BELPAZ İle İlgili Şok İddialar,

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
BELPAZ İle İlgili Şok İddialar,

Yeniden yazmaya başlayalı henüz bir ayı doldurmadı ama her geçen gün köşemize gelen mailler ve mesajlar bir yıla yetecek kadar oldu. Bugünden itibaren bu ihbarları da köşemizde sizlerle paylaşacağız. İlk olarak Girne’den bize mail atan bir vatandaşın yazdıklarını sizlerle paylaşacağım. Tabi bu konuda BELPAZ ve Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’ın da söz hakkı saklı olduğunu hatırlatıp gelen maili sizlerle paylaşıyorum.

Sayın Alihan Pehlivan

Gazetenizdeki köşenizi ilgi ile her gün takip etmekteyim. Gerçekten doğruları abartmadan yazdığınız belli oluyor. Bu nedenle bende ara sıra sizlere bazı bilgiler aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle Girne Belediyesinde pek çok yolsuzluk, usulsüzlük ve adam kayırma işleri ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Bunun yanında tabii ki belediye başkanı Sayın Sümer Aygın'ın ihalelerde uyguladığı yanlışlıklar, ihalelere fesat karıştırma, kendine ait şirketlerden yapılan alışverişler ve benzeri gibi...

Girne Belediyesinde en büyük sorunlardan biri BELPAZ şirketidir. Bu şirketin % 99 u Girne Belediyesinindir, ancak Sayın Sümer aygın bu şirketi kendi çiftliği gibi kullanmaktadır. Boyutları inanılamayacak kadar büyüklükte yolsuzluk, adam kayırma, usulsuzluk yapılmaktadır. BELPAZ şirketi ile ilgili belediye meclis üyelerine hiçbir bilgi vermiyor. Şirket ile ilgili belediye meclisinden hiçbir karar almadan işler yapıyor. Bu şirkete özellikle başkan kendine yakın 120-140 kişiyi istihdam etti.Bu kişilerin CTP ile bağı onun için çok önemli değil, önemli olan kendine yakın olsun ve kendi söylediklerinin dışına çıkılmamasını istiyor.

Örneğin aynı aileden oğul, gelin ve gelinin akrabaları bu şirkette çok kolay işe girebiliyor.

Girne’de onlarca genç işsiz dolaşırken kendi istediğini işe almakta ve şirkette istihdam etmektedir. BELPAZ şirketini belediye çalışanlarının alternatifi olarak görmektedir. Bu şirkette çalışanların bir kısmına hiç kimseye danışmadan çok yüksek maaşlar vermektedir.Bu şirkette yaptığı usulsüzlüklerle artırdığı paralarla kendine özel ve örtülü ödenek yaratmaktadır. Bu ödenekten kendine yakın olan insanlara para aktarmaktadır. Hiç kimseye hesap vermemektedir.Meclis üyelerine kendi partisinden olsun veya başka partilerden olsun hiçbir şey danışmamakta ve kendince herkesi idare etmekte ve kandırmaktadır. Özel bir inşaat şirketine belediye işlerinden ihalesiz olarak çok büyük rakamlar ile iş vermektedir.Bu konu zaman zaman günlük gazetelerde yer almasına rağmen üzülerek söylemek isterim ki ne Sayıştaylık ne de devletin başka bir kuruluşu hesap sormamaktadır. Bu ve buna benzer onlarca konu vardır. İlgileneceğinizi umut eder saygılar sunarım...

Önemli NOT: Yazılanlarla ilgili geniş bir araştırmaya da başladığımızı söylemek isterim. AP

Tosunoğlu Mardin’de

İşadamı Hasan Tosunoğlu hafta sonu Lefke Bölgesindeydi. Ailesi ile birlikte Mardin restaurantta yemek yiyen Hasan Tosunoğlu 10 TL’ye çalı süpürgesi ile hasır sepet aldı. Çalı süpürgesini bir arkadaşına hediye eden Hasan Bey el yapımı hasır sepeti de evine götürdü. Av tutkunu olan Hasan Tosunoğlu bu yıl artık ava giderken hellimliyi ve çakızdezi aldığı hasır sepetin içine koyar diye düşünüyoruz. Neyse av sezonun açılmasına az bir zaman kaldı. Bakalım Hasan Bey Mardin restauranttan aldığı hasır sepeti ava getirecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Kortay’ın aşkı

Milli Eğitim Bakanlığı orta eğitim dairesi müdürü Mehmet Kortay’ı hafta sonu aşk sardı. Ama bu aşk başka aşk. Kortay’ın aşkı iş aşkı. Millet Pazar günü gezerken tozarken Milli Eğitim Bakanlığında Mehmet Kortay çalışıyordu. Evet yanlış okumadınız, Pazar günü bakanlıktaki odasında çalışıyordu Kortay. Ee malum bu hafta ortaokullar açılacak. Kortay’da herhalde son hazırlıkların üstünden şöyle bir geçti Pazar günü. Bu arada tavla maçlarına okullar açılına kadar ara veren Kortay, umarız en kısa sürede Arasta’daki dostları ile tavla maçlarına geri döner.

Nazmi’nin azı dişi azdı.

Sevgili dostum Nazmi Pınar hafta sonunu diş ağrısı ile geçirdi. Azı dişi azan Nazmi hafta sonu doktora gitmeye çekinince bütün hafta sonunu diş ağrısı çekerek geçirdi. Umarız biran önce diş tedavisine başlar sevgili dostumuz. Yoksa işi epeyce zor, hele de bu haftaki yoğunluğu düşünürsek.

Tatar, Çavuşoğlu ile birlikte

Cuma günü konuk bakan Atalay’ı uğurlamaya giden İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na Maliye Bakanı Ersin Tatar’da eşlik etti. Birlikte önce Ercan’a giden iki bakanımız sonrada düğünleri birlikte dolaştı. Düğünlerde bir makam arabası iki bakan gören vatandaşta şaşkınlığını gizleyemedi. Hatta bazı vatandaşlalar Maliye Bakanı tasarruf yapıyor o yüzden İçişleri Bakanın arabası ile geziyor yorumunda bile bulundular. Ne diyelim belki de gerçekten öyledir.

Facebook’ta paylaşılanlar

· 'Uğur Yorgancıoğlu

Yükseklik fobisi, derinlik fobisi, seni kaybetme fobisi… Hepsini hobi yaptım artık....sen düşün...)))

· Kemal Emin

Google'ın cinsiyeti olsa kesin kadın olurdu; " Onu mu demek istedin bunu mu demek istedin..."

· Ozan Ceyhun

Mustafa, hep sen mi futbolcu pazarlayacaksin! Ben Irlanda Milli Takimi ile anlastim. Yegenimi bekliyorlar ve ona simdiden isinsin diye formasini da yolladilar! Vatandas yapacaklar istedigi an.

· Hasan Ağazade

Ne geçmişe saplanıp kalacaksın, ne geleceğin düşlerini kuracaksın.. Ömür dediğin şu andır onu da hakettiğin gibi yaşayacaksın.

· Gulay Amcaoglu

Bir yanlış, tüm doğrularını götürür.

GÜNÜN SÖZÜ
Her zaman kalp kıran adam, ayakkabı içindeki taşa benzeyen bir arkadaştır.
Elbert Hubbard

BİZİM TEMEL

İstanbul'da belediye otobüsünde geçen bir olay... Bebek bekleyen bir çifte sorarlar, - İsim düşündünüz mü? +(Kadın artist bir şekilde) Erkek olursa Recep Tayyip, kız olursa Emine. Arkadan yaşlı bir amca seslenir, - Adam olursa da MUSTAFA KEMAL koyun... ( Teşekkürler Nazif Bozatli)