Bici Bici - Adana-

• Konbuyu başlatan LUSY
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:44

LUSY

Dost Üyeler
CAYKAHVE_bici3.jpg

MALZEME:

Nişasta 1 bardak
Pudra şekeri 1 su bardağı
Su 6 bardak
Gül suyu Yeterince
Bici boyası 1 tatlı kaşığı
Buz Kar şekline getirilmiş

YAPILIŞI:
6 bardak suya 1 bardak nişasta eklenerek pişirilir. Bu arada devamlı bir tahta kaşık yardımıyla karıştırılarak topaklaşması engellenir. Koyulaşan karışım bir tepsiye dökülerek buzdolabında soğumaya bırakılır. Üzerinin kurumaması için bir ıslak bezle örtülür. Dolapta bekleterek dondurduğumuz bici küçük kaselere küp şeklinde doğranır. İçine kırmızı boya ile hazırlanan su, pudra şekeri, kar haline getirilen buz ve gülsuyu eklenerek servis yapılır.

Yaz için mükemmel bir yiyecek. :p

SALUR

Dost Üyeler
Cevap: Bici Bici - Adana-

bu bici biciyi adanada yedim sırf bunun için adananın bir ucundan öbür ucuna gittim havaalanının oraya Gittik oturduk hemen birisi geldi bir ilgi bir ilgi sormayın gitsin dedim aha kalkamayacam buradan : )

hesap ödemeye gidiyoz arkadasla demez mi 2 milyon : )) gülmekten öldüm arabaya gidince ..

Bir an bulaşık falan yıkayacam zannettim. :)

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Biz bunun orjinali yiyoruz "karcılarımız" sayesinde.

Kışın kar kuyularına gömülen karlar yazın çıkarılır testere ile kesilir üzerine pekmez, şurup dökülüp yenilir.

Buz ile yapılan boğaz şişirirken tabi fazla yenilince, kar ile yapılan bişey yapmaz. Çok çok fazla yerseniz bir kaç saat diliniz şişiyor sadece.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Mersinin de bici bicisi var, portakal ve diğer narenciye ürünleri ile yapılıyor, oda çok güzel.

LUSY

Dost Üyeler

şakirpaşaya gitmişsin her yerde var aslında:p beğendiğine göre o kadar yol gitmene değmiş.

LUSY

Dost Üyeler

mersine çok gittim ama ilk defa senden duydum, bir daha ki sefere muhakkak tadına bakarım:)