Gülümse Kıbrıs

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye
Gülümse Kıbrıs

Gülümse Kıbrıs sen bir tanesin
Gözümün nuru, kalbimin attığı yersin,
Yasemin kokulu gecelerinde
Hayalimde düş kurduğum tek toprak sensin.
Beni bir gün boynu bükük görürsen
Anla ki tek derdim sensin,
Poyraz esen gecelerinde beni yalnız görürsen
İnan ki aradığım tek yuva sensin.
Haydi gülümse, gülümse Kıbrıs
Acıyı, kederi unuttur bana,
Yorgun düşen kalbimi ve acı günleri
Ne olur birtanem yaşatma bana.
Aşık Ersoy der ki seni unutmam,
Gerekirse yine ölümden kaçmam
seni yitirmemek için gerek görürsem
Toprağınla yoğrulur maya olurum,
Ama yine de senden asla ayrılmam.
Ne olur gülümse, gülümse Kıbrıs
Bil ki gülünce güller açacak,
Mazi olmuş bir destanı sen varoldukca
Bayrağımız gölgesinde yaşayan okuyacak.
Söyle çileli Kıbrıs, bir tesadüf mü
topraklarında doğmak ve bir kaderi paylaşmak ?
Seninle var olmak ve seni koklamak
Birlikte olmak için ölüme gitmek,
Sence bütün bunlar bir tesadüf mü ?

Salih Mehmet Ersoy
Gazeteci –yazar

DOĞUKAN

New member
Teşekkürler Salih bey çok güzel olmuş şiiriniz.. inşallah başlığı gibi Kıbrısımız hep gülümseyecek.. :)

Mürüde Sevicer

New member
Salih Bey çok sağolunuz çok güzel yazdınız. Bizim içimizdeki AB hayalperestlere aslında şiirinizi armağan etmek lazım çünkü ne geçmişiniz unutuldu ne de saydığınız güzellikler. Size söz veririz siz büyüklerimiz ayakta olduğunuz sürece (Bize ışık olunuz yeter) asla ve asla K.K.T.C. den vazgeçmeyeceğiz. Vermek isteyenlere çağrımız "bizi yok etsinler sonra teslim etsinler" en azından sizin yaşadığınız acıları biz yaşamayalım. Salih bey Siz yoruldunuz bize ışık olun önümüzü görelim ve sizin yaşadığınız acıları biz yaşamadan Vatanımızı kurtaralım gözü olanların da hayalleri suya düşsün. 13 Avrupa Ülkesine gittim bizim gibi Özgür olan bir tanesine rastlamadım. Herhalde hayalperestler sadece Maddi olarak Ab' a sevdalandılar. Gitsinler görsünler ve saydığınız güzelliklere dört elle sarılsınlar. Bizim gibi rahat ve özgür olan 13 Ülkeden bir tanesine rastlamadım.

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye
Cevap: Gülümse Kıbrıs

Saygıder kardeşim Mürüde,

Çok duygulu yorumunuz için size teşekkür ederim. Sizden bir istirhamda bulunmak isterim. İzin verirseniz, ya adınzı yazarak, ya da yazmadan ve "Vatansever bir kızımızdan" nitelemesini yaparak günlük köşe yazıda yazdıklarınızı aynen yazmak isterim. Amacım bana yazdıklarınızdan övünme payı çıkarmak değil, sizin gibi gençlere yazdıklarınızın örnek olmasını istediğimdendir.
Mutluyum ki, geçmişte yaşadığımız acı olayları siz yaşamamış olmanıza rağmen, yaşadıklarımızın bilincinde olmanızdır.
Sizi yürekten kutluyorum.
Sevgi ve saygılarımla,
Salih Mehmet Ersoy
Gazeteci-yazar

Mürüde Sevicer

New member
Cevap: Gülümse Kıbrıs

Salih Bey biz çok şanslı gençleriz. Çünkü K.K.T.C. tarihinde hep güzellikleri yaşadık (Tabii ki bunun en büyük payı siz büyüklerimiz, Anavatanımız ve özellikle bana özgür nefes almamı sağlayan ASKERİMİZE borçluyuz.) Acı çeken Büyüklerim ve özellikle Ailelerimizde bulunan Şehitlerimiz şu anda Baba sevgisini görmeyen bilmeyen kardeşlerim ve arkadaşlarım vardır ben babama seslenirken arkadaşıma çok uzak olan baba kelimesini kullanırken ayaklarım yerden kesilir. Arkadaşımın Babası Kumsal Katliamında Şehit düştü kendi bir yaşında olduğu için baba kelimesini hiç kullanmadı.Bir tek amcam var o da Erenköy Gazisi. Tüm bu saydıklarım bana VATANIMA SAHİP ÇIKMAM İÇİN YETERLİ DEĞİL Mİ? K.K.T.C. 'de benim nefes almam benim için en büyük Şerefdir. Avrupa Ülkelerini gidip görüp geldikten sonra Vatanımın değerini daha iyi anlıyorum. Gördüğüm Ülkelerde benim yaşadığım Özgürlüğü asla göremedim görenler varsa lütfen çıksın ve bana o Ülkenin ismini versin. Ben kendi adıma söz veririm Dünya üstüme gelse Vatanımdam asla ve asla vazgeçmeyeceğim Siz Büyüklerime söz veririm.