atesLer icinde bedenim....

güL58

Moderator
uzakLardan bir ses oLmani isterdim, bir selam, bir nefes, "üsüme" diye sesLenmeni isterdim. bir eL oLmani isterdim, bir koL, "özLedim" deyip sariLmani. en karanLik yerinde düsLerimin, cikip geLmeni isterdim. kinaLi bir bahar gibi, umut isigi oLmani isterdim hayatima. geLseydin ve yasLasaydim basimi omuzuna, agLasaydim doya doya. gecerdi üsümesi yüregimin, gecerdi üsümesi icimin, kirpikLerimde yagmurLar dumanLanmazdi biLiyorum. ama nafiLe, aramizdaki bütün yoLLar kapaLi, bütün daLLar kesik. yokLugun buz gibi soguk, üsüyorum. yüregim de donmus sanki, gözLerimde.
atesLer icinde bedenim. öyLe bir üsüme ki, hic bir sey isitmiyor artik. ezip geciyor ruhumu aciLar.
yoksun iste, kaLbimin kuyusu en hazin sesLe inLiyor simdi. kirpikLeri kiriLan bir zamanin teninde, agriLi siirLer topLuyorum geceLere simdi.
biLirim, sevmek ve özLemek bir atese dokunmaktir, yakmaktir yüregini yanginLarda, ama BEN üsüyorum. yokLugun buz gibi soguk, yakacak bir seyimde yok.
agLiyorum, buza dönüsüyor gözyasLarim. agLiyorum, akip gidiyor gözyasLarim cagLayanLara. bakakaLiyorum ardindan caresiz.
ah! bir eL oLsan dokunsan aLnima, oksasan sacLarimi bir baba sefkatiyLe. gecerdi agrisi basimin, gecerdi biLiyorum. bir güL oLsaydin bahcemde, kokLasaydim nefes nefes, cekseydim icime derin derin. bir göz oLup baksaydin gözLerime, cekip aLsaydin icindeki hüznü. ah! bir biLsen nasiL sevinirdi yüregim, nasiL sevinirdi dudagimdaki geLincik, kapimdaki akasya.
susuyorum artik, derin derin ve sessizce soLuyorum bir hazan yapragi gibi. oysa ne kadar cok hasretim konusmaya, anLatmaya anLasiLmaya. oysa ne cok istiyorum, tüm bedenimden söküp aLmani yaLnizLigimi, hicranimi bir tiLsimLa.
yüregim kanrevan, dikenLer acimasiz, ayakLarim kirik kosamiyorum artik dorukLara, menziL uzak.
geL, yüregim oL seher güLüm, her öLümümde BANA yeniden hayat ver. eLim oL, ayagim oL, canim oL, yarim oL, gecem - gündüzüm oL, agLayan gözLerim oL. her damLada yeniden dogur BENi, yeniden dogur umudumu. her öLdügümde yeniden yarat ki, SENi ne kadar özLedigimi anLatayim yeryüzündeki bütün canLi cansiz varLikLara ve ne kadar cok sevdigimi.
önce SEN geL sevgiLim soLmadan resimLer, siirLer sisLenmeden, isLenmeden geceLer, sonra öLüm geLsin.
yoksun iste, kaLbimin kuyusu en hazin sesLe inLiyor simdi.
artik ismini SEN koyma, ismi zaten en basindan koyuLmus....