Engelli Mustafa Yasav'dan örnek davranış

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Engelli Mustafa Yasav'dan örnek davranış

15.11.2011
m_yasav_flu.jpg
"Bana yapılan yardımlar kesilsin, ihtiyaç sahiplerine verilsin"

TSK Mehmetçik Vakfından yardım alan Mustafa Yasav, Mehmetçik Vakfına gönderdiği başvuru ile kendisine yapılan yardımın sona erdirilmesini istedi. Memur olarak atandığını belirten Yasav başvurusunda, "Tarafıma yapılan yardımların bundan sonra yapılmamasını, kesilmesini rica ederim. İnşallah bundan sonra yardım alan değil, yardım eden olmayı isterim" ifadelerine yer verdi.

Yasav, TSK Mehmetçik Vakfına gönderdiği yazıda şunları kaydetti:

"Daha önce sizin Vakfınızdan yardım alıyordum. Fakat şu anda ihtiyaç sahibi değilim. Memur olarak yeni atandım. Bana yapılacak yardımların kesilmesini talep ediyorum. Önceleri işsizdim, yardıma muhtaç haldeydim. Sizin yapmış olduğunuz yardımları alıyordum. Ama şu anda ihtiyaç sahibi değilim. Allah sizlerden razı olsun, emeğinizi daim etsin. Bana yapılacak yardımların kesilerek ihtiyaç sahibi kardeşlerime yapılmasını rica ederim. Çünkü vicdanen bu yardımı alamam. Tarafıma yapılan yardımların bundan sonra yapılmamasını kesilmesini rica ederim. İnşallah bundan sonra yardım alan değil, yardım eden olmayı isterim. Maddi olarak imkânım iyi olduğu anda sizlerin yanına geleceğim. Şimdiye kadar yaptığınız yardımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım."

http://www.mehmetcik.org.tr/duyurular_12.html