Geziye katılan Mehmetçik çocukları anlatıyor...

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Geziye katılan Mehmetçik çocukları anlatıyor...

05.07.2013
“Kader birliğinden kardeşliğe”
05072013_toplu.jpg

05072013_zeki_aras.jpg
Zeki Aras (Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi): Aslen Mardinliyim. Daha önce birkaç kez geziye davet edilmeme rağmen katılma fırsatım hiç olmadı. Bu sene ilk defa geliyorum. İlk gün çok heyecanlıydım. Ancak Mehmetçik Vakfı görevlileri sayesinde bu heyecanımı yendim. Benim gibi birçok şehit ve gazi çocuğu bu geziye katılıyor. Bu sayede onları tek tek tanıma fırsatım oldu. Bir nevi yeni kardeşler edindim. Mehmetçik Vakfı, gerçekten büyük bir aileyi birleştiriyor. Bir de tabii Vakfa bağış yapanlarla tanışmak beni çok mutlu etti. Size yardım yapanlarla bir araya gelmek çok güzel bir şey… Ankara’dan sonra gideceğimiz yerler var ve ben oraları görmek için sabırsızlanıyorum. Bu organizasyonu yapan herkese teşekkür ederim. Mehmetçik Vakfı ile gurur duyuyorum.
05072013_rumeysa.jpg

Rumeysa Yiğen (Lise öğrencisi): Öncelikle gezi beklentilerimin çok çok üstündeydi. Daha önce benim durumumdaki çocuklarla tanışma fırsatı bulamamıştım. TSK Mehmetçik Vakfı her zaman arkamızda oldu. Eğitimimiz, maddi ihtiyaçlarımız… Ama sosyal yaşamımızda da bize ne kadar destek olduklarını bu gezi ile fark ettim. Artık bir aile olduğumuzun bilincindeyim.

05072013_kadife_karakus.jpg
Kadife Karakuş: (Bahçeşehir Üniversitesi Bankacılık Bölümü öğrencisi): Bu yıl ikinci kez geziye katılıyorum. Geziye Türkiye’nin dört bir yanından katılmış olan kader arkadaşlarımızla tek tek tanışma fırsatı buluyoruz. Geçen yıl bu geziye katıldığımda 100 kardeş edinmiştim. Bu yıl 170 kardeşim oldu diyebilirim. Mehmetçik Vakfının bize sağladığı bu organizasyon sayesinde ortak kaderi paylaştığım insanlarla kardeşliğe uzanıyoruz. Daha önceki yıllarda da Anıtkabir’e gelmiştim. Ama bu kez kardeşlerimle birlikte buraya gelmekten ayrıca bir gurur duyuyorum.

05072013_hakki.jpg

Abdulhakki Ergül (Lise öğrencisi): Geziye Mardin Dargeçit’ten bu yıl ilk kez katılıyorum. Çok güzel yerler gezdik. Özellikle Antalya’yı çok beğendim. Bu gezi hiç bitmesin istiyorum.

05072013_ahmet_bektas.jpg

Ahmet Bektaş (Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi): Mehmetçik Vakfının organize ettiği bu kültür gezisi sayesinde gerçekten büyük bir aile olmayı başardık. Burada edindiğimiz arkadaşlıkları geziden sonra da devam ettiriyoruz. Çünkü bizler aynı kaderi paylaşan insanlarız. Aynı zamanda okuduğum bölüm itibariyle, buradaki arkadaşlarımın içinde bulundukları duygu ve düşünceleri izleme imkânını buluyorum. Bunun da benim için bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

05072013_burak_saygi.jpg

Burak Saygı: (Lise öğrencisi): Bu gezi bizim için olağanüstü bir organizasyon. Bu ailenin bir bireyi olduğum için çok mutluyum. Yeni dostluklar kurduğum için de ayrıca çok seviniyorum.

05072013_sezer.jpg

Sezer Topuz (Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi): Geziye ilk defa katılıyorum. Daha önce katılan arkadaşımın tavsiyesi üzerine katılmaya karar verdim. Çok güzel vakit geçiriyorum ve çok iyi arkadaşlıklar kurdum.

05072013_ilknur_topal.jpg

İlknur Topal (Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi) TSK Mehmetçik Vakfının çeşitli faaliyetlerine katılmama rağmen bu yıla kadar geziye katılma fırsatım olmamıştı. Bu sene kısmet oldu. Gezi programı çok güzel hazırlanmış. Özellikle Kapadokya’ya hayran kaldım. Bizlere bu olanağı tanıyan TSK Mehmetçik Vakfı yetkililerine çok teşekkür ederim.

05072013_gokhan_culha.jpg

Gökhan Çulha (Lise öğrencisi): TSK Mehmetçik Vakfı tarafından bizler için organize edilen bu gezi gerçekten çok güzel. Gittiğimiz her yer özenle seçilmiş güzel yerler. Bir ay sürüyor deseler keşke…

05072013_osman_coraklik.jpg

Osman Çoraklık (Lise öğrencisi): Güzel bir geziydi. Bize bu imkânı sağlayan herkese çok teşekkür ederim.

http://www.mehmetcik.org.tr/duyurular_73.html