Büyük Milletimin Fedaileri!

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Sahnede oyuncular.. Her zamanki

Bildik sahne, ancak oyun daha farklı.. Kalitesi hepten düşmüş. Al sana ver bana, atış tutuş.. Bu ne şiddet bu ne celal...

Sahne arası. Oyun devam ediyor.. Sahne açılıyor..Aa o da ne bir evveli birbirine demediklerini bırakmayanlar sarmaş dolaş.. Bu oyun komedi değil, hiç değil bu ne iş..

Çözemezsin bu durumu .. etik kurallara sığmaz. Kuralmı kaldı..eskilerden ne kaldı ki.. Bu sözüm dört yana dağılmış seyircilere değil tabiki... Oyunculara...

.. Oyunculara..

" Sözümün eriyim,,,, yok...negatif...
Yazdığımın arkasındayım.. yok... negatif..
Mertim... hiç yok..... negatif..
Milletimin hizmetindeyim .. atma..yok...
Sözümün arkasında durmazsam namerdim.. öylesin..
Yetimin yoksulun hakkını yemem. ,, yersin.. negatif..
Ben bu serveti alnımın.... yani hırsızlıkla yaptım.. doğru,
Benim bu işlerde hiç günahım yok.. yalanın kuyruklusu.
Bu hafta medya benden pek bahsetmedi.. Hayret..
Doğru günahım çok ama hayır yapıyorum. yalan..
Millet bizi takdir ediyor... Bak işte doğru..
Bizi eleştirenler haindir.. Acaba..hain kim ?
Ne yaptıysak Vatan ve Millet için yaptık.. negatif.
Nurlu ufuklara gidiyoruz, kalkınıyoruz.. Atma...
Yani biz.. Yani ben kalkındım demek istedim.. Doğru..
Bu düzen eskiden beri böyle, bal tutan avuçlar..
Ulan bunda şaşılacak ne var.... "

Öff .. Nihayet sahne ve oyun eski dönemlerdeki haline döndü..
Galiba döndü...

Seyirciler, yani Halkımız bir şey anlamadı ya..
Nasıl anlasınlar, kafaları iyice karışık..
Oh oh ne iyi..

Tam istedikleri gibi .. Suskun toplum.. Sessiz, değiştirebileceğine inanmayan, kendine verilene razı olan .. Tabii ..Sürü ol deniyor, sürülüyor..

Kendi tarihinden, Türk tarihinden, Türklüğünden bahsedilmesinden ürküyor, ürkütülmüş.. Şehitlerin anılmasına katılmaktan bile geri duruyor.. Durum VAHİM'dir..

Zaman kaybetmeden büyük Milletimizin üzerindeki bu ölü toprağı atılmalıdır .. Balkan Savaşı öncesi ve yaşanan yenilgiler, olanlar unutuldumu ? .. Osmanlı nasıl çökertildi, unutuldumu?.. Esas tehlikeli olan içerdeki cephenin suskunluğudur.. Bilenler, bilmiyormu ?.. Şehitlerin ardı arkası kesilmiyor ..

Milleti, Vatan Savunması için, el ele verdirmek, demokratik zeminde ulusal etkinlikleri arttırmak, Türk Bayrağı'nı yükseltmek lazımdır. Bu gidişle Sis Dağılmıyacaktır. .. Kişisellik hissini herkesin bir tarafa atıp, gönüllülük inancıyla daha örgütlü, faaliyete katılan tüm örgüt ve kişilerin birbirinden beklemeden, etkinliklerin başarıyla gerçekleştirip, vatandaşın geniş katılımı için gayretli, programlı, eldeki tüm imkanları kullanarak çalışılması lazımdır.

Çünkü malum medya kuruluşları doğal olarak, efendilerinin emirleri ve onlara yaranmak için milli faaliyetlere destek vermemekte, duyurmamakta, hatta yanlış haberlerle sabote etmektedir.. Ancak bunda şaşılacak bir durum yoktur.. Kendi dar da olsa imkanlarımızı en iyi şekilde kullanmalıyız.. Yarın çok geç olacaktır.. Katılımcı, Ülkesinin ve halkın çıkarlarını savunan, örgütlü toplumu oluşturmak, samimi, vatansever ancak farklı görüşleri olanlarda ortak memleket sorunları karşısında en azından alanlarda, yan yana gelmek zorundadırlar ..

Kişisel çıkarlarını düşünenler bu hareketlere ancak zarar verir.. Çünkü ne yazık ki normal vatandaştan başlayarak kendine aydın diyen pek çoklarına kadar kişisellik, bireysel çıkar düşüncesi, bize göre bir hastalık olarak yayılmıştır.

Üçer beşer toprağa düşen gerçek kahramanlar, Mehmetçikler,
Türk Ulusu onlara yanıyor, onları biliyor, ŞEHİTLER..

Bu Ülkenin gerçek aydınları, yol göstericileri nerdeler.!.,
Aynı daldaydılar, fedailer bir avuçta olsa fazladır ya..

Onlar nerdeler.!..

Kırıldı zeytinin dalı, dört yana dağıldılar..
Mazlumları oynuyorlar yada gerçekten Mazlumlar..

BÜYÜK MİLLETİMİN, OLANLARA İÇİ YANAN FEDAİLERİ,
EĞER VARSANIZ,

BİRLEŞİN, BİRLEŞİN .!.

M.Köse