Başbakan Erdoğan Yanılıyor - Yanıltıyor...

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye
BAŞBAKAN ERDOĞAN YANILIYOR - YANILTIYOR...

Alper Faik Genç

Kıbrıs Türkleri bugüne kadar Sn. Erdoğan’dan çektiklerini hiçbir TC. Başbakanandan çekmedi.. Ama bizi KİMSE ANAVATANDAN KOPARAMAZ ! Erdoğan bey bile...

Erdoğan bey bizi anlayamadı – anlamak da istemedi...

Önce K.C.Başkanı Sn. Denktaş’a taktı...sonra onun başbakanı D. Eroğlu’na...

Bu iki Anavatan sevdalısına cephe alıp, Komünist Talat’ı tercih etti..Biliyoruz:

Amerikanın telkinlerini yerine getiriyordu...Kıbrıs’ta aklınca, “bir adım önde giderek”,milli Kıbrıs davasını indirgeyerek halledeceğini sandı...ama yanıldığını da anladı...Bize çatması da bundandır!

NEDENİNİ HALA BİLMİYORUZ:
Erdoğan beyin Kıbrıs Türklerine karşı gizli bir hazımsızlığı var...Halbuki bizler olmasaydık – bizler Türkiyemiz için ölmeseyedik, bugün Türkiye Kıbrıs’ta olamazdı...Nitekim B. Trakyada hiçbirşey yapamadı...Ufacık Yunanistana ‘Dur” bile diyemedi...Azerbaycana yeterince uzanamadı, onları Ermeniler bile ezdi geçti...Erdoğan bey de Ermenilere göz yumduğu gibi, anlaşma bile imzaladı...

GENELLEME HATALIDIR:
Anavatanın Yavruvatan’a yardım etmesi doğaldır...Türkiye KKTC’nin Bağımsızlığını yeterince destekleyemediği için bu onun ödemekte olduğu ödündür...

Bunu Kıbrıs Türklerinin başına kakmak ayıptır...küçüklüktür...

TÜRKİYE’YE DİL UZATANLAR:
Kıbrıs’ta daha geçenlere kadar Erdoğan beyin desteklediği Muhalefet Partisinin kışkırtmalarıyla, bir kısım kendini bilmez soysuz...

Kıbrıs Türklerinin çoğunluğunun ASLA onaylamadığı
birkaç pankartla Anavatan Türkiye’ye dil uzatmışsa, bu Kıbrıs Türklerinin tümüne maledilemez! Çünkü ergeç Kıbrıs Türk’ü o kendini bilmezlerin dilini kesmesini, ellerini kıracağını herkes bilmelidir...

HATALARIMIZ:
DOĞRUDUR O pankartların hiç asılmaması gerekirdi...Görevliler görevini yapmadı ise, hesaba çekilmelidir...MÜCAHİT Dernekleri ve TMT Emeklilerinin açıklamaları da yeterli değildir...Ben Onların geçmişteki bir mensubu olarak Lefkoşa’da olsaydım.. O pankartı taşıyanların ellerini orada kırar, gözlerini oyardım ve de – cezam neyse çekerdim.. KKTC İçişleri Bakanı ne güne duruyor?

Savcılar neden hareketsiz?

C.Başkanı Sn.Eroğlu bu konuya derhal eğilmeliydi...

Bunları eleştirmek, hesap sormak UBP. Hükümetini seçen halkın görevidir...

ERDOĞAN’IN YANLIŞ TEPKİSİ:
Sn. Erdoğan bunlara işaret ediyorsa, işi genelleyip, yine Kıbrıs Türklerine ver-yansın etmesi yanlıştır. Yanlış hesap Bağdat’tan döner...İçindeki kini dışarıya vurmak için fırsat bulmıuş gibi tüm Kıbrıs Türklerine çatmasını doğru bulmuyoruz – yanlış buluyoruz. Ayıplıyoruz.

ÖZÜR DİLEME:
Erdoğan bey özür meraklısıdır.. – İsrail’den özür bekler, Madam Merkel’den özür bekler, Sn. Eroğlu’ndan özür bekler...Halbuki bilmiyor mu ki, Diplomaside Özür diye birşey yoktur...

Hele Büyük devletler bu isteklere gülüp geçerler..Yapanın yanına kalır...

Kendisi de Kıbrıs Türklerinden - hepimizi suçladığı için, Özür dilese ya?

MISIR OLAYLARI ve ERDOĞAN BEY :
Sanki TC. de huzurlu – Türk halkına yaraşır demokrasi varmış gibi, 62 sene ülkesini idare etmiş, son 30 yıl da Diktatörlük yapmış, emekli General Hüsnü Mubareke, “Halkın seni istemiyorsa, çekil” diyor...Son onbir gündür yollara dökülen ve Mübarek’in gitmesini isteyen halkın üstüne Türkiye’deki gibi, ne biber gazı, ne de su fışkırtılmıştır.. Sendikacılara son yapılanlar da ayıptır..

Diktatör Mübarek bile Erdoğan'ın halkına
yapmakta olduğunu yapmamıştır...

Sn. ERDOĞAN`I NEDEN BİNLERCE KİŞİ KORUYOR? Halkından korkmayan Lider halkının arasında serbest dolaşır! Korumaya ihtiyacı olmaz...Geçmişteki TC Başbakanları gibi, Ecevit gibi, Demirel gibi.. 60 yılı aşkın hizmet veren Kurucu C.B. Denktaş gibi...Hatta Obama gibi.. Erdoğan bey nereden ve niçin korkuyor?.. Sevilmiyorsa - istenmiyorsa, çekilme zamanı gelmedi mi dersiniz?

Efs@ne

New member
Cevap: Başbakan Erdoğan Yanılıyor - Yanıltıyor...

Değerli ağabeyim, sadece Kıbrıs Türklerine değil tüm Türk dünyasına RTE'nin alerjisi var.

Bizden olmayan birisi nasıl olsunda bizi anlasın?

"Atatürk" antipatisi olan biri hiç "Denktaş’ı" sevebilir mi?

RTE herkesten özür dileyebilir ama asla bir "TÜRK'TEN" özür dilemez.

"Benim Askerimin Düşmanı, Düşmanımın Askeridir"

Acaba bunun içimi bu "KOMUTAN" o kadar iyi korunuyor ve tüm korunma ekipmanları Amerika tarafından donatılıyor bunu bir düşünmek lazım.

Böyle bir işbirlikçinin bu eylemlerine ordu(muz) neden sessiz kalıyor anlayamadım, acaba işlerine böylesi mi geliyor ?

“Vazifeyi İhmale Sürükleyen Merhamet Vatana İhanettir”

Mustafa Kemal Atatürk

Buda kapak olsun “UYUYANLARA”

Muzaffer Önler

Onursal Üye

Alper faik GENÇ Ağabeyim;

T.C. son başbakanı R.T.E. ile ilgili durumunu anlatacak bir olay anlatayım, yedi sekiz yaşlarındaydım bir çocuğu büyük dedemin yanına babası getirdi. Dedeme oğlumu kurân kurusuna gönderdim, bir kurânı kerimi okusun bir dinleyin ve bakın öğrenmiş mi, çocuk kurânı güzel bir hitapla ve doğru bir şekilde okudu. Çocuğun babası dedeme sordu nasıldır dorumu öğrenmiş mi diye sordu. Dedem çocuk benden çok güzel okuyor bütün koralarını harfiyen yeli yerine getirerek okuyor dedi. Lakin bundan adam çıkmaz dedi. O zaman millet dedemi kınadı. Daha sonra dedem vefat eti. O çocuk 4, 5 yıl imamlık yaptı, daha sonra imamlığı bıraktı bir imamın girmeyeceği yerlere girdi, ve pkk ya maddi destekten de geri kalmadı. Bu gün o şahıs namazını da kılmıyor bir imam olarak. Bir imamın sunu. temsilde hata yoktur mayası bozuk olanlar mayasını er geç ortaya koyarlar. Makam ve mevkileri ne olursa olsun.

Son düzenleme:

Sibel34

Dost Üyeler

Türk kültürüne “düz mantık” olarak giren ve çoğu kez fıkralara konu olan Aristo mantığının temel ilkesi bir şey ya doğrudur ya da yanlış.

Mesela, çoğu kez Aristo mantığı “Hayat acıdır, soğan da acıdır, öyleyse hayat bir soğandır” şeklinde bir abartılı sentez ile izah edilmeye çalışılmaktadır.

Tabii ki bu sentez hem Aristo’ya ve onun felsefesine büyük bir haksızlıktır hem de yanlıştır çünkü hayat çoğunlukla siyahla beyazın, doğruyla yanlışın arasındaki gri alandan oluşmaktadır.

Oldukça uzun bir süredir Türk medyasında Kıbrıs ile ilgili haber yayınlanması için o haberin ya “çözüm” ile ilgili üstelik de muhakkak “olumlu” olması – en azından Türkiye’nin ve Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının ne kadar ciddi bir şekilde adada çözümü istediğini vurgulaması – veya Kıbrıs Türklerinin adayı ne kadar “ekmek elden su gölden” cumhuriyetine dönüştürdüğü, “Türkiye’nin ensesinden” nasıl çalışmadan lüks içerisinde yaşadıklarını anlatması gerekir.

Hatırlar mısınız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyu önünde Başbakan İrsen Küçük’ü hizaya çekmesini?

Elbette oldukça kaba ama en kestirme şekilde Kıbrıs’a Kıbrıs konusuna ve Kıbrıs Türk halkına bakış açısını anlatmayı tercih etmişti Başbakan Erdoğan.

Yoksa bir başbakanın ülkesini ziyaret eden bir başka ülkenin başbakanına adeta “benim memurum” muamelesi çekmesi, maaşını sorması, o diğer ülkede bazı sözleşmeli veya özel statülü kamu görevlilerinin başbakandan fazla maaş aldıklarını teyit ettirmesi ne diplomatik teamüllere ne de nezaket kurallarına uymaz.

Uzun bir süredir Türkiye’de çeşitli toplum ve yönetim katmanlarını “evcilleştirmek” amacıyla gerek kamu gücünü ve “hür ve tarafsız” Türk adaleti üzerindeki “ikna kabiliyetini” gerekse her türlü psikolojik aracı, tabii ki yandaş basını ve “gelişmiş demokrasi” masalıyla dış kamuoyunu kullanan AKP iktidarı, Kıbrıs Türk halkını “evcilleştirmek” ve istendiği zaman istenilen çözüme evet diyecek “kulak memesi kıvamına” ulaştırmak için sistemli bir gayret içerisindedir.

Bu çabanın en önemli öğesi, şüphesiz ki, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılan gerek doğrudan bütçe desteğinin gerekse yatırım ve sosyal programlar katkılarının o meşhur “havuç ve sopa” siyasetindeki mantık çerçevesinde kullanılmasıdır.

Ne acıdır değil mi?

Yaz mesaisi trajikomedisi bile pek çok gelişmenin mantığını izah etmeye yeter de artar bile.

KKTC’de bir hükümet var mı?

Bu hükümetin yetkisi nereye kadardır?

TC büyükelçisi veya Ankara KKTC’nin iç meseleleriyle ilgili ne ölçüde karar verebilirler?

Yoksa KKTC diye bir devlet yok mu?

Tüm yaşadıklarımız bir rüya mı?

Türkiye KKTC’yi hiç tanımadı mı?

Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş hayal mi görüyordu “Kıbrıs’ta iki ayrı devlet, iki ayrı halk, iki ayrı demokrasi vardır. Dünya eninde sonunda bunu görecektir” derken?

“Varsın dünya bizi tanımasın, Türkiye tanıyor ya… Aksini düşünsenize, ya dünya bizi tanısaydı ve Türkiye tanımasaydı… Halimiz nice olurdu?” derken yanılıyor muydu yoksa?

Hayat elbette ki soğan değildir ama Kıbrıs Türk halkı için giderek soğandan da acı olmaya başladı yaşam.

Mesele sadece yaz mesaisinin olup olmadığı, çalışma saatlerinin ne olacağı değil.

Mesele bir yandan uluslararası izolasyonlar ve sair nedenlerle ciddi ekonomik sorunlar yaşayan KKTC’nin yardım umuduyla baktığı Ankara’dan artık yavru vatan anlayışıyla destek görme yerine adeta istenmeyen üvey evlat muamelesi görmesi, itilip kakılması, kamuoyu önünde başbakanının bile azarlanması, devamlı hakaretlere maruz kalmasıdır.

Elbette KKTC’de ciddi yönetimsel hatalar sonucunda bir anlamda “besleme” bir yaşam tarzı gelişmiştir.

Özel sektör gelişememiş, Kıbrıs Türk nüfusunun adada muhafazası için kamuda istihdam tercih edilmiştir. Sonuçta şişkin ve çalışamayan bir devlet, gelişmesine imkân verilmediği için cüce bir özel sektör ortaya çıkmıştır.

Bir kişilik işi beş hatta altı kişinin yaptığı kamu sektöründe aşırı istihdamdan bahsetmek çok komik olacaktır.

Aşırı kelimesi durumu izaha yetmeyecektir.

Ancak, bu durumun sorumlusu KKTC yöneticileri ve halkı mı?

Kimse sorumluluğunu Kıbrıs Türk halkına yüklemeye çalışmasın.

KKTC’deki vaziyet Ankara’nın talimatları ve arzuları çerçevesinde oluşmuştur.

Nasıl bugün “Parayı ben veriyorum benim dediğimi yapacaksınız” hoyratlığı var ise, dün de vardı ve bugünkü durum bunun sonucudur.

Defalarca vurguladığım gibi KKTC’nin özel sektörü temel alan yapısal bir yeniden yapılanmaya zorunluluğu vardır.

KKTC radikal bir yeniden yapılanma çerçevesinde ve mevcut sıkıntıları (izolasyonlar ve saire) dikkate alarak, vergi ve fonları düşürerek ve hatta gelir vergisi haricindekilerin tümünü kaldırarak, tümüyle bir serbest ticaret bölgesi olmalıdır.

Avrupa Birliği kurallarına böyle gelişmeler uymazmış falan diye itiraz edenlere gelince, artık “AB de bir karar versin ya AB içerisindeyiz, ya da dışında… Ya Ab muktesebatı kuzey Kıbrıs’ta da geçerlidir, ya da değildir… Ya izolasyonlar vardır, ya da yoktur… Hodri meydan” deme zamanı geldi.

Kıbrıs görüşmelerine gelince, elbette ki milli dava Türkiye ile birlikte yürütülmelidir.

Ama, AKP iktidarının bizleri değilse bile bir zamanlar çok sevdiği ve tekrar seçilebilmesi için her şeyi göze aldığı ikinci cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a kulak vermesinde yarar vardır.

Çok değil, birkaç hafta önce Brüksel’de idi Talat. Alman Friedrich Ebert Vakfı'nın Brüksel temsilciliğinin düzenlediği bir toplantıda konuştu.

Özet olarak, Kıbrıs sorununda Türk tarafının jest yaparak Rumları tutum değiştirmeye zorlamasının asla mümkün olmadığını ve Kıbrıs'taki müzakerelerin Rum tarafının mülk paylaşımı konusunda gösterdiği katı ve uluslararası yaklaşımla çelişen tutumu nedeniyle çıkmaza girmek üzere olduğunu vurguladı.

Şimdi Ocak sonu Cenevre randevusu için hazırlıklar başladı.

Yeni bir paket hazırlanıyor.

Çalışmalar henüz başlangıç aşamasında, TC-KKTC temasları devam ediyor. Mevcut uluslararası konjektür KKTC’nin lehindedir.

Dünya ve bilhassa Avrupa Birliği giderek artan bir oranda Rum kesiminden yaka silkmekte, çözümsüzlüğün esas sebebi olarak görmektedir.

Bu zamanda elbette ki çözümsüzlük arzulanırmış gibi mesajlardan kaçınılmalıdır, ancak adada “tek halk” varmış gibi dil veya kalem sürçmelerini de kabul edebilme lüksümüzün olmadığının bilincinde hareket edilmelidir.

ALINTI: Yusuf Kanlı (Halkınsesi)

Ahmet Gülay

Onursal Üye

Alper kardeşim, Atatürk geldikleri gibi gidecekler demişti ve öyle de oldu. Gittiler...Türk milletini sevmiyen soyu sopu ne olduğu belli olmayan bu milletin başındakiler de birgün o koltuklardan gidecekler. Gidecekler de arkalarında bırakacakları miras ne olacak onu bilmek zor. Bu milleti perişan edeceklerse, Kıbrısımızı gavura teslim edip, Kürt Devletini ve diğer azınlıkları memlekete muhtar kılacaklarsa allah onların canını şimdi alsın da Türk Milleti bunların belasından kurtulmuş olsun. Besle kargayı gözünü oysun derler ya! RTE da Kıbrısta besleyip semirttiği ineklerinden ancak bukadar hakaret duyabilir. Yapılan miting' de sloganlar yalnız ve sadece Ankara'ya( hükümete) karşı olduğu için, Anavatan halkım üzülmesin. Biz tırnak et misali birbirimizden asla ayrılmayız.Kıbrısta vatan hainlerinin sayısı Erdoğan'ın millet vekili sayısını geçmediğine göre varsın kelle kelleye vuruşsunlar. Belki birbirlerini daha erken mahvederler de bu millet ellerinden erken kurtulur. Hiçbilmedin satılmışlar birgün birbirlerini satacaklar.Merak etmeyiniz. Sevgi ve saygılarımla AHMET GÜLAY

Son düzenleme:

Beysam42

Dost Üyeler

Sayın Genç! "Sen kimsin be adam, Ülkemizden beslemeler, benim şehidim var" falan feşmekan sınırları aşan sözlere elbette. Recep Erdoğan'ın Ortadoğusu var; Kıbrıs sorunuyla kafasını ağrıtmişlar ama "Ankara yakamızdan elini çek, Has...tir" kaynağı nerden geldiği belli olan sözlerle, Güney Kıbrıs bayraklarıyla "Tek Kıbrıs" sözler...

Bizler alıştık Recebin patavatsız sözlerine de "Ankara yakamızdan elini çek" yerine "Recep Erdoğan bu Türk milletinin üzerinden artık elini çek" denseydi daha yakışıklı olmaz mıydı? derim.

Alonewolf®

Dost Üyeler

Değerli büyüğüm Alper Faik Genç;
Bence R.T.E yanılmıyor. Sadece yanıltıyor. Yanılmıyor çünkü yaptıklarının sonucunun nereye gideceğini çok iyi biliyor ve yinede yapmaya devam ediyor. Zaten kendi ağzı ile söylemedi mi? "Ben BOP eşbaşkanıyım." diye. BOP eşbaşkanı olarak ABD'nin kendisine vermiş olduğu görevi sadık bir uşak gibi yerine getiriyor işte. Görevleri belli. 1.Kıbrıs Rumlara peşgeh çekilecek. 2. Büyük Ermenistan kurulacak ve Türkler soykırımı kabul edip tazminat ödeyip toprak verecekler. 3. Bağımsız Kürdistan kurulup onlara da Türkiye'den talep ettikleri topraklar verilecek. Abdullah Öcalan köpeği serbest bırakılıp siyaset yaptırılacak. Görünen köy kılavuz istemez.

uykucu1453

Yasaklı Üye

Sevgili Alper bey Kıbrıstaki olayları biz anavatanda basından duydugumuz kadar biliyoruz.. Tabiki içerisinde yaşayan sizlersiniz olayı daha iyi biliyorsunuzdur fakat burada şu konu var başbakan erdoğanı yanlış bilgilendirildi diyorsunuz bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak haberi ilk gördüğümde has..git Türkiye Cumhuriyeti pankartını bi düşünün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak nasıl tepki veririm...

Sayın başbakan haklı neden biliyormusunuz içinizde 3-5 kendini bilmez pankart açtı buna tepki vermek yerine sizin gazeteleriniz bizim başbakanımızı suçluyor...

Ben bir Türkiye vatandaşı olarak sorarım kendime siz kimsinizde bizim başbakanımıza dil uzatıyorsunuz diye....

Başbakanımız sizin oradan nasıl görünüyor bilmiyorum ama ülke menfaatini son derece ön planda tutan birisi...
Neden mi abye gireceğim diye erdoğan beyden öncekilerin kıbrısı nasıl peşkeş çektiklerini burada sonradan öğrendik.. Onlara neden hiç dil uzatmadınız boykot etmediniz acaba...

Biz bugun ülkemizde güçlü bir başbakan görüyoruz sizin zannettiğiniz gibi bir başbakan değil allah ona uzun ömür versin o olmasaydı Türkiye bitmişti ...

Gelelim asıl konuya KKTC anavata nın halkı nın gözünde kendi vatan toprağı gibidir. KKTCnin başına bişey gelse ilk bizim yüreğimiz yanar biz kardeş degiliz kardeştende öte aynı atan yüreğiz sizin toprak bizim toprak gibi görmeyiz...

Lütfen içinizdeki densizlere ders verin başbakanımız ile ilgili polemiğe girmeyin.. Onların istediği anavatanın desteğini kestirmek...

Bi düşünün anavatan KKTCye allah muhafaza halkıyla yüz cevirirse kktc 'nin hali ne olur ....

Bende bir Türkiye vatandaşı olarak içimden geleni yazdım bi düşünün diye...
Allah Türkün yardımcısı olsun
Türkün Türkten başka dostu yok...

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Uykucu 1453, hay dilini, aklını, beynini, ellerini, idrakini eşşek arıları soksun emi!...

Yazdığın yazıyı düzelteceğim derken cevap gelincik tarlasına döndü.

Okuyan da bunun klavyesinde büyük harf tuşu yok der.

Sen ülkenin adını nasıl yazacağını, Milliyetini yani Türk kelimesini yazarken nasıl yazacağını bilemeyen cahil!... "Kel başa şimşir tarak" misali vatandaşa ancak böyle Başbakan hitap eder zaten.

Kasten Devlet ve Milletimizin isimlerini imla kurallarına aykırı şekilde küçük harfle yazdınız. Dikkat edilirse KKTC ibarelerinden birisinde ilk "K" harfi siyah zira onu büyük harfle başlatmışsın diğerleri küçük harfti düzelttim. Muhtemelen fetoş cematindensin ve bunu her zaman, her yerde kasıtla yapıyorsunuz. Kimse farkında değil sanıyorsunuz değil mi?

Başbakanın daha düzmece milletvekili olmadan önce, seçimden hemen sonra 4 veya 5 Kasım akşamında tv kanallarında Şubat ayında Kıbrıs sorununu çözeceğiz dememiş miydi? Demişti.

Ne yaptı sorunu çözmek için, annan planını Kıbrıs Türküne zorla, yalanla kabul ettirmek için her şeyi yapmadı mı? Yaptı... Tabi ağa babalarınız da ve kıbrısi hocanız da yaptı herşeyi. Oh olsun ki rumlar daha akıllı çıktı da sizinkilerin Kıbrıs Türkü için beğendiği tabutları bunların başına geçirdi.

Kıbrıs Türkü bunları unutamaz. Haddinizi bilin bakın bakalım burada yazılan yazılarda sizinki kadar kötü imla ve ifade varmı?

Bu hadsizlik ile siz kime kafa tutuyorsunuz, Alper Faik ve Ahmet Gülay Beylerin kim olduklarını öğrenin ve densizlik yapmayın!.. Yaptığınızı da düzeltin, tabi bunu yapabilmek için önce adam olmak lazım.

Fethi Günalp

New member

Benim öğretmenlerim (Mustafa Taburoğlu, Tuncer Bahadır ve diğerleri) gündüz sınıfta ders verir, gece de mevzide komutanım olurlardı..
Bu devlet ,kadını - erkeği, yaşlısı - genciyle Öğretmeni - Öğrencisi ile her türlü zorluğa karşı gelerek, 15 günde bir dağıtılan tayınlarla yaşayarak kuruldu. Şehitler - gaziler vererek...
Şİmdiki öğretmenlerin bir kısmı sayesinde Adnan Eraslan, Hristofyas'ın dizinin dibinden ayrılmayan K.K.T.C. ve Türkiye düşmanı Şener Elcil gibi şer kaynakları Öğretmen Sendikalarını ele geçirmişler...
K.K.T.C'yi yıkmak için ellerinden geleni ve gelmeyeni de dış mihraklardan aldıkları her türlü destekle yapıyorlar.
Benim anlamadığım; bir devlet dış düşmandan korunmak için her türlü tedbiri alır. Silahlı Kuvvetler bile kullanır. Kendisini yıkmak için uğraşan iç mihraklara karşı hiç tedbir almaz mı? Üstelik bu mikraklar kendisinin maaşlı memuru olan vatandaşları ise. Yasalar bunların karşısında bu kadar aciz mi?

Adalet

Moderator

uykucu1453 adından da anlaşılacağı gibi bayağı uyuyorsun.
Bir sen belki burada ki olayları bilmiyorsundur ama başbakanın biliyor ve çok iyi bildiği halde bir ülke başbakanına yakışmayacak şekilde konuşabiliyor ki bunu zaten Türkiye vatandaşına da yapıyor alışkınız bu konuda bir sıkıntı yok.
İki o mitinge Türkiye'den kim destek vermiş bir araştır bakalımda ondan sonra bir Türkiye vatandaşı olarak tepki ver.
Üç burada tepki vermesi gereken kurumlar gayet iyi tepkilerini ortaya koymuşlardır.
Dört tarihi biraz daha iyi okumanızı tavsiye ederim.
Beş Türkiye'yi hiç kimse batıramaz yani başbakan olmasaydı bugün TÜRKİYE CUMHURİYETİ gene var olurdu şimdi ve sonsuza dek.Cumhuriyetler kişilere göre değil milletin iradesi ile ayakta kalır.
Altı küçük bir topluluğun düşüncesi bütün topluma mal edilemez burada ki KIBRIS TÜRK HALKI her zaman kendini ANAVATAN ile kendini bir bütün görmüştür.
Yedi kendinizi karar mekanizması gibi görüp K.K.T.C. nin hali nice olurdu diyerek ortaya gereksiz replikler saçmayın.
K.K.T.C.sonsuza dek TÜRK kalacaktır.

Muzaffer Önler

Onursal Üye

Uykucu 1453 Yazınızdan anlaşıldığı kadarıyla sadece Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşısınız. Türküm diyemiyorsunuz başbakanınız gibi. Türküm demek kanınıza mı dokunuyor mu. Eyer Türk iseniz Habur’da yapılan rezalete tepkiniz nedir. Müslüman iseniz Müslüman mahallesinden salyangoz satar gibi açılan kiliselere tepkiniz nedir. Türküm diyeceksin biliyorum doğu Anadolu’da resmi kurumlarda iki dilli tabelalara tepkiniz nedir. Hiç demogoji yapmayın kürt halkının da hakları vardır demeyin. Benim yedi sülalem kürtce bilir bu gibi ihanetlere karnım toktur. Bizler Türk milletinin birer evlatlarıyız. Lehçeler dil değildir. Bir milletin bir dili olur. İki dil yılanlarda ve münafıklarda olur. Başbakanımız diyorsunuz deme ki bir zümrenin başbakanıdır. Türkiye cumhuriyetinin başbakanı dahi diyemiyorsunuz kendi ağzınızla. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine akıl vermeden önce kendi sözlerinize çeki düzen verin bey efendi. Selamlarımla…

Son düzenleme:

uykucu1453

Yasaklı Üye

Otağ hanı kimsin bilmiyorum ama kafan imlaya takılmış yazdıklarımı oku söylediklerimi işit... Ben burada Tükçe imla öğrenmek yada öğretmek için yazmadım...
1. Ben fethulllahcı değilim.
2.siz her eleştiriyi sencusun sen busun diye karşılıyorsunuz yanlış!
3.benim kimseye yaranacak bi şeyim yok(eğer fetocu olsam 3 yıldır işsiz olmam)
4. Yazarımıza hakaret etmedim bırakta kendisi cevaplasın...
5. Tansu çiller ve diğerleri zamanında abye girmek için Kıbrısı nasıl peşkeş cektiklerini git bi zahmet öğren...
6. Yukarıda demişsin referandum o konuda bişey demiyorum sende haklısın bende Kıbrıs Türktür diye yürüyenlerdenim...
7.düşüncelerden goçunma yakalalık olsun diye yazmam benim sadece konu hakkında düşüncemdir.
8.ortada bi sorun var Türkiye Cumhuriyetine ve başbakanına ağır suçlamalar.
Lütfen bi zahmet hakaret edenlere söyle sözlerini bir kardeşim olarak beni suçlayacağına ...

Son olarak arkadaşlar gün birlik zamanıdır yazımla imlayla yada benim şurada yazdıklarımla tartışma zamanı değildir akıllı olup tek yürek olalım düşmanlarımızın yüzünü güldürmeyelim ...
Unutmayın avrupa birliği şu anda Türkiyeden Kıbrısı istiyor kapalı kapılar ardında...
Anlayan anlamıştır cahil olabilirim yazar değilim ki imlam düzgün olsun ama tek bildiğim şey vardır vatan toprağı kutsaldır sizler orada varoluş mücadelesi veriyorsunuz hainlere laf bıraktırmayın yeter.

KILIÇER

New member

Valla uykucu sen imla bilmem diyorsun ama satır satır cevap yazıyorsun işsizim diyorsun eee normaldir yazı yazmayı bilmiyorsun daha sen ne iş yaparsın ki acaba.Pardon sen başbakanın avukatlığını yaparsın doğru senin imla bilmediğin gibi o da başbakan olarak küfür edilmemesini gerektiğini bilmiyor bir bak bakalım kim hainlere laf bıraktırıyor.

uykucu1453

Yasaklı Üye

Neden organize bir şekilde bir birimize top atıyoruz anlamıyorum ama başbakanın avukatı değilim arkadaşlar olmak gibide bi niyetim yok...
Ama Türkiye çekgit diye hakaret ediyorlar szide başbakanın konuşmasına tepki veriyorsunuz

sizde onlara çanak tutuyorsunuz olmaz arkadaşlar olmaz pes artık bu kadar da olmaz...
Sizlere benim burada ders vermek gibi bi niyetim yok ama şunu anlayın bu eylem Türkiyede o kadar büyük tepki çekiyorki Kıbrıs adı geçse halkı nankör diyorlar ...
Sizler öylemisiniz hayır ama size mal ediyorlar bu nun anlaşılması için yazdım ... Kalem şörlüğe gerek yok üzeriniz de oyun oynanıyor biraz Türk kanı taşıyan herkes gibi bende kardeşimi uyarmakla görevliyim ... Işin aslı bu..

Işsizim evet ama sanmayın ki duygu sömürüsü olsun diye yazdım bu benim sorunum ... Bende çekiyorum ama bu şu anlama gelmez ülkenizin başındakine ve Türkiyeye hakaret edilince sessiz kalacaksın... Bu mudur Türklük...

Muzaffer Önler

Onursal Üye

Uykucu belikli uykunu almamışsın, dünkü yazımı okusaydın bu gün ki yazında Kıbrıs halkına karşı ((( nankör ))) kelimesini kollanmazdın, ağzından çıkanı kulakların duymuyor. Türkiye’de vatan hainlerinin sözleriyle konuşanlar onların safına inmişlerdir demektir. Ne demek bir millete nankörsünüz demek. Etim buldum dünyasıdır, başbakanın köylünün anasına küfrederken neredeydiniz.apo itiyle gizli görüşmeler yaparken Türk milletine şerefsiz derken neredeydiniz. Galatasaray stadını da unutmayın orada da siyasi amelleriniz için on iki milliyonluk İstanbul’u temsil eden Galatasaray taraftarına da ((( nankör ))) dediniz. Bu sitede köşesi olan arkadaşlarımızın hepsinin devlet deneyimi vardır. Birçoğu bu vatan uğruna gazi olmuştur. Bir şey yazacaksan adam gibi yaz. Ben Malatya’da oturuyorum halkın içindeyim kimsenin ağzında böyle bir terbiyesiz söz doymadım. Burası akp’nin seçim bürosu değil. Yağcılık yapacaksanız akp’nin siteleri var oraya gidin elinizi kolunuzu bağlayan yok. Eyer Türk iseniz dikkat edin bu yazılarınızı bütün dünya okuyor. Örf ve adetlerimizi çiğneyerek bir millete hakaret yeri değil burası. Selamlarımla….

Son düzenleme:

Muzaffer Önler

Onursal Üye

Bugün, 06:13 PM
Profil : Standartuykucu1453 tanımışsınızdır
uykucu1453
Yeni Üye
Bilgiler
Konular:
Uye No:13232
Ettiği Teşekkür: 4
2 Mesajına 16 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
uykucu1453 is on a distinguished road
uykucu1453 isimli Üye şuanda online konumundadır
sevgili muzaffer abi 2dir bana hakaret ediyorsun farkındamısın bilmem ağzımı açık sana bi cümle küfür etmedim ben burada gördüğümü yazdım demediğinizi bırakmadınız yok akpli yok fetocu yok adam degilsin kötüsöz sahibine attir bunu belirteyim bir ikincisi ben sizlere yalakalık olsun diye yazmam düşüncelerden gocunma ben gördüğümü yazdım rüya alemine dalıp kırk atlı akınlarda çoçuklar gibi şendik muhabbetti yapma bana sonra bana sen türk değilsin diyorsun eğer sen türksen ülkenin menfaatini gözeten biri isen malatyada oturup kıbrıs türküne gaz verme lütfen yazmayacagım zaten artık sizlere yazı... at gözlüğü ile bakıyorsunuz oturup karalama ile iş yapıyorsunuz kıbrısın menfaati vatan millet sakarya edebiyatı ile çözülmeyeceğini sen benden ii biliyorsun ama kalemin güçlü vereyim gazı gitsin ne olacak gibi yaklaşıyorsun ayıp ben sözümü çekmem çekilecek bişey yok benim sözümü rauf denktaş başbakan haklı diyerek ispat etti ama sizin yaklaşımızını kaç türk destekler bi düşünün .... saygılarımla
Mesajı aktar Alıntı
uykucu1453 üyeden bana bu gün gönderdiği mesajı yorumsuz olarak buraya alıyorum. selamlarımla...

Son düzenleme:

KILIÇER

New member

Sadece ayıp sana uykucu valla çok cahilmişin sen gerçekten yazı yazma senin saygın bile kalmamış .

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye

Uykucu 1453: Yazacaklarımı yazdım..Sen Erdoğan beyi destekliyorsun..Çiller ve diğerleri değil..Sn. Erdoğan Kıbrıs'ı AB uğruna vermek üzere, Kıbrıs'ın evsanevi Lideri Denktaş'a karşı Komünist Talat'ı hala destekliyor..Kıbrıs'ı Rumlara verecek ANNAN Planını da geçmişte Erdoğan bey destekledi.. Yunanlılara kardeş, Kıbrıs Türklerine 'Besleme' demesi ayıp değil mi? Biz Türkiyemiz için ölmeye hazırız, bunu ispat da ettik...Bize hakaret etmeye hakkı yoktur...
Anavatan Türkiye'ye karşı açılan pankartlara destek veren çok az Kıbrıslı Türk vardır..zaten biz o soysuzlara lanet yağdırdık...
Kıbrıs Türkleri Türkiye'ye gönülden bağlıdır. Kimse O bağı koparamayacaktır. Türk askeri Kıbrıs'tan asla çekilmeyecektir. Kıbrıs Türktür - Türk kalacaktır.
Sen yanlış yoldasın..İşsiz isen, Erdoğan bey git sana iş bulsun...Bulmazsa ayıp eder...Kıbrıs konusunu derinlemesine bilmeden kafadan atıp-tutarsan gördüğün gibi herkes seni ayıplar...Siyasetten anlamıyorsan, susmasını ve öğrenmesini bileceksin kardeşim...

Adalet

Moderator

Bir Türk Genci olarak evet artık dur demenin zamanı geldi.Geldi de ben hiçbir yerde herhangi bir eylem bir hareket göremiyorum ki destek olalım karşı görüşte ki kişilere birileri destek olmuş maddi ve manevi onlara gelin miting yapalım demiş, peki nerede bize yol açacaklar nerede bizim kurum ve kuruluşlarımız nerede bizim partilerimiz ben buradan sesleniyorum başta kıymetli yazarlarımıza gelin sadece otağımızda değil meydanlarda da birlik olalım birileri bu hareketi başlatsın biz de Türk Gençleri olarak orada olalım var mısınız 3 MART da K.K.T.C TÜRK KALACAKTIR VE TÜM DÜNYA DA TANINACAKTIR.mitingi düzenlemeye.Sevgi ve saygılarımla ADALET.
http://www.kibris1974.com/kibris-uzerinde-oynanan-oyunlar-f11.html