Geri Dönüyorum!

büzürgmeniş

Dost Üyeler
Bir gün akıl hastahanesinde iki akıl hastası bisiklete biniyormuş.Bir süre sonra birisi durmuş.Bisikletten inip,lastiklerin havasını indirmeye başlamış.Diğeri:
''N'apıyosun?''diye sormuş.
Lastiklerin havasını indiren akıl hastası:
''Bisikletin selesi çok yüksek geldi,onu kendime göre ayarlıyorum.''demiş.
Diğeri bu cevaba çok sinirlenmiş.Hemen kendi bisikletinden inip seleyi ve direksiyonu yerlerinden çıkarmış,sonra selenin yerine direksiyonu,direksiyonun yerine seleyi takmaya koyulmuş.Bu sefer öbürü sormuş:
''Sen n'apıyosun?''diye.Diğeri hemen cevap vermiş:
''Ben delilerle gezmem geri dönüyorum!''

DOĞUKAN

New member
Cevap: Geri Dönüyorum!

son zamanlarda yaşanan olayları şöyle bir gözden geçirdiğimiz zaman fıkradan çıkardığım ortak sonuç; al birini vur ötekine..

GökBörü

New member

Vallaha bunun gibi fıkraları arka arkaya sürekli oku mide felci geçirirsin :p

büzürgmeniş

Dost Üyeler

Gecenin birinde bi deli yatağından düşer,düştüğü yerden kalkar yatağına döner.Ama 10 dakika sonra tekrar düşer ve der ki:
-İyi ki az önce düştüğüm yerden kalkmışım,yoksa üstüme düşecektim...

büzürgmeniş

Dost Üyeler

Üniversite son sınıf öğrencisi yazılı sınavından kalınca doğru profesörün yanına gider:
- Siz sınıfta bırakarak hayata atılmamı önlüyor ve beni cezalandırıyorsunuz. İşin bu yanını hiç düşündünüz mü?
- Tabii düşündüm. Benim görevim bilgiyi ölçmek, yeterli olmayanı sınıfta bırakmak değil mi?
- İyi. O zaman size bir teklifim var. Bir soru da ben size soracağım. Doğru cevabı verirseniz, ben kötü notumu kabul edip sınıfta kalacağım. Bilemezseniz, notumu düzeltecek ve sınıfı geçirteceksiniz.
Profesörün keyfi yerinde. Teklifi kabul eder ve öğrenci sorar:
- Yasal olup, mantıklı olmayan,mantıklı olup yasal olmayan ve ne mantıklı ne de yasal olmayan nedir?
Profesör uzun uzun düşünür ama cevabı bulamaz. İddia gereği öğrencisine iyi not vererek sınıfı geçirir. Ama aklı da soruda kalır. Sonunda üniversitenin en iyi öğrencisini çağırır, olayı anlatır ve sorunun yanıtını bilip bilmediğini sorar. Öğrenci hemen cevap verir:
- Siz 65 yaşındasınız ve 23 yaşında bir kadınla evlisiniz. Bu yasal ama mantıklı değil.Eşinizin 25 yaşında bir sevgilisi var. Bu mantıklı ama yasal değil.Zayıf alıp sınıfta kalması gerekirken eşinizin sevgilisine iyi not verip mezun ediyorsunuz.Bu ise ne mantıklı, ne de yasal.