Çağ Üniversitesi

AŞİNA

Dost Üyeler
Kuruluşu
Bir doğa cenneti, tarih ve kültür merkezi olan Akdeniz Bölgemizin, ilk ve tek Vakıf ünivrsitesi olan ÇAĞ üniversitesi Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 09.07.1997 günü eğitim-öğretime başlamıştır. 150.000 m2 yeşil alan üzerine kurulmuş olan Çağ üniversitesi bölgede evrensel değerlere sahip, global anlamda geniş vizyonlu, özgür düşünceye ve yaratıcılığa önem veren, insanı seven, dürüst ahlaklı meslek ve bilim adamları yetiştirme amacına dönük, yöre gençlerini kucaklamak, çağdaş ve küresel eğitim standartlarında yüksek öğretim vermek amacıyla kurulmuştur.

Rektörü
Prof.Dr. Yener Gülmez
+90 324 651 48 00
[email protected]

Yerleşim
Çağ Üniversitesi, liman şehri Mersin ile eski Roma bölgesi başkenti Adana arasında ,Adana-Mersin karayolu üzerinde, Adana'ya 20km,Tarsus'a 10 km, Mersin'e 40km uzaklıkta bulunan alan üzerine kurulmuştur. rsitemiz, liman şehri Mersin ile eski Roma bölgesi başkenti Adana

Öğretim Dili
İngilizce

Adres ve Telefonlar
Çağ Üniversitesi
Adana-Mersin Karayolu Üzeri 33800/Yenice

Üniversite santral numarası
+90 (324) 651 48 00 pbx

www.cag.edu.tr

Fen -Edebiyat Fakültesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
İngilizce Öğretmenliği Bölümü

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İşletme Bölümü
İktisat Bölümü
Uluslararası İlişkiler Bölümü
Uluslararası Finans bölümü

Hukuk Fakültesi
Hukuk Bölümü
Meslek Yüksek Okulları
İthalat İhracat Programı
Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Yiyecek ve İçecek
Üniversitenin kampüsünde,öğrencilerin rahat ve huzur içinde yemek yiyebilecekleri 500 kişilik bir merkezi kafeterya, her zaman "fast-food" hizmeti veren 100 kişilik "Coffee shop" bir kantin, yeni hizmete giren açık ve kapalı bölümleriyle 500 öğrenciye hizmet kapasiteli modern bir "Garden cafe" bulunmaktadır

Sağlık Hizmetleri
Çağ niversitesi'nde öğrenciler için ilaçlarıyla birlikte, sürekli doktor nezaretinde modern sağlık hizmeti verilmektedir.Gerekli hallerde anlaşmalı özel hastanesi ve acil ambulans hizmeti öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

Yurtlar
Üniversite öğrencilerinin konaklama gereksinimi, okulun Halkla İlişkiler Müdürlüğünce ele alınmakta, Yenice, Tarsus, Mersin, Adana'da mevcut özel ve resmi kuruluşların sunduğu imkanlar değerlendirilmektedir.

Spor Olanakları
Üniversite, öğrencilerinin zihinsel gelişmeleri yanısıra,onların bedensel gelişmelerinin de eğitim faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olduğuna inanmaktadır.Bu amaçla kampüs içinde,öğrencilerin çeşitli sportif faaliyetlere aktif olarak katılımlarını sağlamak için bir kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha ve açık basket, voleybol, futbol sahaları bulunmaktadır. Sportif amaçlı bu zengin etkinlikler üniversitede,öğrenci konseyi tarafından spor klüpleriyle yürütülmektedir.(Dağcılık,Kayak,Aikido,Su altı ve diğer bütün spor klüpleri)

Kültürel veSosyal Olanaklar
Üniversitenin kütüphanesi çok sayıda ders ve kaynak kitaplarla donatılmış,rahat ve modern bir atmosferde öğrencilere ve akademik personele hizmet sunmaktadır. Bunun yanısıra Düşünce, Bilgisayar, Çevre, Edebiyat, Sinema,Tiyatro, Fotoğrafçılık vb. klüpler aracılığı ile öğrencilerin katıldığı çok sayıda faaliyetler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler için kampüs alanı içinde bulunan 500 kişilik akustik tiyatro ve konferans salonu kullanılmaktadır. Konusunda uzman kişilerin katıldığı konferanslar ,paneller ve tiyatro gösterileri bu salonlarda yapılmaktadır.

Ulaşım
Üniversiteye ulaşım genelde özel okul servisleriyle sağlanmaktadır. Üniversitenin yakınında bir tren istasyonu bulunmaktadır.Adana, Mersin, Tarsus ve çevresinden gelecek öğrenciler bu hizmetten yararlanabilecektir.

Burslar
Çağ Üniversitesi öğrencilerine burs vermemektedir. Ancak her eğitim-öğretim yılı için tespit edilen kontenjanın %10'u ÖSYM tarafından başarılı öğrenciler arasından burslu öğrenci olarak yerleştirilmektedir. Bu nedenle söz konusu öğrencilerden öğretim ücreti talep edilmemektedir.

Yıllık Eğitim Ücreti
Cağ Üniversitesinde 2003-2004 Akademik yıl için eğitim ücreti bütün bölümler için 9.5 10 Milyar civarında olacaktır. Peşin ödemelerde bir indirim söz konusu değildir. Ödemeler standart olarak 4 taksit üzerinden alınacaktır.