Kerkük'e Uluslararası Güç Talebi

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Irak'ın Kerkük kentinde pazartesi günü (28.07.2008) düzenlenen bombalı saldırının ardından gergin bir hava hakim... Kerkük Kriz Komisyonu, saldırının terör eylemi olduğunu belirterek bu tür saldırıları engellemeyen yetkililerin cezalandırılması istedi.
Üst düzey Türkmen yetkililerden oluşan komisyon üyeleri, Irak Türkmen Cephesi başkanlık binasında bir basın toplantısı düzenlendi.

Irak Türkmen Cephesi, olayın bir terör eylemi olduğunu belirterek Türkmen kurum ve kuruluşlarını hedef alan bu saldırılara engel olmayan Kerkük Valisi ve Polis müdürü de dahil yetkililerin cezalandırılmalarını istedi.
Toplantı öncesinde de Kerkük Kriz Komisyonu'nun basın bildirisi yayınlandı.

Bildiride, Tüm Türkmeneli bölgesi ve özellikle Kerkük'te güvenliğin sağlanması için uluslararası bir gücün konuşlandırılması ve saldırıyla ilgili olarak merkezi hükümet tarafından bağımsız bir soruşturma komisyonu kurulması istendi.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Sahipsiz, öksüz, yetim KERKÜK...Gözünü yıllardır anavatana dikmiş yol gözlemekte, yardım yardım, demektesin...Kırmızı çizgilerin yok edildiği, sahipsiz bırakıldığı KERKÜK...Senin canın acırken, senin kanın akıtılırken benim yüreğim yanıyor...Ama birşeyler yapamıyoruz ve utanıyoruz.:(