Böyle dilekçe yazan oldumu hiç ?

sonosmanli

New member
Katılım
18 Eyl 2008
Mesajlar
30
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Hesapladınız mı hiç?
Kaç şehit olmuş terör can almaya başladığından beri?
Analarıbabaları nasıl yandı, yanıyorlar. Bağırlarına vatanlarını nasıl basıyorlar ve "Vatan Sağolsun" diyorlar gördünüz mü hiç?
Gelinler, nişanlılar nasıl arıyorlar, özlüyorlar düşündünüz mü hiç?
Biliyor musunuz siz, onların çocukları ne yapıyor?
Gördünüz mü hiç mezarı başında oğlu babasına nasıl selam duruyor?
Basında çıkan haberlerin kaçına gerçekten yüreğiniz sızlıyor?
Kaçınız gitti Şehitliği ziyarete, oradakileri görmeye, el açıp dua etmeye? Kaçınız gitti ailelerini ziyarete, acılarını paylaşmaya, sıkıntılarını dinlemeye? Bir nebze de olsa o acılarına kaçınız ortak oldu? Onlar bu vatana evlatlarını verdi, bağırlarına vatanlarını bastı.
Sizde onları bağrınıza hiç bastınız mı? Sordunuz mu hiç yanan yüreğine nasıl derman olurum diye?
Ya onlar gibi olsaydınız, şehit olan evladınızın birliğine böyle birdilekçe yazabilir miydiniz daha evladınızın teni toprakla buluşmadan.


Dilekçe:

"Tunceli İli Nazimiye İlçesi"nde teröristlerle girmiş olduğu çatışmada şehit olan oğlum jandarma komando........ nın geriye kalan askerliğini babası olarak tamamlamak istiyorum. Gereğini arz ederim."

Dilekçe Kars"tan gönderilmiş. Tunceli İl Jandarma Komutanı da buna cevap yazmış:

Komutanın cevabı

"GÖNDERMİŞ olduğunuz 25.06.1999 tarihli dilekçeniz tarafımızdan alınmış olup, bu asil davranışınız bize güç vermiş, son derece duygulandırmış ve gücümüze güç katmıştır.
Bizler, değerli şehidimizin komutanları ve silah arkadaşları olarak, aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden hainlerin dersini vermek, hadlerini bildirmek ve şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için, bu aziz vatan topraklarından olan Tunceli"deyiz.
Hiç şüpheniz ve kuşkunuz olmasın ki; komutanları ve silah arkadaşları, şehitlerinin kanını yerde koymayacak, hainlere gereken dersi verecek ve kanlarının son damlasına kadar, bu vatanın birlik, beraberlik ve esenliği için hayatlarını ortaya koyacaktır.
Siz ve kıymetli aileniz, memleketimizde rahat ve huzurlu olun. Şehitlerimizin bıraktığı yerden, kendi komutanları vesilah arkadaşları olarak, kutsal vatan görevine devam ediyoruz. Bu takdire şayan düşüncelerinizden dolayı şükranlarımızı sunar, size görev verildiğinde, yanımızda olacağınızı içtenlikle bilerek saygılar sunarız.

Osman Eker...
Jandarma Kurmay Albay...
Tunceli İl J. Komutanı..."

Vatanın bölünmez bütünlüğünü, bağımsızlığının ve hürriyetinin ilelebet devam etmesi için, kanının son damlasına kadar bayrağının göklerde sonsuza kadar dalgalanması uğruna, içindeki imanla düşmanla savaşmaya koşan, tarihe destanlar yazdıran ecdatlarımızın, Er ve Komutanlarımızın, vatan sevdalılarının, cepheye mermi taşıyan anaların, çocukların, tüm gazilerin ve şehitlerin, bu vatanın hayrı için bir çivi dahi çakanların hepsinden ALLAH razı olsun.
Kabirleri nur, makamları cennet olsun.
Gözyaşları rahmet olsun.
Çanakkale ve İstiklal savaşlarımızın şehitleri kadar, Vatanın bölünmemesi için terörle uğraşan şehit evlat ve kardeşlerimiz de aynı değerde şehitlerimizdir.
Onları da rahmetle anmayı, duayı da unutmayalım.

Milli şairimiz Mehmet Akif'in dediği gibi;

"Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker
Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer"

Ruhunuz Şad olsun..
 
Üst