Derin Devlet Susurluk ve Ergenekon Belgeseli

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Derin Devlet Susurluk ve Ergenekon Belgeseli

Son günlerde yaşanılan Ergenekon Davasının bir uzantısı veya temel taşı olarak da yorumlanan Susurluk kazası ve Türkiye'de derin yapılanma ile ilgili Can Dündar sunumu olarak hazırlanmış bir belgesel.

ergenekonkibris.jpg

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Cevap: Derin Devlet Susurluk ve Ergenekon Belgeseli

Çok güzel bir paylaşım...Teşekkürler GÖKTÜRK:)

LoganTr

New member

emegine saglik güzel paylasim..

BAHAR

Dost Üyeler

Ergenekon Terör örgütü diyenler bunu seyretmeli kesinlikle....sonra da tartışalım derim..Ellerine yüreğine sağlık sevgili adminim..

KARAHAN1091

New member

teşekkürler arkadasım indiriorum :)

Z3N0B1A

Dost Üyeler

Ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkürler..

doanestezi

New member
Böyle bir belgeselin bu sitede neden paylaşıldığını anlamıyorum tamamen ülkücüleri ve milliyetçileri lekelemek amacıyla yayınlanmış bir belgesel. Konuşan isimler tamamen solcu komünist cepheler doğu perinçek ülkücüler hakkında atıp tutuyor fakat kendisinin apo denen vatan hainiyle sarmaş dolaş çekildiği fotoğraflardan belgeselde bahsedilmiyor Abdullah çatlı ve arkadaşları devletin verdiği görevleri yerine getirmiş bir devlet görevlisidir devlet cia ile işbirliği yapmışsa bu devletin başındakilerin suçudur Abdullah Çatlının değil. ülkücüler o dönemde kullanılmış maşalardır ve sırf memleketi için ülkesine faydalı olmak için girmiş oldukları işlerdir bunlar cia nın parmağı olduğunu veya yanlış yaptıklarını o dönemde kimse bilemezdi! BU SİTEDE BU BELGESELİ GÖRMEK ÜZÜCÜ...

BAKIN RESİMLERE DERİN DEVLETİ KİMİN AĞZINDAN DİNLİYOSUNUZ.

NE KADAR MUTLULAR DİMİ?

http://img219.imageshack.us/img219/7121/per02.jpg

http://img219.imageshack.us/img219/2572/per07.jpg

http://img219.imageshack.us/img219/1264/per08.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

mehmetarda

New member

teşekürler arkadaşım..

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Böyle bir belgeselin bu sitede neden paylaşıldığını anlamıyorum tamamen ülkücüleri ve milliyetçileri lekelemek amacıyla yayınlanmış bir belgesel. Konuşan isimler tamamen solcu komünist cepheler doğu perinçek ülkücüler hakkında atıp tutuyor fakat kendisinin apo denen vatan hainiyle sarmaş dolaş çekildiği fotoğraflardan belgeselde bahsedilmiyor Abdullah çatlı ve arkadaşları devletin verdiği görevleri yerine getirmiş bir devlet görevlisidir devlet cia ile işbirliği yapmışsa bu devletin başındakilerin suçudur Abdullah Çatlının değil. ülkücüler o dönemde kullanılmış maşalardır ve sırf memleketi için ülkesine faydalı olmak için girmiş oldukları işlerdir bunlar cia nın parmağı olduğunu veya yanlış yaptıklarını o dönemde kimse bilemezdi! BU SİTEDE BU BELGESELİ GÖRMEK ÜZÜCÜ...

BAKIN RESİMLERE DERİN DEVLETİ KİMİN AĞZINDAN DİNLİYOSUNUZ.

NE KADAR MUTLULAR DİMİ?

Doanestezi yorumunuz için teşekkür ederim, keşke bu belgeseli izleyip anlayarak bir yorum yazsaydınız diye düşünüyorum.

Ya izlemediniz, yâda anlamadınız, şahsıma şunu söyleyebilirim bu belgeseli hem izledim hem anladım ama daha önemlisi o günleri yaşadım.

Kaş yaşında olduğunuzu bilmiyorum ama şunu anladım ki bu belgeseli o günleri yaşamış biri olarak değerlendirmiyorsunuz.

Burada Ülkücüleri lekeleyecek bir paylaşım asla olamaz.

Ülkücüler derken, günümüzün Ülkü ocaklarından yetişen veya o günlerde birçok kişiler / örgütler / gizli servisler vb. taraflardan kullanılarak sağduyulu camiaya leke süren insanlardan bahsetmiyorum.

Bu belgesel zamanında kişilerin ne kadar güzel kullanıldığını çok açık ve net olarak ortaya koymaktadır, hiçbir samimi Ülkücü suçlanmıyor, suçlanan ülkücüler ise kendilerinin siyasi çevrelerce ne kadar güzel kullanıldıklarını açıkça ifade ediyor…

İhtilal döneminde yaşanılan sağ sol çatışmalarının nedenleri yada sonuçlarını bugün aradan 29 sene geçmesiyle birlikte halen tartışılmaktadır. Elleri silah tutan birbirlerini boğazlamak için saniyeleri sayan gruplaşmış gençler bir takım dış güçlerin maşaları olarak kan akıttılar. Bu akıtılan kan ne sağ ne sol olarak değerlendirilir. Aşağı yukarı toplamda 12.000 üniversite düzeyinde genç yaşamını yitirmiştir. Bizler olaylara artık sağ sol çatışmasından ziyade 30 yıl geriye giden ülkemizin demokratik durumunu ve sosyal yapısını tahlil ediyoruz…

Doğu Perinçek, ise o dönemde yaşanılan çatışmaların dış güçler tarafından uygulandığını kabul edip bunu her fırsatta dile getiren bir siyasetçidir. Vatan hainliği yada Abdullah öcalanın “kankası” olması durumu elbette tartışılır gözden kaçmış değildir. Ancak bize bu olağan durumda 80 ihtilalındaki iç karışıklığı sosyalist ve devrimci bir lider olarak kabul etmesi ilgilendirmektedir.

Derin devlet yapılanması ise dünyadaki bütün ülkelerin kendilerini savunma mekanizmalarında oluşturdukları gizli istihbari ve operasyonel birimlerin bulunduğu bir oluşumdur. Bu çok sansasyonel sıra dışı bir durum değildir.

Sitemizde birçok üye, üye olduktan sonra uzun bir süre sisteme giriş yapmadıklarını görebiliyoruz. Kendilerinin sahip oldukları kullanıcı isimleri genelde vatansever ya da Türklüğü çağrıştıran ya da milliyetperver isimleri takınarak dışarıdan farklı bir bakış açısı oluşmasını sağlıyorlar. Ancak sisteme kayıt oldukları ip numaraları ve dolaylı olarak mail adresleri çeşitli arama sonuçları sonrasında vatanseverler kimliklerinin yanı sıra çok farklı bir portre içerisinde olduklarını tespit ediyoruz. Tam zıtlık içerisinde bir takım devlet düşmanlığı güden internet sitelerinin kullanıcıları ve iyi birer takipçileri oldukları sonucuna varıyoruz…

Siz ise; Mayıs 2008 tarihinden beri otağımızda üyesiniz ama bu güne kadar ilk ve tek paylaşımınız bu konu üzerine olmuş.

Hayat öğrenmekle geçiyor, bu benim ve hepimiz içinde geçerli, umarım sizde bizlere bundan daha faydalı belgeseller / belgeler sunarsınız burada ki milliyetçi bayraklaşma adına bir katkınız olur.

Saygılarımla
Göktürk

doanestezi

New member

fikirlerinize saygı duyuyorum fakat aynı fikirde olduğumuzu sanmıyorum konuyu uzatmıycam ve yaptığım ilk yorumuda sırf zıtlık olsun diye yapmadım sitenize gecen yıl üye olmuş olabilirim ama bu siteyi ozaman farketmişim anlamına gelir. belgeselide izledim ve anladım ben sadece konuşanların ve konuşulan konularda ne kadar anti ülkücü bir ifade bulunduğunu farkettim her lafta çatlı şöyle yaptı böyle yaptı deniyor, çatlının sadece devleti için çalıştığını ülkesinin menfaati için bu yolda olduğuna inanıyorum. ben bu belgeselde bir bilgi verilmesinden çok ülkücülerin karalanmasını gördüm diyebilirim tepkim o yüzdendi kusuruma bakmayın.

BAHAR

Dost Üyeler

Sevgili arkadaşım asıl anlaşılmazın senin eleştirilerin olduğunu görüyorum..Anti Ülkücü falan kelimlerimize dikkat edelim.. Sitemizde Çatlı reis ile ilgili yazılmış sayfalara bi bak istersen gerçekten niyetinin ne olduğunu pek anlayamadık bence kendini ifade etmeye de çalışman seni daha da şüpheli hale getiriyor..Burada üyelere tek tek anlatım yapılmıyor burası bir paylaşım platformu..Algılama problemi olanlar zaten bize çok da fayda getirmiyor kanısındayım..Eleştiri hakkını alabilmek için biraz siteye emek vermelisin dilmi canım kardeşim..Bak genede vaktimizi aldın bu iyiliğimizi unutma:))

PAYASLI

New member

Anti Ülkücü de ne demek!!
Burası bir Türk otağı sözlerine dikkatet.

albaybektas

Dost Üyeler

emeğinize teşekkür ederim.ayrıca çalışmalarınızı çok beğeniyorum.tebrikler.

III_L_O_R_D_III

New member

güzel bir paylaşım olmuş emrğinize sağlık

Ates40

New member

Paylaşım için teşekkürler...

arif51

New member

ellerinize sağlık.teşekkürler.

imposible

Yasaklı Üye

tşkler

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

İmposible, bak senden bir önce cevap yazan “Arif51” isimli arkadaşımız nasıl yazmış “ellerinize sağlık, teşekkürler” birde senin yazdığına bak “tşkler”.

Bize birkaç harfi çok görüyorsan o zaman burada işin yoktur, kendi seviyen bu şekilde iletişim kurmaksa o zaman dingonunahırı.com sitesine git oraya daha çok yakışacağına inanıyorum.