Halil Akçiçek

jerfi

New member
1974 şehidi tabip üsteğmen Halil Akçiçek'in torunu Jerfi Halil Akçiçek

Ekli dosyalar

• GetAttachment[1].jpg
    GetAttachment[1].jpg
    53.4 KB · Görüntüleme: 443

BAHAR

Dost Üyeler
Cevap: halil akçiçek

Şehidimizin ruhu şaad olsun mekanı cennet..Torunu ne kadar şanslı dilmi böyle bir dedeye sahip hiç ölmeyecek olan...

jerfi

New member

jerfi farsça derinlik, derinliğe ait ya da denizin derin kısmı demek.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Hoş geldiniz Jerfi, dileriz dedenizin ruhunu yüceltecek paylaşımlarda bulunuruz hep birlikte.

Bahar hanım benim dedemde balkan savaşları için evinden ayrılmış Kurtuluş savaşından sonra dönmüş!

Komik olan, hiç yara bile almadığı için ölmeden kısa süre önce "vücudumda hiç yara yok ben Allahın karşısına nasıl çıkacağım, 20 sene savaştım bitane bile nişanım yok" diye üzülürdü.

Meğer vücuduna keçe sararmış, ateşkes anlarında da mermi ve şarapnel toplarmış keçeden, "keşke sarmasaydım" der dururdu.

Bende inanmadığım için bir kaç sene önce MSB den sorguladım, meğer hep cephedeymiş. Bizim doğacağımız varmış demek ki!

Sanıyorum milli konulardaki sertliğimin kaynağı bu düşüncem.

Milli duyguları olup da aklı yetmeyeni hazmedemiyorum.

BAHAR

Dost Üyeler

Sevgili Kartalgözü ne mutlu size..Bizlere bu şanı yaşatmalarından ötürü Dedelerimize minnettarız..RUhları şaad mekanları cennet olsun..Benim Dedem Halit Onbaşıda Kurtuluş savaşında iki bacağını ve bi kolunun bilekten olan kısmını kaybetmiş bir gaziydi..Bunun onurunu taşıyoruz ve Hep gururlandık..

Haklısınız benimde milliyetçiliğime vatanseverliğime ön yargılarda aşırı tepkimin sebebide bu olabilir hiç düşünmemiştim..

Şimdi Oğlum Dedemin adını taşıyor..Umarım oda dedesi gibi Vatana Millete hayırlı olur...

Son düzenleme: