Biyografim

Fevzi Moray

New member
Biyografim

Fevzi MORAY Biyografisi
Doğum tarihim 26 Aralık 1946 ve memleketim İstanbul –Kadıköy- Moda… 1959 yılında Selimiye Askeri Orta Okulunun 1 sınıf- 11 kısmında 1004 numara ile askeri öğrencilik hayatına başladım..
1963- 1966 yıllarında Kuleli Askeri lisesinden , 1966-1968 yıllarında ise KHO.’undan Piyade subayı olarak mezun oldum.. Daha sonra 1968-1969 yılında Piyade Okulunu da bitirmek suretiyle Asli mektebimiz olan kıtaya çıktım..
Otuz bir yıllık askerlik hayatımda . yurdun her yöresinde takım, bölük, tabur ve hudut birlik komutanlığı görevlerinde bulundum.. Ayrıca sınıfım ile ilgili tekamül ve karargah hizmetleri kurslarını bitirdim.., Genel Kurmay Başkanlığına bağlı Özel kuvvetler de Psikolojik harp, Basın, Yayın , Halkla İlişkiler ve güvenlik / İstihbarat konularını içeren bir seri önemli kursları da takip ettim....
AKKA (Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Antlaşması) gereği , Genel Kurmay Başkanlığına bağlı SUGİD ((Silahsızlanma ve Uluslar Arası Güvenlik İşleri Dairesi) Başkanlığında açılan kursları takip ederek Kafkas Ülkelerinde yapılan Uluslar arası denetimlerde Tim/Denetim Komutanı olarak görev aldım.
1991ve 1993 Yıllarında Iğdır Gaziler hudut birliğinde İç Güvenlik Harekatı çerçevesinde sayısız operasyonları planlayıp başarıyla uygulattım..
Hudut hizmetlerinin yanı sıra İç güvenlikle ilgili olarak gerekli emniyet tedbirlerinin alınması, sorumluluğumda bulunan çeşitli köylerin huzur ve güvenliliğinin sağlanması ve aranmasında birliğim ile üstün gayret gösterdim..
Bu nedenlerle Genel Kurmay Başkanlığınca iki kez Muharebe Harekatı Şerit Rozeti ile taltif edildim.. Evliyim ve biri kız olmak üzere iki evladım vardır..