'ın TÜRKİYE için önemini benim 14-18 yaş arasındaki öğrencilerim anlıyor ama AB sevdası uğruna ATATÜRK İlkelerinden bile vazgeçmek isteyenler bir türlü anlayamıyor...ALLAH uzun ömürler versin KAHRAMAN DENKTAŞ'ımıza...Yüreklerimiz sizinle...KIBRIS HAREKATI SIRASINDA DA SİZE AİLECE MEKTUPLAR VE ŞİİRLER YAZARAK DESTEK VERMİŞTİK.SİZDEN CEVAPLAR ALMIŞTIK SAYIN DENKTAŞ.İnşallah bu mesajımı okursunuz SAYIN CUMHURBAŞKANIM.Dualarımız sizinledir.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
''BENİM NAÇİZ VÜCUDUM, BİRGÜN ELBET TOPRAK OLACAKTIR.LAKİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR!''
ATATÜRK

Paylaşım için teşekkürler.:)

yusuf3161

Dost Üyeler
Sayın çilingir tebrikler.Dediklerinizin eksiği var fazlası yok.sıkmabaş terimi bence yanlış(ama kullanılıyor) TOKMAKKAFA modelidir o.Dibeği bilenler onun tokmağının nasıl olduğunuda bilir.annemin kızkardeşlemin başı kapalı ama torbavari değil, siyasi değil anadolu kadını gibi.nedense erbakan sonrası müslümanlık siyasete girdi .eğer böyle 50 yıl daha giderse yeni bir din anlayışı yerleşecek.müslümancılara sözüm, dinimden oynamayın.zarar veriyorsunuz. idari şeklimden oynamayın batırısınız ve batarsınız.kıldığınız iki rekat namazı kendinize çok görüyorsanız kılmayın kardeşim.yalan dolanı islamla içiçe soktunuz.insan üzülüyor.

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör
ÖNCELİKLE BAŞLIKTAN (ATATÜRK ve KEMALİZM NERENİZE BATTI?) DOLAYI ŞAFAK SARAÇOĞLU OLARAK SİZİ KINIYORUM BU BAŞLIĞIN TÜRKÇE ANLAMI -NI HERKEZ BİLİR KÜFÜR EDEREK MİLLETE ATATÜRK'Ü ve KEMALİZ'Mİ SEVDİREMEZSİN TAKİ SEVDİRDİN EN KÜÇÜK FIRSATTA O KİŞİ ASLINA DÖNER BİRDE YOK ILIMLI İSLAM YOK MILIMLI İSLAM DİYE KONUŞMA İSLAM TEKTİR ILIMLISI MILIMLISI OLMAZ FELAKET SENARYOLARIYLA BİR YERE VARAMAZSINIZ ARTIK TÜRKİYE ŞERİAT DÜZENİ OLAYINI ÇOKTAN AŞTI TEMCİT PİLAVI GİBİ SEN İSLAMCISIN YOK SEN MÜSLÜMANSIN İSLAMİYETİ GETİRECEKSİN YOK SEN NAMAZ KILIYORSUN İLTİCACISIN BAŞBAKAN OLAMAZSIN CUMHURBAŞKANI OLAMAZSIN BUNLARI GEÇİN
KİŞİSEL NOT:EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLANA KADAR BU KAVGA BİTMEZ
KİŞİSEL NOT 2: AZINLIKLARIN HAKKI KORUNACAK DİYE ÇOĞUNLUKLAR MAĞDUR EDİLEMEZ
--------------------ŞAFAK SARAÇOĞLU-----------------------

Sayın Saraçoğlu;

Bu ülkede herkes Atatürk ve Kemalizm'i sevmek zorundadır.Şu an ayaklarınız yere basıyor başınız gövdenizin üzerinde rahatça memleketin her karış toprağında geziyor iseniz, biliniz ki Kemalizm ve Atatürk sayesindedir:)Öncelikle bu böyle biline...
İslamiyetin ılımlısı, radikali, biberlisi,tuzlusu bizim işimiz değil.Biz burada Kıbrıs Davasını güdüyoruz.Ellerimizin arasından kayıp gitmesin diye,sıkı sıkıya tutmaya çalışıyoruz.Amaç ve gaye yalnızca budur.

Son olarak da, bizleri kınamak kimsenin haddine değildir.Yaptığımız işin adı ne olursa olsun, amaç Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğü ve tam bağımsızlığını sürdürebilmesidir...

TTK

hazaryalı

-Otağ Hanı-
Soğan yemeyenin karnı ağrımaz, yarası olmayan gocunmaz.
Bu memleket, ATATÜRK yerine Humeyni'yi sevenleri de gördü.
Arapça'da emir kipi ile konuşulur ve ikinci çoğul şahıs (siz) kullanılmaz. Örnek olarak: Çay içer misiniz? diye sorulmaz bunun yerine "işrap şay!" yani "çay iç" denir.
Kendilerinin; "konuşma" diye hitap etme alışkanlığının nereden kaynaklandığını görmek bakımından cevaba dikkat ediniz...

Son düzenleme:

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
kutlubayragim9dl5cqqm4.gif

Şafak Bey; evet ATATÜRK ve Kemalizm batıyor. Daha doğrusu, zamanında, ATA'm onlara öyle bir batırmış ki hala onun acısı var içlerinde...

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı bile, Anıtkabiri ziyaret etmemek için İstanbul'a inen bazı devlet adamlarının ayaklarına giderek, onlara batan acıya saygı gösteriyor.

Hepimiz "elhamdülillah müslümanız" ama arap veya arap sentezcisi değiliz.
Hepimiz 'TÜRK'üz ve 'Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu 'Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Paşa'mızın izindeyiz.

Volkan

-Otağ Hanı-
Atilla abi batanlar belli oluyor.yarası olan gocunuyor.

öncelikle Atilla Çilingir agabey yazınız için çok teşekkürler.
Şafak bey e gelince;hiç tarih okumuşmu? bu vatan ne zorluklarla kazanılmış? biliyormu acaba? bizlerde elhamdülillah müslümanız ama ülkemizi satmıyor,kimseye peşkeş çekmiyoruz.bilmiyorsa Filistin tarihine bir baksın.vatanın önemli yerleri,stratejik mevkileri ,satıldıgı zaman ne oluyor. şimdi kendi ülkelerinde mülteci durumundalar.sizin istediginizde bumu.ve çok zengin olan arap kardeşleri bir avuç siyonistle baş edemiyor.neden?: çünki kendileri onlardan daha beterdirde ondan.onların bir çogunun dini imanı paradır.inanmazsan arabistana gidipte çalışan insanlardan sor ve ögren.bu vatan kolay kazanılmadı.şimdi bakın ,önemli ve stratejik yerler kimin elinde .nasıl özelleşmiş.bunları ATATÜRK ,KEMALİZİM yapmadı ve satmadı.bizim kızdıgımız nokta vatanın kendi çıkarları ugruna satılması,bir milletin haysiyeti ile oynanmasıdır.ve vatanını sevmeyen insanların ne ülkemizde nede dünyada işi olamaz.Kıbrıs ı da unutmayın.eger elimizden bir çıkarsa onların büyük ortadogu projelerinin önemli bir halkasıda tamamlanır.ve ata yadigarı bir emanete hıyanet edilmiş olur.kendine hayrı olmayan bir birlik için [ab] bizleri alacaklarınıda sanmam, çünkü: 1 : biz müslüman bir devletiz 2: vede TÜRK üz ......bunu devletin başındakilerin anlaması çok geç olacak anlaşılan......ne vatanımı sattırırım;nede bir karış topragını veririm.uyanın artık .saygılarımla.

Son düzenleme:

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Öncelikle herkese selamlar...:)
Konumuza gelinceee....
Sayın Atilla Çilingir'in görüşlerine tamamen katılıyorum.Bunda bir beis yok..Genel yazı üslubu biraz sert olsa da gönlüme ve fikrime uygundur.
Ancak başlık kısmı biraz ağır olmuş olabilir diyebilirim.Yalnız bir tek başlığı değerlendirip içeriğe bakmadan, tek tenkit olarak da başlığı suçlamak bence biraz ağır. Ayrıca bu ağırlıktan sitemizde kimsenin de gocunmaması gerekir diye düşünüyorum..Gocunacaklarında ya sitemizin görüşlerine uyum sağlamaları gerekir, ya da sessiz kalma haklarını kullanmaları gerekir ( Daha da fazlasını söylemek istemiyorum!!).
Şimdi gelelim konunun çekildiği ilginç noktasına.
Sevgili arkadaşlar, kardeşler, büyüklerim ve gönüldaşlarım.
Son yıllarda Türkiye siyasetinde oynanan oyunu lütfen buraya yansıtmayalım.Bu cümlemin maksadı şudur.Bir tarafa Atatürk'ü koymak, diğer tarafa haşa dinimizi koymak.Böyle garip bir kıyas ve tartışma ortamlarını lütfen buraya taşımayın.Herkes bilmelidir ki, bizler TÜRK'ÜZ VE MÜSLÜMANIZ. Ayrılmaz bir bütün olarak bunu hissetmekteyiz. Ne laiklik adına din düşmanlığı yaparız, ne de müslümanlık adına Atatürk düşmanlığı.
Ne yazık ki yazı dili nankördür.İfadeler sözler kadar yeterli olmayabilir.Bu nedenle burada yazdığımız yazıları ince eleyip sık dokuyup,ILIMLI VE OLUMLU bir süzgeçten geçirerek yazmamız gerekir. Bu şekilde kimse kimseyi kırmasın ve yanlış anlaşılma olmasın.
Son olarak sitemiz KIBRIS GERÇEĞİNİ ORTAYA KOYMAK AMACIYLA açılmıştır. Site formatımızı amaç dışı noktalara çekmeyelim.
Saygı ve sevgilerle..

TTK ve Y

cCcYALNIZKURTcCc

New member
islam dini o hale getirildiki pazardan domates salatalık alınır satılır gibi, alınır satılır hale getirildi. bunun nedenide islamı siyasete alet eden siyasetçiler ve kendini cemaat lideri olarak öne çıkaran yok nurcu yok bilmem kırkıncı ellinci hocaları, kardinal kılıklı papazlaşmış din alimi sıfatındaki kimselerdir. onların işi gücü sermayedir aslında. bir insan düşünün ki Türkiyede vaazlarında atatürke hakaret etsin gitsin falan filan kıtada türkçe öğretiyorum diye milliyetçi kesimi etkilesin. ne kadar inandırıcı olur. tabiki atatürkü sevmeyecekler. kendilerine has hukuklarını kaybettiler zamanındaki gibi ceplerini dolduramıyorlar. okumaya doyamadıklarımdan biri ATATÜRKÜN GENÇLİĞE HİTABESİDİR. büyük lider ulu önder nasıl da görmüş dahili hainleri. başörtüsünü savunayım derken sarfettiği söze bakın aklınca türbanı savunan kaltak. ingiliz himayesinde olmayı yeğlerim diyor fatih altaylının proğramında. insanın ingilizde amerikada ırakta geçte gör. diyesi geliyor. ya bunların hangi birini yazayım 50 tl nin arkasında bitane .........var ya ona ne demeli ya onu oraya koyan soysuza ne demeli malesef son 10 yılın bilançosu bunlar. ve gördüklerimiz ya görmediğimiz devlet sırları,, bu ülkeye istiklal mahkemeleri şart abi, görünen o ki seccadenin altına saklanan hainler hiç bir zaman eksik olmayacak. seçimlerde türban dillerinde eksik olmazdı neden hiç bahsetmiyorlar bu seçimlerde çünkü onların o oyuncakları ellerinden alındı. hükümetin bahsetmemesi mahcubiyetinden normaldirde. onlara oy verenler neden hiç hatırlamazlar hesap sormazlar. seçmenleride kabine ve millet vekilleri gibi galiba TANRI TÜRKÜ KORUSUN TÜRK ZATEN YÜCE

dünyanin takdir ettiği m.kemal atatürkü kendi vatanimizda üç beş ne idüğü belirsiz sevmeyecekse sevmesin bu türler dün koçgiride de vardi. şeyhsaitin ta kendileri din adina etnik kürtçülük yapmişlardir. Atatürkü sevmeyen her kimse kimselerse ya venizolesin çocugu ya ingiliz ya ermeni yada yahudidir. Türk milleti bu hainlere ne mutlu türküm demesini öğretecek. öyle öğretecekki doğacak çocuklari analarinin karninda ne mutlu türküm diyene! Demeye başlayacaklar. Her gecenin karanliğin sonu sabah ve aydinliktir. Türk olanin tek belgesi kanidir. Ne mutlu türküm diyene!