kürtçe Üniversite için Geri Sayım(!)

Göktuğ

Halkla İlişkiler
Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümü 2010'da açılıyor.

Türkiye ilk Kürtçe eğitimin İstanbul Üniversitesi’nde (İÜ) verilmesini beklerken, Mardin Artuklu Üniversitesi, Kürt Dili ve Edebiyat Bölümü için hazırlıklarını tamamladı.

Star'dan Ebru Baran'ın haberine göre, 2 yıl önce kurulan üniversite, YÖK’ün onayının ardından 2010’da 20 kişilik öğrenci kontenjanıyla eğitime başlayacak. Kürtçe üzerine araştırmalarıyla tanınan Yrd. Doç. Dr. Selim Temo Ergül ve Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Adak’ı üniversite bünyesine kattıklarını belirten Rektör Prof. Serdar Bedri Omay, ‘İnsanların kendi diliyle akademik çalışma yapmalarına destek olmak istedik’ dedi. Nisan ayında Kürt Dile ve Edebiyatı bölümünün açılacağını duyuran İÜ’de ise çalışmalar sürüyor.

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Cevap: kürtçe Üniversite için Geri Sayım(!)

"İnsanların kendi dilinde ...." bu açıklamada kastettiği "insan" kim acaba?Ben insan göremiyorum.Töbe töbe ya artık cidden bu işlerin tezeğini çıkardılar.Yeter be ya yeter sömürdüğünüz ortalığı.Milletim hadi artık uyan.TTK

kızan

New member

Yavaş yavaş sarıyorlar, ortam müsait kanunları çıkaranlar misyoner, halkında gıkı çıkmıyor
bu halk neden meydanlarda miting yapmıyor böyle durumlardada, nedenini hiç anlamadığım zamanlar her pazar miting yapıyor? kim emir veriyor bu halka? Türkiye eyaletmi olduda her millete kendi dilinde eğitim veriliyor, dünyanın neresinde var bu? Yoksa Osmanlıyamı dönüyoruz? Bu durumun adı ne bir anlayalım.

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Şaşırtıcı bulmadım, kendi halimize acıdım, biz kendi dilimiz yerine İngilizce ya da başka yabancı dillerin eğitimini veren okulları zamanında harıl harıl ararken şimdi kendimizi savunmamızı mı bekliyorsunuz ? Kendimiz kendimizi hiç sevmedik ki ! Bir başkasının sevmesini nasıl bekleriz?

Bülent Baysal

Dost Üyeler

YÖK 'ün (Yağlı Öküzün Kurumu) başındaki değerli zat büyük planın gereği konusunda emir kulu olarak, "Vatan, Millet, Sakarya, Bir Avuç Toprak, Anayasa" düşünmeden çooook uzaklardan gelen ve kendisine "içeridekiler tarafından" dikte edilen talimatların gereğini yapıyor.

ganimet

New member

Kim demiş miting yapmıyor diye. 10 ile yaklaşık miting yapıldı.

Osman pamukoğlu illerde mitin yaptı. Lakin satılmış medya milletin osman pamukoğlunu öğrenmesinden korktukları için haber yapmadı...

İkinci bir milli uyanış için yapılan mitingler sessiz değildir...Kurtuluş için Tek yürek olup düşmanın artık susturulması esastır.

Bu ülkede yaşayıp bu ülkenin ekmeğini yiyip hainlik yapanlara haddini bildirirler.

SALUR

Dost Üyeler

Hala daha akp yi savunanlar var seçimden önce herkes oy için yapıyo diyordu.
Şimdi ne için yapıyo acaba . Tabiki baştan beri Türkiyeyi parçalamaktı amacı yavaş yavaş ilerliyo.
Allah yardımcımız olsun..Ama öyle kolay değil parçalamak.