George Soros Kimdir?

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
"Biz George Soros'u bir tur Drakula olarak goruyoruz. O insanlarin kanini emiyor." ( Cin basinindan )

"1997'de bir devlet baskani, Malezyali Mahathir Muhammed tarafindan "haydut" olarak tanimlanma serefine eristi; bu ulkenin parasina spekulatif bir saldiri yapmisti."
"Soros Gürcistan'daki darbeyi gerçekleştiren Saakaşvili ve ekibine 3 milyon dolar destek verdi. Devrik Cumhurbaşkanı Şevardnadze de darbeyi Soros, AB ve ABD'nin gerçekleştirdiğini açıkladı"
Soros Vakfı Türkiye'de en çok Türkiye Ekonomik Sosyal Etüdler Vakfı'nı (TESEV) destekliyor. Tabii ki TESEV' de Soros icin elinden geleni yapiyor !

Turkiye'nin en iyi ihrac malinin ORDUSU oldugunu soyleyen SOROS Milliyet gazetesine de soyle der ;
'AKP, İslami bir ülkenin en demokratik partisi' Dikkat ediniz , DEMOKRATIK bir ulkenin demiyor,islami bir ulkenin !!!
Can Dundar SOROS ile bir soylesi yapmis , asagidaki bolum alintisinda, bir ulkenin icislerine nasil mudahale ederek , karisip , yonlendirdigini acikliyor.Soylesiden aldigim bolumu sunuyorum ;

'Devirmiyor,devireni destekliyorum'
"Diktatörler sizden korkuyor, çünkü siz gelince onlar devriliyor. Değişimi tetikliyor musunuz, yoksa kokluyor musunuz?

Değişim halktan gelmelidir. Elbette vakıflarımızın demokrasi talebine katkısı olabilir, ama halk desteklemedikçe bu hiçbir işe yaramaz.
Ama muhaliflere para vererek değişime önayak oluyorsunuz.
Hayır. Ben değil, oranın halkı önayak oluyor. Biz onlara destek veriyoruz. Gürcistan örneğini alalım. Orada Şevardnadze yolsuzlukla mücadele için iyi bir plan yaptı. Vakfımız buna destek verdi. Ancak yolsuzluğun odağında polis vardı ve Şevardnadze'nin hayatı polisin korumasındaydı.
Bu yüzden plan uygulanamadı. Bazıları hükümetten desteği çekip ona karşı örgütlendiler ve kazandılar. Seçimde sandık başında sayım yaptık ve gerçek seçim sonuçlarını ortaya koyduk. Ve halk hükümetin açıkladığı sonuçlara değil, vakfımızınkine güvendi. Değişime katkımız bu oldu. Rejimin devrilmesinden sonra polise makul bir gelir sağlanması, yolsuzluğun önlenmesi için yeni hükümete destek verdik. Bu, yeni rejimin en görünür başarısı oldu.
Ve ben buna katkı sağladığım için gurur duyuyorum." ( 12.05.2005 )

SOROS ,Küresel değişimin finansörü" olarak bilinir...
Dünyada en etkin para piyasacısı ya da piyasa oyuncusu diğer bir deyişle spekülatör olarak tanıtılan George Soros aslında kimdir ve bu adam nasıl para kazanır?
George Soros 1930'da Macaristan'da dogdu. Ailesi aslen Yahudi olsa da koklerinden o kadar uzaklasmislardi ki, rahatca Nazi Almanyasi'na tatile gidebiliyorlardi.
1944 yılında Budapeşte'de Nazi işgali başlayınca baba Soros (Trivar Soros), "oğlum" der, "işgal yasa dışıdır. Bu yasa dışılıkta yasalar işlemez". Ve baba Soros sahte kimlikler düzenleyerek oğlu George'u işe sokar. Bu uğurda tarım bakanlığındaki bir görevliye rüşvet verir. Bu kişi aynı zamanda Nazilerce toplama kamplarına götürülen Yahudilerin mallarına el koymakla görevlidir. Jonas Kids adına düzenlenmiş bir kimlikle işe başlayan George, daha 14 yaşındayken, büyüdüğünde nasıl biri olacağını belli etmiştir.
1947 yılında London School of Economics'de ders görmeye başlar.
Burada Soros, London School of Economics'te Filozof Karl Popper'in ogrencisi oldu. Popper asiri bir antikomunist ideologdu ve onun ogretileri Soros'un siyasi egilimlerinin temelini olusturdu. Soros'un yazdigi hicbir kitap ya da makale, yaptigi hicbir konusma yoktur ki, Popper'dan bir etki yansitmasin.
1956'da Amerika'ya gider, değişik aracılık firmalarında çalışır.1961'de Amerikan vatandaşı olur ve aynı yıl kaderini yazacak olan Rothschild ailesi ile tanışır.
1965'te Sir olan Popper "Acik Toplum" sloganini icat etti; bu Soros'un Acik Toplum Vakfi ve Enstitusu'nde yankisini buldu (Open Society Foundation and institute).
Popper'in takipcileri onun sozlerini gercek imanlilar gibi tekrarladilar.
Popperci felsefe Batili bireyciligin siari oldu. Soros Ingiltere'yi 1956'da terketti ve Wall Street'te is buldu; burada 1960'ta bir menkul degerler sirketi ("hedge fund") kurdu.

"..Menkul deger sirketleri cok zengin insanlara hizmet eder... Genellikle gizli fonlar, genellikle de offshore islerde kullanilir... astronomik karlar getirir. "Bahis" parasinin capi genellikle sonucu garantiler: 'bir hissenin buyuk menkul sirketlerince satin alindigi dedikodusu diger yatirimcilari da buna sevkeder,' sonucta alinan hisseler deger kazanir."
Soros'un ilk işvereni ve İngiliz Kraliyet ailesinin de dahil olduğu pek çok hanedanın bankeri Rothschild and Sons şirketinin kurucusu, Lord Rothschild, Amerikan bağımsızlık savaşının önderi George Washington'a karşı savaşan İngiliz hükümetini finanse etmekle başlar büyümeye. İşlerinin en önemlisi altın ticaretidir. Altının borsa fiyatı, Londra'da altın ticareti yapan beş banka tarafından belirlenir ve bunların başında da Rothschild ailesinin bankası gelir.
 

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
Örtülü işlerini 19 yıl boyunca bu banka tarafından yönlendirirler.
1969 yılında Soros bir kaç yatırımcı ile birlikte OECD raporlarına göre "uyuşturucu parasının yıkanma merkezi" olarak nitelenen, vergi cenneti Hollanda Antillerinde Quantum adında bir şirket kurar.
1970'lerde finans faaliyetleri gelismisti:
"alternatif kisa ve uzun vadeler... Soros, hem gayrimenkul fiyatlarinin yukselisinden, hem de dususunden kazaniyordu!
20 yillik yonetimi boyunca Quantum yilda sasirtici bir %34.5 gelir sagladi. Soros en cok doviz spekulasyonu ile bilinir (ve ondan korkulur)... 1997'de bir devlet baskani, Malezyali Mahathir Muhammed tarafindan "haydut" olarak tanimlanma serefine eristi; bu ulkenin parasina spekulatif bir saldiri yapmisti."
Bu tur gizli finans operasyonlariyla Soros bir Dolar multimilyarderi oldu. Sirketlerinin Arjantin, Brezilya ve MeksIka'da arazileri, Venezuela'da bankalari var; dunyanin en karli doviz ve kambiyo islerini yapiyorlar ve genelde kabul edilen o ki, yuksek makamlardaki dostlari onun finans islerinde yardimci oluyorlar, hem siyasi hem de maddi kazanc icin.
George Soros 1997'de Tayland ekonomisini cokertmekle suclandi. Bir Taylandli gostericinin ifadesiyle "Biz George Soros'u bir tur Drakula olarak goruyoruz. O insanlarin kanini emiyor."
Cinliler ona "timsah" diyor, cunku onun Cin'deki faaliyetleri o kadar doymak bilmezce ve Tayland ile Malezya ekonomilerini silip supurdu.
Soros bir keresinde Ingiliz Sterlini uzerine spekulasyonla bir gunde 1 milyar Dolar kazandi (spekulasyon sozunu pek sevmez!).

"Sterlin uzerine spekulasyonla Ingiliz vergi mukelleflerinin cebini bosaltmakla" suclandiginda soyle dedi: "Finans piyasalarinda spekulasyon yaptiginizda normal bir ticareti baglayan ahlaki sinirlardan ozgursunuz... Finans piyasalarinda benim ahlaki kaygilarim yoktur."
Soros'un sinirsiz kisisel servet elde etmek ve baskalarinca hakkinda iyi dusunulmek seklinde sizofrenik istekleri vardir:
"Doviz alim-satimcilari tezgahlarinda oturur; ucuncu dunya ulkelerinin dovizlerini cok miktarda alir - satar. Para degeri dalgalanmalarinin bu ulkelerde yasayan insanlara etkisi onlarin akillarina gelen bir konu degildir. Gelmemelidir de; yapacak isleri vardir. Eger durup dusunmeye baslarsak kendimize sunu sormaliyiz: Acaba doviz tacirleri ... milyonlarin hayatini mi yonetiyorlar?"
Soros, George W. Bush'u da petrol sirketi batmak uzereyken kurtardi. Soros Harken Energy Corp.'un sahibiydi ve Bush'un sirketinin batmadan once hizla gerileyen hisselerini aldi.
Gelecegin ABD Baskani bu isten 1 milyon Dolar nakit ile cikti.
Soros, gerci "siyasi guc" satin almadigini soyledi.
Yine Soros mesum Carlyle Group'un da bir ortagidir.
1987'de kurulan bu "dunyanin en buyuk ozel hukuk firmasi " 12 milyar Dolarlik bir ciroyu yonetir; "idare eski Cumhuriyetci liderlerden birinin kayyumlugunda yurutulur", bu kimi zaman eski CIA'ci Frank Carlucci, kimi zaman eski CIA baskani (Baba) George Bush'tur.
Carlyle Group karlarinin onemli kismini da silah ticaretinden kazanir.
Soros'un ilk yatırımcılarının arasında Kraliçe Elizabeth gelmektedir.
Soros'un önemli adamlarından Kanada'lı gayrimenkul zengini Paul Reichman (Macaristan doğumlu bir Musevi) aynı zamanda Holliger şirketinin de yönetim kurulu üyesidir. Holliger, Kanada'da yayınlanan Londan Daily Telegraph ile İsrail'de yayınlanan Jerusalem Post gazetelerinin sahibidir.
Şimdi bu ilişkiler yumağındaki arkadaşlar nasıl çalışırlar bir de ona bakalım.
1- Mega-banker, yüce insan George Soros ve saz arkadaşları bir ülkeye girip, bono ve hisse senedi almaya başlarlar. Onun bir şeyler bildiğinden emin olan sazanlar da onları izler. Bu arada dış sermayeli uzantısında o ülkenin ismini taşıyan TV'ler her yarım saatte bir piyasa yorumlarıyla olaya katalizör olurlar.
2- Gelirleri daralmış olan küçük yatırımcılar, ya nasip deyip alışa geçerler. Medya, "piyasalar hareketlendi, hükümetin X, IMF'nin Y anlaşması sonuçlanıyor" propagandası ile gaz verir. Fiyatlar ve alışlar daha da yükselir.
3- "Vur ve kaç" bankerleri, ikincilere satarlar ve katlayarak kazanırlar.
4- "Vur ve kaç" operatörü, topladığı parayı dolara çevirir ve aracı bankasından ülke sınırları dışına çıkarır. Para yıkılacak yeni bir piyasa, alt-üst edilecek yeni bir ulusal pazara yönelir.
5- IMF ülkeleri bu arada "devleti küçültün" der. Ulusal üretim boğulur. Dış borç taksitlerinin tahsili için, para piyasasının güvensizlik ortamında ağır yaralar almış banka düzeninin, yani genel olarak devlet düzeninin sürdürülebilmesi için, yeni borçlanma olanakları için ortam artık hazırdır.
6- Borçlanma için şartlar öne sürülür. Ne ilginç ki borç vermek için daha demokratik, insan haklarına daha saygılı v.b olmanız istenir. Demokratik bir şekilde yavaş yavaş ülke yıkıma uğratılır.
7- Ama iş hala bitmemiştir. Ülkeye geri dönülür. Yıkılan iktisadi ortamda, birdenbire her nasılsa değer yitiren şirket hisseleri, hammaddeler, ihraç ürünleri alınır ve birkaç misli değerle geri satılır.
 

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
Tanıdık mı?
Ama bu işi ülkede infial yaratmadan yapmak gerekir. Peki bunun için ne gerekir?
• Geniş bir bilgi ağı
• Sıkı dostlar (akademisyenler, hayır dernekleri, vakıflar, işadamları, bankacılar v.s)
Bütün bu işler olup bittikten sonra Ulu insan Soros'a sorarlar: "Ne oldi bu ülkeye ne oldi böyle?
Cevap hazırdır: "Valla ben bi şey yapmadım hocam. Ekonominin dinamikleri böyle"

GEORGE SOROS'UN OYUNLARI ;
George Soros'un adını ilk defa 15 Şubat 2003 tarihinde TRT 2'de "Attila İlhan'la Zaman İçinde Yolculuk" programında duymuştum. Attila İlhan, Soros'tan bahsederken Türkiye'ye yapmayı planladığı yatırımlara dikkat çekmişti. Bu tarihten itibaren Soros'un adını sık sık duymaya ve okumaya başladık.
"Türkiye'nin en iyi ihraç malı ordusudur." diyen Soros'un yönettiği paralar ulusal piyasaları alt üst ediyor. Eli dünyanın her yerine uzanan bu adamın mesleği ekonomi dilinde "spekülatörlük." Bir başka deyişle "para sihirbazlığı." Soros son 3,5 yıldır Türkiye'de de kök salmaya başladı.
(Nokta dergisi 26 Nisan-2 Mayıs 2004 tarihli sayısında Soros hakkında geniş bir kapak dosya yayınlamıştı.
Soros'un Türkiye serüveni 2001 Şubat'ında yaşadığımız ağır ekonomik krizden 5 ay sonra Temmuz ayında irtibat bürosu kurmakla başlıyor. Soros Vakfı'nı finanse ettiği Açık Toplum Enstitüsünün (OSI) Türkiye ayağı birçok sivil toplum kuruluşunu fonluyor.
Ne ilginçtir ki Soros'un adı bazı ülkelerde yaşanan iktidar kargaşalarında ve ekonomik krizlerde öne çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda Gürcistan'da yaşanan sivil darbenin arkasından Soros çıktı. Soros Gürcistan'daki darbeyi gerçekleştiren Saakaşvili ve ekibine 3 milyon dolar destek verdi. Devrik Cumhurbaşkanı Şevardnadze de darbeyi Soros, AB ve ABD'nin gerçekleştirdiğini açıkladı. Gürcistan'ın yeni yönetiminin rüşvet almaması için bir proje gerçekleştiren Soros, Başbakan ve Bakanları dünyanın gözü önünde maaşa bağladı. Soros Gürcistan'ın ardından Ermenistan yönetimini de değiştirmek için muhalefetle işbirliği yaptı. Sırbistan'da Miloseviç'in iktidardan uzaklaştırılmasının arkasında ve Yugoslavya'nın dağılması sürecinde yine Soros ön plandaydı.
Son olarak Kırgızistan'da yaşanan iktidar değişikliğinde yine Soros'un etkisi konuşuluyor.
Soros başta Ortadoğu olmak üzere, dünyanın en zengin petrol ve doğalgaz kaynağı Kafkasya-Orta Asya ülkelerinde vakıflarıyla etkin.Ayrıca Güney Afrika'da 18 Cumhuriyet'te ofisleri bulunuyor.
Şimdi gelelim Bay Soros'un Türkiye'de ne haltlar yediğine…

Soros'un kurduğu Açık Toplum Enstitüsünün Türkiye ayağının çoğunluğunu Bilgi Üniversitesinin öğretim üyeleri oluşturuyor.

Soros Vakfı Türkiye'de en çok Türkiye Ekonomik Sosyal Etüdler Vakfı'nı (TESEV) destekliyor.
Ayrıca Soros Türkiye'deki birçok kadın örgütünü fonluyor.

Peki Soros Türkiye'de neyin peşinde?
Bu sorunun cevabını anlayabilmek için su, altın ve petrol ticaretinin arkasında çevrilen dolaplara bakmak gerekiyor. Türkiye Soros üçgeninin tam ortasında yer alıyor. Strateji uzmanları, Anadolu'yu çevreleyen su kıtlığının yarattığı müthiş pazar, çok yakın bir gelecekte Uluslar üstü şirketlerin Türk suyunu ele geçirmesi savaşına neden olacağını söylüyorlar. Soros'un Türkiye'ye olan ilgisinin bir kısmını bu durum oluşturuyor.
Soros küreselleşmeyi sağlamak amacıyla ulus devletleri devre dışı bırakan politikaları örgütlüyor. Bunun için de Sivil Toplum Kuruluşları'nı kullanıyor.

Soros'un parasıyla geçinen kuruluşlara buradan sesleniyorum:
Ulus devleti olmayan, vatanı işgal edilmiş bir ülkede demokrasi ve özgürlükten bahsedilemez. Soros politikaları ve paralarıyla ülkemize verilecek tek hak ESARETTİR.
Bugün içinde bulunduğumuz koşullarda, bağımsızlık ve Cumhuriyet Devrimi için mücadele ettiğini söyleyen her birey, emperyalizmin sivil toplum ideolojisi , NGO'laştırma politikası ve NGO'larıyla mücadele etmek zorundadır.
 

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
Aslinda SOROS'un kendisi tehlikeli degil , onu tehlikeli kilan ulkelerin icine yerlestirmis oldugu TRUVA ATLARIDIR. Bu nedenle ,ozellikle TESEV'i dikkatle izleyiniz.
1930''da Macaristan''da doğan George Soros, delikanlılığa geçiş yıllarını o sıralar Nazi işgali altında bulunan ülkesinde karaborsacılık yaparak geçirir.
16 yaşına geldiğinde, kendi iddiasına göre Macaristan Sovyet işgali altına girmiş olduğundan, Londra''ya kaçar.Ancak, asıl sebep farklıdır:
Sovyetler, yakaladıkları bütün üst düzey Nazi işbirlikçilerini asmaktadır ve Soros ailesi de bu işbirlikçilerden biridir.
Asılmaktan kurtulmanın tek yolu ise Sovyet askeri istihbaratı GRU ile ve sonradan KGB adını alacak NKVD ile yeni bir işbirliği içine girmektir.
Nazi işbirlikçisi Soros ailesinin, eğer GRU ve NKVD hesabına çalışmayı kabul etmemişlerse, nasıl olup da en ücra yerlerdeki sınır geçişleri dahil ülkenin her yerini kontrol altında tutan Sovyetler''e rağmen kaçabildikleri, cevabı çok tartışmalı bir sorudur.

George Soros 1947''de Londra''daki School of Economics''e girerek ekonomi öğrenimi görür.
İngiltere''nin Şnans kurumlarında kısa bir süre çalıştıktan sonra kendi işini kurar ve akıl almaz paralar kazanmaya başlar.
Kazandığı paraları siyasi alana aktarır.
İlk olarak Çekoslovakya''da "Charter 77" ve Polonya''da "Solidarity" (Dayanışma) adlarıyla bilinen anti-Komünist kuruluşları mali yönden destekler.
Bu tür işlere akıtmaya başladığı paraların gerçek kaynağını Soros''un kendisinin bile tam olarak bilmediği ileri sürülmektedir.

Zaten, bunu bilebilmenin yolu Soros''un KGB, CIA, MOSSAD ve diğer belli başlı istihbarat örgütleriyle olan ilişkilerini çözebilmektir ki, bu mahareti bugüne kadar kimse gösterememiştir.
Soros''un meşhur Açık Toplum Enstitüsü''nün, eski Sovyet cumhuriyetlerine yeni bir nizam vermek için ve SSCB''nin dağılmasından sonra kurulduğu sanılır.
Ama, gerçek bu değildir.
Soros, ilk Açık Toplum Enstitülerini 1984''te Macaristan''da ve 1987''de SSCB''de -bu ülkeler henüz komünist iken- kurmuştur.

Bu arada, aynı enstitüyü 1986''da Komünist Çin''de kurmaya kalkışmış ve başarılı da olmuştur.
Komünist veya komünist ajanı olmayan bir Batılı işadamının bu tür kuruluşları harekete geçirmesi asla mümkün olamayacağına göre Soros kimdir?

İçlerinde faaliyet gösterdiği Komünist rejimler veya diğer otoriter rejimler -Güney Afrika gibi- Soros''u neden ortadan kaldırmamışlar, hatta açık ya da kapalı desteklemişlerdir? . .

Bunun cevabı artık bilinmektedir:
Zira, Yahudi asıllı Soros ailesi Macaristan''daki faaliyetlerinden itibaren, bilerek veya bilmeyerek, beynelmilel Siyonizm''in "Tek Dünya Devleti" idealine hizmet etmişti.
Zaten, Macaristan''dan da kaçmış değil, Siyonist örgüt tarafından "bu hizmetleri sebebiyle" kaçırılmıştı.
George Soros''un macerasının Macaristan''dan sonraki ve kendisinin çok daha şuurlu bir Siyonist olarak hareket ettiği dönemlerinde, Açık Toplum Enstitülerinin varlığına göz yumanlar veya onu destekleyenler de hedef ülkelerdeki komünist rejimlerin kilit noktalarındaki Yahudiler veya diğer Siyonistler idi.
 

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
Soros''un Açık Toplum Enstitülerinin, yazının birinci paragrafında gösterilen devletlerde tamamladığı veya planladığı operasyonlar ise yakından bilinmektedir; bu yüzden tekrar tekrar açıklanmasına ihtiyaç yoktur.
Ancak, dikkat edilmeli ki, Soros''un eski ya da yeni bütün operasyonlarında bir "değişmez faktör" vardır: Açık Toplum Enstitüleri ve onun yan kuruluşu olan bütün Sivil Toplum Örgütleri (STÖ''ler) faaliyetlerini o ülkenin Siyonist odaklarının himayesinde yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler.
Dolayısıyla, bir gün bizim başımıza da gelecek olursa, Soros''luların başlatacağı sokak hareketlerinin gerisinde aynı gücü aramamız gerekecektir.
Soros''un hikayesinde henüz açığa çıkmamış ve o yüzden eksik sayılabilecek bir taraf vardır:

Neo-con''ların kontrolü altında bulunan Bush Yönetimi''nin ve Soros''un her ikisi de beynelmilel Siyonizm''e hizmet ettikleri halde Soros neden her fırsatta Başkan Bush''a ve onun yönetimine saldırmaktadır? Bu durum, Neo-con''lar eliyle yürütülmekte olan silahlı-silahsız uluslararası Siyonist operasyonları örtme amacı taşıyan bir yanıltma mıdır, fazla büyüyen Soros haddini mi aşmaktadır, bilinmeyen bir başka sebep mi vardır?
Sıra, bu sorunun doğru cevabının bulunmasında.
 
Üst