Kazandığı cumhuriyet altınını Mehmetçik Vakfına bağışladı

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Kazandığı cumhuriyet altınını Mehmetçik Vakfına bağışladı

13 yaşındaki ilköğretim öğrencisinden anlamlı bağış

08.03.2012

Gaziantep Nizip'te ilköğretim okulları 6,7 ve 8'inci sınıf öğrencileri arasında düzenlenen bilgi yarışmasında birinci olan İslim Marufoğlu İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi İlteriş Bayındırlı örnek bir davranışa imza attı.13 yaşındaki İlteriş, kazandığı cumhuriyet altınını Mehmetçik Vakfına bağışladı.

i_bayindirli.jpg
Aynı okulda müdürlük görevini sürdüren öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olan ve iki kardeşi bulunan İlteriş Bayındırlı yaptığı bağış ile ilgili olarak şunları söyledi:

"2011-2012 eğitim – öğretim yılında Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda her yıl düzenlenen, İlçemiz ilköğretim okulları arası bilgi yarışmasında okulumuzu temsil edecek öğrencilerden biri olduğumu öğrendiğimde, hep aklımda olan hayali gerçekleştirmek için bir fırsat yakaladığım için çok sevindim. Çünkü yıllardır ülkemizde devam eden terör olaylarından dolayı şehit olan Mehmetçiklerimiz ve onların yakınlarının üzüntüleri beni derinden etkiliyordu. Hele hele evin tek çocuğu olan Mehmetçiklerimizin şehit haberlerinden sonra geride kalanlarına ilk maddi ve manevi yardımın Mehmetçik Vakfı tarafından yapıldığını öğrendiğimde bu bilgi yarışmasında birinci olmak ve bu kazanacağım Cumhuriyet altınını da Mehmetçik vakfına bağışlamak tek ülküm olmuştu.

Şunu iyi biliyorum ki, bağışladığım bu cumhuriyet altınının maddi değeri, onların kaybettiği değerle ölçülemez. İnanıyorum ki, vatanını ve milletini seven her Türk çocuğu elinde olanı şehit aileleri ile paylaşmak için benim yaptığımın aynısını yapardı. Dünyanın neresinde olursa olsun, Türk adının yaşatılması için can veren şehitlerimizi rahmetle anar, mekânlarının cennet olmasını dilerim.

Ne Mutlu Türküm diyene!"

http://www.mehmetcik.org.tr/duyurular_28.html