Hade Şimdi De Takınız Zilleri !!!

Seyyan Uzunoğlu

Onursal Üye
HADE ŞİMDİ DE TAKINIZ ZİLLERİ !!!

Evet değeli okurlarım. Bugün, cehaletten mi, paradan, maldan, makamdan mı; şu veya bu şekilde inandırılmışlıktan, aldatılmışlıktan mı, inada mı; yoksa bazılarının kanının söylemediğinden mi; efendim yoksa yüzüne darılıp ta burnunu kesmek mi, tam olarak bilemiyorum. Ancak, çok geçmişlere de gitmeyelim; elli yıldan beridir, Kıbrıs Türkü’ne ENOSİS sevdalarıyla Rum-Yunan’ın çektirmiş olduğu cefa, tecrit, saldırı, katliam ve soykırıma rağmen; onlarla birleşmek isteyenlere ve – bunu utanarak yazıyorum - Bratislava’da Rumlarla bir olup “Kıbrıs’ın Yeniden (!) Birleşmesi”; askersizleştirilmesi ve Tek Egemenlik v.s. martavalına imza atanlara da ciddi ciddi sormalıyız yine de...

Ne hikmetse ve hangi akla kulluk ederek ‘ılımlı’, ‘barışçı’; efendim ‘Türk dostu’ dedikleri Hristofyas: “Türklere OSMOSİS uygulayarak onları eritip tüketeceğiz” dedi mi demedi mi? Dedi! Hristofyas her zaman Türk düşmanı Makaryos’tan yana oldu mu olmadı mı? Oldu! Hristofyas GKRY’nin başına geldiği gün ziller takıp oynamış; Talat-CTP ikilisine ve telkinleriyle kendilerine cennet kapılarının açıldığına inandırdıkları yandaşlara; Hristo: Papadopulos’un yolundan ayrılmayacağını; haliyle kendisinden değişik birşey beklenmemesini söyledi mi söylemedi mi? Söyledi ve hatta bunda ısrar da etti! Hristofyas Makaryos’un vasiyetini de harfi harfine yerine getireceğine yemin etti mi etmedi mi? Etti! Hristofyas masum Türkleri; kadın erkek, genç ihtiyar, çocuk bebek demeden işkence yapmış, aşağılamış, katletmiş; diri diri katliam çukurlarına gömmüş; hatta Cunta ile bir olup kendi yoldaşlarının en az iki binini katletmiş; Türk Askeri gelmeseydi sırada listelenmiş on binini daha katletmeğe hazırlanmış EOKA’cıların mezarları başında ağlayarak nutuk çekip; bu terörist canilerle gurur duyduğunu da söyledi mi, söylemedi mi? Söyledi! Beni, yedi sülalemi; soyumu tüketmeğe çalışmış canilerin yaptıklarından gurur duyan Hristo, şimdi benim dostum mu olur, yoksa düşmanım mı? Elbette ki düşmanım. Eeh, nerede bunun ılımlılısı, barışçıllığı veya Türk dostluğu; Türklere hak tanıyacağı? Siz kafayı hepten mi yediniz; yoksa rahatlık mı bir tarafınıza battı? Aslında Hristofyas’ın sadece “Türklere OSMOSİS uygulayacağız” demesi bile maksadının Kıbrıs Adası’nı Türklerden temizleyip adayı Yunanistan’a ilhak etmek yani; zaten yemin verdiği ENOSİS’i gerçekleştirmek olduğunu kanıtlamaya bence yeter de artardı bile ama; ben yine de bu yoldaşın ne tür bir yoldaş olduğunu burada üç-beş ifşaatıyla hatırlatmakta fayda var diye düşündüm. Evet. Gelelim Hristofyas’ın Türk dostluğunu, yoldaşlığını ve Türklere hak tanıyacağını kanıtlayan (!) söylev ve icraatlarına. Dünyanın dört bucağından ithal ve apar topar vatandaş yapmakta olduğu iki yüz bine yakın halk kitlesini körlenmeyen Hristofyas daha geçen hafta: “Türkiye’den gelenleri vatandaş yapmayacağız” dedi mi demedi mi? Dedi.! Ve üstelik Türkiye’den gelmiş ve en az sizin, benim kadar bu topraklarda hakkı olan soydaşlarımızın geri gönderilmelerinde ısrarlı olan; ve böylelikle daha da azınlığa düşüreceği Kıbrıs Türklerine uygulayacağı OSMOSİS’i hızlandıracağı inancını taşıyan Hristofyas’ın amacı dostça, yoldaşça mı yoksa düşmanca mı sizce? GKRY, seksen bin silahlı milisi ve üzerlerinde, arabalarında silah taşımakta olan halkı bir yana; RMMO’yu her geçen gün daha da modern silahlarla donatır, güçlendirir; Güney’de hala binlerceYunan askerini barındırırken... Şimdi de apar topar üye yapıldığı Hristiyan Kulübü AB üyelerinin de Güney’de donanmalarıyla, askerleriyle ve hava kuvvetleriyle konuşlamalarını sağlamışken; sırf bizi müdafaasız bırakmak ve kolayca ‘halledebilmek’ için, adadaki barışın tek teminatı ve üstelik yedi sülalesini de katliamdan kurtarmış Türk Askeri’nin adadan gitmesinde ısrar eden Hristofyas’ın maksadı açıkça belli olmuyor mu sizce? Bizi bugünlere sağ salim taşımış, her ihtiyacımızı – hem de karşılıksız - temin etmiş; kanatları altına almış Türkiye’nin etkin ve fiili garantisini; sırf ENOSİS’i engellediği için ortadan kaldırma çabalarıyla çeşit yalana, çeşit Bizans oyununa baş vurmakta; aramıza yerleştirilmiş Truva atlarıyla bizi içten teslim almaya çalışan Hristo değil mi? Geçen gün: “Türkleri asimile etmek için AB ile bir de protokol imzaladık” da diyen bu caniden nasıl bir dost olur? Bu, cüssesinin her molekülü ile ırkçı, faşist, sol gösterip sürekli sağ vuran... Kıbrıs Türklerine yapılmasına çalışılmış hatta sadece düşünülmüş iki paralık yardımın bile önüne hemen engeller koyan gerçek Hristofyası ve Rum Meclisinden çıkmış beş ırkçı kararı da göz önünde bulundurarak Türk mü Rum mu, Müslüman mı Ortodoks mu olduğunuza karar verip artık zil takar oynarmısınız; yoksa hal-i hazırda sizin olana sahip mi çıkarsınız; karar sizin! Bizden söylemesi...........