Denİz EĞİtİm Ve ÖĞretİm KomutanliĞi'nin GÖrevlerİ

BİLGE KAĞAN

Dost Üyeler
Kırmızı Benizli,Alın Teri ile Islanmış Vatanımın K
asaysiniflariyj9.jpg

DENİZ EĞİTİM VE ÖĞRETİM KOMUTANLIĞI'NIN GÖREVLERİ
Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı'nın görevi, Deniz Kuvvetlerimizin çeşitli eğitim kurumlarında uygulanmakta olan eğitim programlarını kontrol etmek, bu eğitim kurumlarında daha kalifiye personel yetiştirmek ve bunlar arasındaki koordinasyonu sağlamaktır.

İmkan ve Kabiliyetleri :
Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı, Türk Deniz Kuvvetleri personelinin temel eğitim ve öğretimini aşağıda belirtilen okul ve eğitim merkezleri vasıtasıyla karşılamaktadır.

Deniz Harp Okulu Komutanlığı, ileri safhalardaki görevleri yapmaya temel olacak yönelişi kazanmış, karşılaşacağı yurt ve dünya sorunlarını Atatürk İlkeleri doğrultusunda kavrama ve izleme yeteneğine sahip, muvazzaf deniz subayları yetiştirmektedir.

Deniz Lisesi Komutanlığı, öğrencileri bilimsel ve liderlik yönünden Deniz Harp Okulu’na hazırlamaktadır.

Eğitim Filotillası Komodorluğu emrindeki 2 Okul Gemisi ve 8 Eğitim Botu ile öğrencilerin tatbiki ve temel deniz eğitimleri icra edilmektedir.

Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı’na bağlı Astsubay Meslek Yüksek Okulları Altınova/YALOVA ve Derince/KOCAELİ’dedir. Deniz Kuvvetleri’nin gelenek ve göreneklerini ve bilgiyi esas alan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Deniz Astsubayı yetiştirmektedir.