Çanakkale Savaşı'nın İlk Kez Ortaya Çıkan Görüntüleri

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Çanakkale Savaşı'nın İlk Kez Ortaya Çıkan Görüntüleri

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, Çanakkale kara savaşlarıyla ilgili, ilk kez gün ışığına çıkan görüntülerin de yer aldığı bir video yayımlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri Foto Film Merkezi Komutanlığı tarafından 26 Şubat 2009’da hazırlandığı bildirilen ve Çanakkale kara savaşlarının 94. yıl dönümü dolayısıyla yayımlanan video, 18 dakika 35 saniye sürüyor.

"Çanakkale Geçilmez" yazısı ve "Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı" türküsüyle başlayan videoda, Çanakkale’de çarpışan Türk askerinin cephedeki ve cephe gerisindeki durumuna ilişkin görüntüler bulunuyor.

Videoda, Atatürk’ün cephede çekilmiş fotoğraflarının da bulunduğu bir dizi fotoğrafa da yer verildi.

Bu izleği bana ulaştıran Sedat Komutanıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

kibris1974.jpg

İnternet üzerinden izlemek için,

tanrtrkkorusunkktcut8.jpg

B E N T Ü R K

New member
Cevap: Çanakkale Savaşı'nın İlk Kez Ortaya Çıkan Görüntüleri

ALTERNATİF LİNKLER:

Türk Silahlı Kuvvetleri Foto Film Merkezi Komutanlığı tarafından
26 Şubat 2009'da hazırlandığı bildirilen ve Çanakkale kara savaşlarının 94. yıl dönümü dolayısıyla yayımlanan video.
18 dakika 35 saniye sürüyor.

AkBilge

New member
Web sitesi
www.akbilge.com

Teşekkür ediyorum
Alıntı olduğunu belirterek linkleri alabilirmiyiz ?

B E N T Ü R K

New member

Anamızın ak sütü kadar helaldir. Dağılabildiği kadar dağılmasını ve unutulmamasını dilerim. Şehitlerimiz ruhları şad olsun.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

GÖKTÜRK VE BENTÜRK; size çok teşekkür ediyorum.:)

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Teşekkürler GÖKTÜRK.
Yetişen yeni nesillerimize bırakabileceğimiz önemli bir görsel arşiv.

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Sevgili Kardeşlerim Göktürk ve Bentürk, Osmanlı'nın son dönemlerinde küllenmeye başlayan TÜRK'LÜK VAROLUŞU'nun alevlendiği kutsal mücadele Çanakkale Savaşlarının ender fotoğraflarını yayınlamanız gerçekten unutulmaz çok değerli bir hizmet. Bilvesile Çanakkale'de Vatan ve Türk Ulusunun bekası için canını veren şehitlerimizi ve bu savaşta Gazi olma şerefine eren ve bilahare çeşitli nedenlerle ahirete göçen Gazilerimizi, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, anma ve onların aziz ruhlarını en azından birer Fatiha ile yad etme imkanı sağladığınız için de ayrıca şükran ve teşekkürlerimin muhatabısınız. Tanrı sizden razı olsun.
Sevgi ve Saygılarımla....
Bülent Baysal

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Filmi içim yanarak seyrettim. Ölüme gülerek gidişlerini gördüm. techizatlarını, kıyafetlerini gördüm. Birde o karşılarında ki Çanakkaleyi geçebileceklerini sanan, kendilerini muzaffer ilan eden donanmaların askerlerini düşündüm. karınları tok sırtları pek ama yürekleri kof olanların savaş meydanında ki yenilgierini düşündüm. İnanın gerçekten de çok etkilendim. şimdi o görüntülerin birer hayal oluşuna, içimizde o hayaller kadar bile bir Türklük ateşi
kalmayışına çok üzüldüm. Biz bu hallere gelecek bir millet değildik. ne oldu bize. bizi kimler bu hale getirdi. yoksa biz kendi kendimizi mi unuttuk geçmişimizi unuttuğumuz gibi. Neyse bir başlarsam yazmaya sayfalar yetmeyecek. Ben içimde ki ateşle ve görüntülerin verdiği yanık, buruk gururla bu görüntüleri seyretmemizi sağlayan TSK'ya ve sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Vatan sağ olsun.

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Elinize sağlık.

Tarihe ışık tutan görüntüler.Batılı ülkelerin ve düşman ülkelerin harp akademilerinde eğitim amaçlı izlemeleri gereken görüntüler, ders çıkartıp ona göre stratejilerini belirlemeliler.

Indaclub

New member

Teşekkürler Böyle Bir Paylaşım Yaptığınız Için...

kahhro

New member

Eline sağlık usta... Her Türk'ün izlemesi gereken bir eser!

Volkan

-Otağ Hanı-

emegine saglık abi .komutanımızada çok teşekkürler.saygılarımla. TTK TMT.

cococookie

New member

Paylaşımınız için çok teşekkürler

ahmetkomurcuoglu

New member
Web sitesi
picasaweb.google.com.tr

haber verdiğiniz için sağolun..sayenizde,atalarımızın bu topraklar için,nasıl korkusuzca ölüme gittiklerini canlı olarak gördük..
fakat,yabancılara topraklarımızı satanlara,günü gelince nasıl şehit olunurmuş göstereceğiz..böylece atalarımızın bize bıraktığı borcu ödemiş olacağız..emperyalistler,bizlerin nasıl zor lokma olduğunu o zaman görecekler..kurtuluş savaşından,demek ki gereken dersi almamışlar..dedelerinin çanakkale'de nasıl perişan olduklarını tam öğrenememişler..bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum..anavatanda,kıbrıs'ta nur içinde yatsınlar..günü gediğinde mahşerde yine beraberiz..ama döneklerin orada yeri yok..
saolun,varolun..

santor

New member

Teşekür ederim

Allah Türk ve Türkleri, yürekten sözü özü bir müslümanları korusun.

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Ahmet Bey, ben zannetmiyorum ki Çanakkale’de perişan olanların arasında dedelerimiz vardı.
Çanakkale’de hiçbir Türk perişan olmadı, eğer birileri perişan olduysa oda düşman askerlerdi, onların arasında bunların dedeleri perişan olmuş olabilir, buna daha büyük bir ihtimal veriyorum.
Şanlı Türk Askeri Çanakkale’de şanı ve şerefi ile savaşarak ya "ŞEHİT" yâda "GAZİ" oldu ama asla perişan olmamıştır.
Saygılarımla

runstorm

New member

Çanakkale savaşında kanı toprağa düşmüş vatansever şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Toprakları bol olsun... Türk halkı savaşta verilen mücadele ve fedakarlıktan ders çıkarmalıdır.

Atalarımızın emaneti olan topraklar üzerinde oynanan oyunlara seyirci kalmamalıyız ve bu konuda duyarlı olmalıyız. Örgüt kuracaksın, hakimi savcıyı kontrol edip demokrasiyi hiçe sayacaksın. Sonrasında da buna kılıf uydurmaya çalışacaksın. Kabul edilemez. Bu oluşumların kökü kurutulmadıkça bu ülkede hiçbir şey düzelmez. Bugüne kadar uzun bir süre varlığını sürdüren yapılanmalar neden belirli bir zaman diliminde deşifre oldular. Çünkü devlet adamları ve türk güvenlik teşkilatları karanlıkta çalışanların üzerine gidebildi. Devleti çürüten illegal yapılanmaların kapsamlı bir şekilde bugüne kadar kanayan yara misali ülkeyi kuşatmış olması Mustafa Kemal Atatürkün ve bu millete hizmet etmiş diğer devlet büyüklerinin mezarda kemiklerini sızlatmıştır. Açılan konu başlığı altındaki videoyu izledikten sonra bazı terör örgütleri hakkında yapılan ve savunma özelliği taşıyan birçok açıklama midemi daha fazla bulandırmaya başladı !

Geçmişini unutanlar geleceğini inşa edemezler...

beyreli37

New member

Bir kastamonulu olarak videoları ulaştıranlara teşekkürlerimi sunarım.

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Çanakkale destanının herkes tarafından izlenmesini sağlamak için konuya videolar eklenmiştir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin Ruhlarına Rahmet.