En İyi Çözüm KKTC'dir

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com
EN İYİ ÇÖZÜM KKTC'DİR

Rum tarafının tutumunu bir türlü anlayamıyorum, anlayamayacağım da!

Türkiye ve KKTC ile anlaşmamak için ne mümkünse yapıyorlar! Her uzlaşmanın önüne bir engel çıkarıyorlar! Oda yetmezmiş gibi KKTC’nin içişlerine de müdahale ediyorlar.

Nüfus sayımımızı kendi istedikleri koşullarda yapmamızı şart koşuyorlar!

TC Kökenlilerinin istisnasız hepsinin gitmesini istiyorlar!

Kendi göçmenlerinin tamamının yerlerine dönmesini istiyor! Fakat yerinden yurdundan ettiği Türklerden hiç söz etmiyor!

Türkleri KIBRISLI yaparken, kendisi Helen olmaya devam ediyor!

Daha bunun gibi birçok konuda KKTC içişlerine karışan Rumlar, insani konularda bile Türklerle anlaşmayı ret ediyor! Ancak ikili etkinlikler adı altında Türkleri asimile etme çalışmalarında beraberlik sağlayan Rumlarla bir anlaşmaya varmak biraz fazla hayalperestlik olmuyor m?

Hani biz üstümüze düşeni yapalım da, uzlaşmaz taraf biz olmayalım diyorsak eğer, bizim de biraz olsun Rumlar gibi diretmeyi bilmemiz gerekmektedir.

Cenevre de yapılacak olan görüşmelerde taviz kar bir tavır sergilemezsek, o görüşmelerden sonra bir kez daha, uzlaşmaz tarafın Rum olduğunu göreceğiz. Bunu BM’ de görecektir. Fakat görmeleri pek fazla bir anlam ifade etmeyecektir. Zira yıllardır bunu bildikleri halde, hala bize ambargoları devam ettirip, Rum’u da bağırlarına basmıyorlar mı?

Demek ki ne BM’ye, ne de AB ve ABD’ye güvenmeyeceğiz. Kendimize ve Türkiye’ye güvenerek KKTC’mize sahip çıkacağız. Yıllardır uygulanan ambargolara rağmen ekonomik yünden olsun, sosyal yönden olsun dünyada birçok ülkeden daha iyi durumdayız. Teknolojik açıdan da geri kalmış sayılmayız. Hatta bu yönden de birçok ülkeden daha çağdaş ve modern bir yapıya sahibiz. O tanınan ülkelerden neyimiz eksik?

Yeter ki biz birliğimizi dirliğimizi muhafaza edelim. Rum’un oyununa gelmeyelim. Aramıza ekmeye çalıştığı nifak tohumlarını canlandırmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Yasamamızla, Yargımızla ve yürütmemizle bir olalım beraber olalım. Kol kırılır yen içinde kalır sözünü hatırlayalım ve kendi sırrımızı Rum’a açık etmeyelim ki Rum da bundan faydalanamasın.

Unutmayalım Rum bu gün değil yıllardır Türkün yok olması için bu adada gerginlik yaratıyor, cinayetler işliyor, baskı uyguluyor ve hakları gasp ediyor.

O halde biz hala neden bu gaspçı, terörist bir avuç çapulcuya Devlet olma hakkı tanıyalım. Üstelikte onu devlet olarak tanıyıp, kendi devletimizden vazgeçelim.

Nasıl ki Rumların davranışlarını anlayamıyorsam, içimizde ki işbirlikçilerin de davranışlarını anlayamıyorum. Yürekleri bu kadar mı kararmış Türk’e ve Türklüğe karşı ki Rumların bu zalimliklerini, yasa tanımazlıklarını başka türlü algılıyorlar. Gözleri bu kadar mı kör olmuş Rum sevgisiyle ki kendi devletlerine illegal devlet diyerek aşağılamaktadırlar. Şahsi çıkarlarını devlet çıkarının önüne geçirecek nasıl bir teklif almışlar Rum’dan

Bu işbirlikçilere bakınca Rumların yaptıklarını çok görmüyorum. Nede olsa onlar ne dostumuz, ne de müttefikimiz. Onlar istemeseler de bizim komşularımız. Komşuluk ilişkisinde ise illaki de çok iyi anlaşacağız diye bir kaide yoktur. İstemezsem komşumla konuşmayabilirim de. Fakat aynı ırktan gelen, soydaşlarımızla, aynı vatanı paylaştığımız vatandaşlarımızla mutlaka aynı hedefte birleşmek zorunda olduğumuza inandığım için, bu gün yurdumuzda bozgunculuk yapan sendika ağalarını, Basında kalem yarıştıran, Rum’un sözcülüğünü yapan elemanları, meclisimizde yer almasına rağmen Rum’un borusunu öttüren politikacıları anlamakta zorlanıyorum ve anlamak ta istemiyorum.

Keşke diyorum onlara bakınca! Keşke sizlerde Rumlar kadar milliyetçi olabilseydiniz de nasıl Rumlar ideallerine sahip çıkıyorlarsa sizinde idealleriniz olsaydı da ona sahip çıkabilseydiniz. Bu gün sahip çıktığınız idealler sizin değil Rumların ve o idealler sayesinde binlerce Türk bu ada da şehit oldu, binlercesi de sürüldü behey gafiller.

Türk’ün ideali ise “yurtta sulh, cihanda sulh” tur ve siz bunun anlamını idrak etmekten uzak olduğunu için de Rum’un oyuncağısınız!

Ayla Berkin
24.06.2011

yusuf3161

Dost Üyeler
Cevap: En İyi Çözüm KKTC'dir

Rum toplumu ve yönetimi hiç bir şekilde dikkate alınmamalıdır.Burada operatör olan biziz onlar masadaki hasta.Avrupa istediği kadar suni teneffüs yaptırsın,bu devletçik bu coğrafyadaysa eğer, ipler Türkiyenin elinde demektir.Zaten rumlarda bunun farkında.Mevcudu kaybetme korkusuyla hayır dediler.