Güvenli İnternet Semineri

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Merhabalar komutanlarım ve devrelerim.

Ankara'nın uzaktaki 150.000 nüfuslu büyü bir ilçesinde yaşıyorum. Burada ki ilkokul, ortaokul ve liselere hatta ve hatta Hacettepe ve Gazi üniversitesine İnternet seminerleri vereceğim inş. Tamamiyle ücretsiz olacak. Maksat öğrencileri bu yararlı bi o kadar da zarar verebilecek " internet " ortamına karşı bilgilendirmek. Sıkıntı yaşadığım konu ise " Belirsiz konular " . Hangi konulardan başlamalıyım diye düşünüyorum. Konu başlıklarına karar verebilsem devamını kendim getiririm. Hack mantığının nasıl çalıştığını sosyal mühendislik konularına çalışan birisi olarak iyi biliyorum. Burada yaklaşık 7 okul müdürünü tanıyorum bu projeye sıcak bakıyorlar. Gençlerin sınavlarıda bitmek üzere o aralıkta yapmak istiyorum inş.

Günümüzde hack ve güvenli internet konulu seminerde hangı konulara değinmeliyim ? Veyahut hangi konuları anlatmalıyım ? Başlıklar halinde sıralayıp bu kar amacı gütmediğim işte yardımcı olmak isteyen birisi varsa Allah rızası için pm atsın veyahut buraya yazsın başkası da yararlansın. Seminerden çekilen resimleri ve afişleri de inş bir komutanımıza pm olarak atacağım. Yardımlarınızı bekliyorum