İşte Şehit Kızı

sonosmanli

New member
Katılım
18 Eyl 2008
Mesajlar
30
Tepkime puanı
0
Puanları
0
48984034FAB6BA4BA26CB703b.jpg


Önce hukuk fakültesini bitirdi... Ancak yüreğindeki acısı hiç dinmeyen şehit babası gibi olmak, hayaliydi... Orduya girdi, pilot oldu... 15 yılda binbaşı rütbesine kadar yükseldi.Hava Pilot Üsteğmen Şerif Ali Ören, 1972 yılında bir tatbikatta şehit olduğunda kızı Emine, henüz 3.5 yaşındaydı. Kazadan 1 ay sonra yüzbaşılığa yükselen Ören'in kızı Emine, 1992'de hukuk fakültesini bitirip avukat oldu. Ancak yüreğinde babasının mesleğini yapmak vardı. 1993'te Hava Kuvvetleri'nin sınavını kazanıp teğmen oldu.

EŞİYLE, AYNI BİRLİKTE GÖREVLİ
Emine'nin ilk görev yerinin babasının şehit olduğu birlik olması da ilginçti. Babasını sadece fotoğraflarından tanıyan Emine, askerlikte 15 yılını tamamladı. Meslektaş olduğu eşiyle aynı görev yerinde çalışan Emine Ören Yılmaz, "Babamın anılarını yaşatmak, ben ve eşim için gurur verici bir olay" diye konuşuyor.***

'Ruhun şad olsun baba'

Önce hukuk fakültesini bitirip cübbesini giydi, sonra şehit pilot babasının izinden gitmeye karar verdi Meslekte 15. yılını dolduran Binbaşı Emine, 'Babamın bayrağını teslim aldığım için mutluyum' dedi.

İzmir Ödemiş'in ilk şehitlerinden olan Hava Pilot Kıdemli Üsteğmen Şerif Ali Ören'in kızı Emine Ören Yılmaz, babasının izinden gidiyor. Babası 1972 yılında bir tatbikat sırasında şehit olduğunda, Emine henüz 3.5 yaşındaydı. Kazadan 1 ay sonra yüzbaşı rütbesi gelen Ören'in kızı Emine, yıllar sonra hukuk fakültesini bitirip 1992 yılında avukat oldu. Ödemiş'te görevliyken babasının mesleğini yapmaya karar veren Emine, 1993 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın açtığı sınava girdi ve teğmen oldu.

AYNI BİRLİKTE GÖREVLİ...
Emine'nin ilk tayini, babasının görevliyken şehit düştüğü birliğe çıktı. Babasını sadece fotoğraflarından tanıyan Emine, şimdi Konya Ana Jet Üssü'nde Binbaşı olarak görev yapıyor. Eşi de aynı yerde Hava Pilot Binbaşı olan Emine Ören Yılmaz, "Babamın anılarını yıllar sonra da olsa yaşatmak, ben ve eşim için gurur verici bir olay" diye konuşuyor.
 
Üst