Genelkurmayın 18 mart afişleri ve mesajı

asabi_turk

New member
Katılım
25 Eki 2008
Mesajlar
29
Tepkime puanı
0
Puanları
0


3.jpg

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL İLKER BAŞBUĞ’UN
ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

( 18 Mart 2009 )

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,
Bugün, Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 94’üncü yıl dönümünü kutlamanın ve bugünlere erişmemiz için en değerli varlıklarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimize karşı kutsal görevimizi yerine getirmenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz.
Yüce ulusumuzun gücü, saygınlığı, onuru, huzuru, bağımsızlığı ve istikbali “şehit” kavramında gizlidir. Şehitler, ulusun varlığının bekası için can vererek kendilerinden sonra gelen nesillere, yaşam hakkını kazandıran ulu çınarlardır. Türk vatanı ise kahraman şehitlerimizin kanıyla sulanıp yoğrulan toprağın adıdır.
Değerli Silah Arkadaşlarım,
Mehmetçiklerimizin vatanseverliğinin çelikleşmiş ifadesiyle destanlaşan kahramanlığı karşısında, hiçbir gücün baş edemeyeceği, Çanakkale’de bir kez daha dünyaya duyurulmuş, yıllardır kaybedilen savaşların ardından kazanılan bu zafer Türk ulusunun özgüvenini tazelemiştir. Çanakkale’de bir güneş gibi doğan Mustafa Kemal, gönüllerde tutuşturduğu ulusal bağımsızlık meşalesiyle Türk ulusunu, bağımsızlığına kastedenlere karşı mücadele etmek için ayağa kaldırmıştır. Esarete boyun eğmektense ölümü yeğleyen bir anlayışla büyük fedakârlıklara katlanarak sürdürülen mücadeleler, bağımsızlığın kazanılıp Cumhuriyet’in kurulmasıyla sona ermiştir.
18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle, bizlere bu güzel yurdu emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi saygıyla anar, tarihi boyunca ordusuna her zaman destek olan yüce Türk ulusuna şükranlarımı sunarım.
ORG_BASBUG.jpg
 
Üst