"İsmididikle"

ÇAĞATAY

Dost Üyeler
"ADRİYATİK'DEN ÇİN SEDDİNE SAVAŞ NEREDE İSE ORADAY
Bu gün nette boş boş gezerken birden ismimi aramak geldi aklıma. Öyle alelâde bir arama değil detaylı bir arama yaparken şu siteyi buldum.

http://www.ismididikle.com/

İsminizi yazdığınızda enteresan bilgilerle karşılaşıyorsunuz, sizlerle de paylaşmak istedim.

GÖKHAN: yazdığımda şu verilerle karşılaştım:

GÖKHAN Türkiye'de en çok kullanılan 28. isim (... 26. serdar, 27. serkan, 28. gökhan, 29. özgür, 30. onur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 225 kişiden birinin adı GÖKHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 4.45.

GÖKHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-10-2008 22:35 itibariyle yaklaşık 318,280 kişinin isminin GÖKHAN olduğu ve GÖKHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5289 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKHAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,607 GÖKHAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÖKHAN sayısı her yıl 22 kişi artıyor.
GÖKHAN Türkiye'nin en yaygın 28. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 28. ad ise Kenneth ismi. GÖKHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 26. Daniel Lynn 28. Kenneth 29. Allen 30. Donald isimleri de sayılabilir.

(Gereksiz görüldüğünde site yönetimi tarafından silinmesi uygundur)