ImageReady İle Kendi Avatarınızı Yapın!!

Gökçen

Dost Üyeler
Web sitesi
www.kibris1974.com
ImageReady İle Kendi Avatarınızı Yapın!!
Adobe Image Ready İle Kendi Avatarınızı Yapın.

-Öncelikle Avatar Yapımında Kullanacağımız Fotoğrafları Şeçiyoruz .
-Photoshop’ta Fotoğraflarımızı Açıp 100Px * 100Px = 72 Dpi Olarak Cropluyoruz.(Genelde Siteler Bu Ebatlarda Avatar Kabul Ediyor Fakat Benim Fotoğraflarım 100Px X 71Px=72 Dpi Da Daha Güzel Olacak
-Croplayıp Ayni Ebada Getirdiğimiz Fotoğrafları Move Aracı İle Tek Bir fotoğraf İçerisinde Topluyoruz.
Evettt Artık Image Ready’e Geçip Çalışmayı Tamamlamamız Gerekiyor…
File>>Edit In Imageready Şeceneğinden Yada Shift+Ctrl+M Tuşundan Image Readye’e Geçebilirsiniz.

12ws.jpg

(Eğer Açık Değilse Ekranınıza Windows Menuden Animation Açın.)
-Animation da İlk Açılışta 1 Adet Slayt Mevcut Olacaktır Alt Tuşuna Basili Olarak Yana Çekerek Slayt Sayınızı İstediğiniz Gibi Çogaltabilirsiniz.

29fo.jpg

-Bundan Sonra Ağırlıklı Olarak Layeri Kullanmaya Başlayacağız.Benim 4 Adet Slaytim Var Ve Her Bir Slayda Geçtiğimde Sadece O Karede Gözükmesini İstediğim Fotoğrafın Gözünü Layerde Açık Bırakacağım.

31qr.jpg

46fe.jpg

51wt.jpg

-Her Bir slayt da Farklı Bir Görüntü Var .Şimdi Slayt Sayımı Biraz Arttırmak İstiyorum Ve Birinci Slaytimdan Başlayarak Alt Tuşu İle Her Bir Karenin Bir Kopyasını Daha Alıyorum.

62iv.jpg

-Sıra Slaytların Gösterimde Kalacağı Saniyeleri Ayarlamakta….Ctrl Tuşuna Basili Olarak Tüm Slaytlarımı Seçiyorum.
1, Slaytın Altındaki 0,Sec Yazan Yere Tıklayıp Bir Saniye Değeri Şeçtim Ve Bütün slaytlarımın Altında Ayni Değer Gözüküyor.
Animation Da Ki Play Tuşundan Slaytlarımı Oynatıyorum Ve Stop Tuşu İle Oluşan Görüntü Hoşuma Gittiği İçin Kaybetmek Üzere Kapıyorum.

76sr.jpg

-File Menuden Save Optimized As (Shift+Ctrl+Alt+S) Olarak Kaydediyoruz.
Veee İşte Avatar’imiz!!!!