Atatürk'ün Dehası ve Anayurt

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

ataturk.jpg

image004.jpg

Atatürk Cumhuriyeti kurup Hükûmeti İsmet paşa’ya(İnönü) bıraktıktan sonra dünya ve Türk tarihini incelemiş ve yaklaşık.2000’den fazla kitap okumuştur. Bu incelemeleri bazen hiç uyumadan iki gün kadar sürer doğal olarak durmadan gözleri yaşarırmış.

Atatürk’ün doktoru ve zamanın Sıhhat ve İçtimâ muavenet( Sağlık ve Sosyal yardım) vekili DR. Refik Saydam babamın sınıf arkadaşı idi, babama anlatmış:

Gazi Hazretleri beni çağırdılar ve durmadan yaşaran gözlerinin kendilerin rahatsız ettiğini ı izhar ettiler(bildirdiler)ve çare aramamı istediler. Ben de, çarşıda bulunan en iyi cins mermerşahi’(tülbent) den aldırdım, otoklav’da(zamanın dezenfeksiyon makinesi) dezenfekte ettirdikten sonra ufak murabbalar( kareler) kestirdim ve paket paket Çankaya’ya yolladım… gözleri yaşardıkça bu tülbent parçalarlıyla gözlerinin silip çalışmalarına devam etmelerini sağladım.

Atatürk bu çalışmaları sonunda Orta Asya’nın ANAYURT olduğunu ortaya çıkarmış ve Türk tarihinin bu topraklarda doğmuş olduğuna 1930’larda kanaat getirmiştir.. Bizler, Atatürk kuşakları ve ben Kabataş Lisesinde, tarihimizi bu şeklide okumuştuk.

Atatürk’ün bulgusunun doğru olduğunu Kâzım Mirşan araştırmalarıyla ortaya koymuştur. Yukarda haritada görüldüğü gibi, Orta Asya’da kurulan, gerek Türk, gerekse dünya tarihindeki ilk devlet BİR-OY BÏL’dir. Yaklaşık 9.000’lerde Tarih yüzüne çıkmış olması gereken bu devletin varlığıyla ilgili, Rus Kaynaklarında, üzerinde UÇ ya da ÖC damgası bulunan Tarihi 8500/3000ler diye gösterilen, bilinmeyen bir uygarlığa ait bir seramik parçası buldum.Bugün, bu uygarlığın var olmuş olduğu yer, geniş bir alanı kaplayan büyük bir bataklıktır, kuzey Rusya’da Zamostje yöresindedir..

Atatürk’ün – hiçbir arkeolojik öğrenimden geçmemiş ve de yerinde araştırma yapmamış olmasına rağmen, masa başında Orta Asya’da büyük bir Türk Uygarlığı olması gerektiğini ortaya koyması onun dehasını gösterir.

Ölümünden sonra, Millî Eğitim bakanlığında dıştan esen rüzgârlarla, Orta Asya’da Anayurt yok edildi, onun yerine taş dönemi konuldu…Fakat, Atatürk’ü değersizlendirmek , Türk tarihini yok etmek isteyen kişilerin, ya da bu akımı yürütenlerin başka bir gerçeğin varlığından haberleri yoktu :…Taş döneminde konuşulan dil(!)…Bu dil’in Yazısıyla , ve yazısının içerdiği kültürle Evrensel Uygarlıkların kökeninde olduğu ortaya çıktı…Kâzım Mirşan onu da açığa çıkardı…Atasözünü tekrarlayalım , daha pek çok kereler tekrarlayacağımız gibi : güneş balçıkla sınamaz. (kitap 1A)

Bir zamanların Ankara’daki AB büyükelçisi Karen Fog’un sözlerini hatırlayalım : Türklere tarihlerini inkâr etmesini öğretmek gerekmektedir(!)…Yoksa zaman, Türk Kültür ve tarihini örten külleri üfleyip, bilinmeyen ya da bilinmek istenmeyen büyük bir Ön-Türk Uygarlığını ortaya çıkarmaktadır.

Halûk Tarcan 12/12/08

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: Atatürk'ün Dehası ve Anayurt

Eline emeğine sağlık..
Ancak ne yazık ki Ata'nın vefatından sonra yerine gelen İsmet İnönü bu çalışmaları hem unutmuş, hemde unutturmak için elinden gelen gayreti sarf etmiştir...Sebebi de malumunuzdur...
Günahı ve vebali boynuna...

TTK ve Y