Kozunuz da, Egonuz da, Beklesin Efendim !!!

Seyyan Uzunoğlu

Onursal Üye
KOZUNUZ da, EGONUZ da, BEKLESİN EFENDİM !!!

Evet değerli okurlarım. Seçimler, en nihayet gelip kapıya dayandı. Dayandı da paylaşılamayan kozlar ve ‘en büyük biz’ler de kıran kırana yine. Aslında bu konuya girmeyi hiç mi hiç istemiyordum. Ancak durumun ciddiyetine rağmen, kendilerini dev aynasında görerek hareket eden ancak koz paylaşma çekişmeleriyle davamıza faydalarından fazla zararları dokunanları gördükçe, birkaç laf etmek istedim. Yahu, o koz’u bir görelim, bir elleyelim; güvenceye alalım da paylaşması sonraya kalsın Allah aşkına. Bu kaçıncı koz paylaşamama. Bu ne tür bir hastalıktır ki; her seçim arifesinde; ve üstelik meselenin VAR veya YOKOLUŞ safhasına dayanmış olduğu bu günlerde; bu birbirine çamur atmalar ne halt yemenin arapçası? Halk bu çekişmelerden usanmıştır artık. Bu koz paylaşamama, bu ‘en büyük ben’ kavgalarını kaldıramıyor artık. Çekmiş olduğu onca tedirginlikten; onca meşakkatten; partizanlıklardan, işsizliklten, kepenk indirmelerinden; çöktürülmüş narenciye; kurutulmuş çiftçi; kapatılmış kollejler, iflas ettirilmiş hayvancı, tüccar, esnaf... Yasaklanmış, batırılmış inşaat sektörü... Bu halkın artık kaldıramayacağı mantıksız zamlardan ve Talat-CTP-ÖRP’nin ellerinden çektiği yetmemiş gibi; bir de sizin bu koz paylaşamamanız; birbirinize çamur atmanız var ya; illallah yani! İLLALLAH!!! Yakışık alır mı? Hem de böylesine kritik bir zamanda üstelik! Yeter bu halkın umutlarıyla, yarınlarıyla oynadığınız. Yeter kafa karıştırmalarınız ve sorumsuzca davranışlarınız; çeşme kavgalarınız. Yoksa bu halkın kafasında oluşmakta olan soru işaretlerine siz bile cevap veremeyeceksiniz haberiniz olsun! Kasıtlı mı yapıyorsunuz Allah aşkına? Nedir? Yakışır mı? Siz bu halkı mı temsil ediyorsunuz; yoksa kendi egonuzu mu tatmin peşindesiniz; ne? Yetsin ama! Burada göz ardı ettiğiniz çok önemli bir gerçek var. Ve o gerçek te; hiç birinizin de ‘en büyük’ olmadığınızdır! Çünkü en büyük; eğer ki hak etmişseniz, sizi en büyük yapacak olan bu halktır. Evet. Kazansanız dahi en büyük siz değil, en büyük yine bu halktır. Ve en önemli olan da sizin egonuz veya ne istediğiniz değil; bu halkın ne istediği; ve kimi istediğidir!!!. Ve yorulmuş, bezmiş bu halk sizden birbirinize çamur atarak cebelleşme yerine; bir araya gelerek bu vatanı ve bu halkı egemenliğinden, Anavatanından ve Mehmetçikten koparmak isteyenlerden kurtarmanızı istiyor!!! Bu halk artık huzur istiyor. Bin zorlukla kurmuş olduğu cumhuriyetine adam gibi sahip çıkılmasını istiyor. Mahalle havgası, çeşme kavgası değil; belirsizlikler içinde ve muallakta; her geçen gün onurunun biraz daha kırıldığı; her geçen gün yarının ne getireceğini bilmemenin huzursuzluğu ve kaygısı ile yıpratıldığı bu ortamdan kurtulmak, kurtarılmak istiyor. Bu halk, kanla canla aldığı ve her karışında bir şehidinin yattığı, ata emaneti bu kutsal topraklara layıkıyle sahip çıkacak parti veya partilerin başa gelmesini istiyor. Ve unutulmamalıdır ki; bu halkın ne gavuroğullarına hibe edecek bir karış toprağı; ne para çantalarıyla önünde ardında dolaşan akbabalara satacak onur veya iradesi; ne de sözde barış adına yalan dolanla kandırarak ciğeri iki drahmi etmeyen Rumoğulllarının Kıbrıs (Elen) Cumhuriyeti’ne yamalamak isteyen Talat-CTP-ÖRP’nin yalanlarını dinleyecek sabrı kalmıştır artık. Haliyle; bu halk bu şartlara uyacak, yemininin içerdiği tüm maddelere sadık kalacak; şeffaf, demokratik ve yasalara saygılı ve herşeyden önce vatanı, devleti ve halkının çıkarlarını düşünerek ulusal çizgiden ayrılmayacak; ülkede dingonun ahırı misali her boşanmış her ipini koparmış ‘kısrağın’ - Rothların, Flint’lerin vb - cirit atarak halkımızın iradesiyle oynamasına; seçimlere müdahale etmesine izin vermeyecek parti veya partilerin başa gelmesini istiyor. Bu halk, dün ulusal nutuklar çekerek; sırf bu yüzden - HALK PARTİSİ - arkasına aldığı sempatizanlarını 180 derecelik bir dönüşe geçerek Rum’la birleşmek isteyen bir partiye yamalama gafleti göstermiş Bay Pertev’in... Aynı gafletle Talat-CTP’ne koltuk değnekliği yapmış ama artık işi bitmiş, dişi düşmüş, kuyruğu sıkışmış... Ancak yetişip paranın da, gücün ve ‘şimmel havvaların’ tadını da tatmış ve oralarda kalabilmek için; son çare vatan millet nutukları çekmeye başlamış Bay Avcı’nın - ÖRParisi’nin... - Veya ha bire ulusal nutuklar çekmekte olan – bence malumların YENİ’den görevlendirdiği - ulusalcı oyları bölük pörçük etmekte olan Yönlüer’in - HİS Partisi - samimiyetine bu halkın inanması; ancak bunların UBP veya DP ile birleşmeleriyle elde edilebilinir bence. O zaman çok sevdikleri iddiasında oldukları bu vatan ve bu halk için UBP veya DP ile birleşsinler ve kanıtlasınlar kendilerini! Aksi halde onların da bu halka vermeleri gereken HESAPLAR OLACAKTIR haberleri olsun. Bizden söylemesi........

DOĞUKAN

New member
Cevap: Kozunuz da, Egonuz da, Beklesin Efendim !!!

UBP ile DP koalisyon olabilirler ama birleşebileceklerini sanmıyorum..