Dikkat!Psikolojik Harekat

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesinde yayınlanan, "Taburu basmaya gelen pkk(terör örgütü)(terör örgütü)'lılara anında sert yanıt" haberini lütfen dikkatli okuyun.

Önce Hürriyet'in haberini okuyalım:

Taburu basmaya gelen pkk(terör örgütü)(terör örgütü)'lılara anında sert yanıt

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ne 19 kilometre uzaklıkta bulunan Köprülü Sınır Jandarma Taburu ile, Kavşak Köyü'ndeki Jandarma Taburlarını basmaya gelen pkk(terör örgütü)(terör örgütü)'lı teröristler geri püskürtüldü.

Terör örgütü pkk(terör örgütü)(terör örgütü), Dağlıca baskınının bir benzerini dün gece tekrarlamak istedi. Çıkan çatışmalarda Mehmetçik kayıp vermezken pkk(terör örgütü)(terör örgütü)'lı teröristlerin gece karanlığından faydalanarak Irak topraklarına kaçtığı belirtildi.

Kuzey Irak'tan eylem yapmak için Türk topraklarına sızan bir grup pkk(terör örgütü)(terör örgütü)'lı terörist, sınırda bulunan Köprülü Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı ile Kavşak Köyü'ndeki Jandarma Taburuna baskın yapmak istedi. Mehmetçik tarafından farkedilen teröristler, tabura uzun namlulu silahlarla taciz ateşinde bulundu.

ANINDA KARŞI ATEŞ

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine teröristlerle çatışma çıktı. 20 dakika boyunca yaşanan çatışmada Mehmetçik kayıp vermezken, pkk(terör örgütü)(terör örgütü)'lı terörister gecenin karanlığından faydalanarak Irak topraklarına kaçtı. Güvenlik güçleri pkk(terör örgütü)(terör örgütü)'lı teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatırken, bölgeye takviye birlikler gönderildi.


ŞİMDİ AYRINTILANA İNELİM

Burada, sanki, iki denk kuvvetin savaşından söz edildiğini fark edebilirsiniz.

Bir taburun bir bölük karargah ve ortalama 3 batarya veya bölükten oluştuğunu düşünürseniz ki, bu en az 300 askerden oluşuyor demek, haberin yanıltıcı etkisi hemen ortaya çıkıyor.

Bir tabura uzaktan taciz ateşi açmak başka, basmaya çalışmak başka kavramlardır.

Yine aynı haberde taburumuzun pkkyı püskürttüğü ifadesi ise Türk askerinin başarısı olarak sunulmakta, oysa gerçekte bir taburun 5-10 çapulcu karşısında aciz kaldığı duygusu verilmeye çalışılmaktadır.

Haberde yine baskından vazgeçen taraf olarak hissettirilen pkklıların bunun üzerine Irak topraklarına kaçtıkları yazılmaktadır.

Haberde baskın denemesinde bulunduğu iddia edilen taburun sınırdan 19 kilometre içeride olduğu belirtiliyor. Bu durumda akıllara şu soru geliyor: Gece olduğu söylenen bir ortamda, dağlık ve ağaçlık bir arazide 19 kilometre nasıl aniden kat edilmektedir. Sanki teröristler bir sokaktan öbür sokağa kaçmışlardır.

Kaldı ki gazete bu haberi hangi kaynaktan almıştır. Belli ki terör örgütünden gelen haberleri mümkün olduğu kadar sadeleştirmeye çalışsa da, haberin örgüt çıkışlı olduğu ilk bakışta anlaşılıyor.

Aynı gazetenin bundan 2-3 sene önce bir muhabirini Kandil Dağı'na gönderip, kadın teröristlerin aslında Mehmetçiğe saldırmaktan ziyade gitar çalıp kadın hakları üzerine konuştuklarını anlatan haber hazırlatmasını da yukarıdaki bilgilerle beraber hatırlamanızı rica ediyoruz.

Tabi bu arada Hürriyet muhabirinin tepkiler üzerine Kandil Dağı'na taksi tutarak gittiğini açıklaması da, aslında oraların çok yakında yerleşim yeri olduğu izlenimini uyandırmaktadır.

Satılıkların sayısı git gide artıyor.
 
Üst