Liselilerden Gazilere Moral Ziyafeti

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
7618829608.jpg
news.gif
news.gif
news.gif
Gaziye davullu zurnalı düğün
news.gif
news.gif
11.05.2008​

Liselilerden gazilere moral ziyareti

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları lise bölümü öğrencileri önceki gün Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ndeki gazileri ziyaret etti. Gazilerle görüşüp sohbet etme fırsatı bulan öğrenciler,heyecanlı ve hüznü birada yaşadılar

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları Lise Bölümü Müdürü Ali Kırksekiz ve sınıf öğretmenleri ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde yatan askerleri ziyarete giden okulun 33 öğrencisi ziyaret sırasında heyecanlı anlar yaşadılar.

Hastanede bulunan askerler ile birlikte sohbet eden öğrenciler buradan götürdükleri hediyeleri askerlere verirken oldukça heyecanlandılar. Askerlerinde öğrencileri karşılarında görünce şaşırdıkları ve bir o kadarda sevindikleri görüldü.

Okul Müdürü Ali Kırksekiz, şunları kaydetti:
“Yapılan bu çalışma için sınıf öğretmenimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Burada bulunan askerlere moral vermek gerçekten çok güzel bir duygu oldu. Bu şekilde çalışmalarımızın devam etmesini diliyorum” dedi.“Gazilerimizi ziyaret ederek onlara yalnız olmadıklarını göstermek istedik. Öğrencilerimiz bu konuda gerçekten çok duyarlı bu nedenle bu tür etkinlikleri devam ettirmek isteyeceklerini biliyorum” dedi

Bizim Sakarya Gazetesi

Moderatör tarafında düzenlendi:

UFUK

Dost Üyeler
Bu tür aktivitelerin yapılması ve bunlara destek verilmesi cok guzel birşey. Paylaşım için teşekkurler.

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Bütün vatan evlatları bu örnekte olduğu gibi herzaman aynı ülkü etrafında toplanmayı bilmelidirler..
Bunun içinde bizlere ciddi bir eğitim görevi düşüyor...
Herkes göreve....

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Taarruz'un ateşi kalbinde atan gazi
İstiklal Savaşı'nın son 2 gazisinden biri olan Mustafa Şekip Birgöl, Büyük Taarruz'un heyecanını hâlâ içinde duyuyor

gtaa087e6831086e8c41by.jpg

Mustafa Şekip Birgöl... O, Kurtuluş Savaşı'nda canını vatan için siper eden ve İstiklal Madalyası ile taltif edilen son 2 gaziden biri... Hayatta kalan tek kızı İpek ve damadı Bekir Artunç ile Kadıköy'deki evlerinde yaşayan Emekli Albay Birgöl... Büyük Tarruz'un 104 yaşındaki canlı kahramanının kulakları ağır işitiyor, gözünün biri tamamen, diğeri ise kısmen göremiyor, damakları işlevini yerine getiremediği için sıvıyla besleniyor, duyamadığı için konuşmak istemiyor; ama kalbi...

Büyük Tarruz'da vatan için canını hiç çekinmeden fedaya hazır olan, kanını akıtan tarihin canlı tanığı Mustafa Şekip Birgöl'ün yüreği, o günleri hatırladıkça hala aynı heyecanla atıyor. Bu yüzden doktorları sağlık gerekçesiyle onun anılarıyla ilgili fotoğraf çekilmesine ya da görüntü verilmesine sıcak bakmıyor. Telefon numaralarını ezbere bilen gazinin hatırlamaktan en çok mutluluk duyduğu anı ise, Büyük Taarruz ve Milli Ordu'da görev aldığı için kendisine verilen İstiklal Madalyası... Çünkü anıları, İstiklal Savaşı gazisinin yüreğini hâlâ ilk günkü tazeliğinde heyecanlandırıyor.

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Cevap: Liselilerden Gazilere Moral Ziyafeti

bu ziyaretle ilgili olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ndeki gazilerin görüşlerine de yer verilseydi çok iyi olurdu.

bildiğim kadari ile kendilerinin seyir malzemesi gibi görülmesinden son derce rahatsizlar ve pek çok ziyaretçi ile görüşmüyorlar. belki o nedenle gazilerin görüşlerine yer verilmedi veya görüş belirtmemiş de olabilirler. hatta hatta hastane yetkililerinden başkası ile de görüşememiş olabilirler.

ancak ne olursa olsun unutmamak gerektiğine inaniyorum, sehit ve gazi aileleri ile zaman zaman görüşmek gerektiğine yürekten inanıyorum.

bu arada atladiğimiz bir konu daha var, sehit ve gazi dediğimiz zaman ilk aklımıza gelenin asker olmasi doğru değil.

sehit ve gazi askerin çoğunluğu jandarma, jandarma ise asker değil zabitandir. asker sehit ve gaziler ziyaret edilirken polis şehit ve gazilerin hiç hatra getirilmemesi yanlış oluyor. polis ile halk arasına soğukluk getiriyor.

ayrıca terör madurları var. bunlar arasında da hatırı sayılır sayıda kamu görevlileri var, bunlarda hiç hatırlanmıyor.

sadece doğuda öğretmen olduğu için öldürülen, sakat kalan öğretmenleri ve ailelerini de ziyaret etmek gerekiyor.

sadece doğuda görev yapan çocuğunu ziyarete gittiği sırada batılı diye öldürülen vatandaşların yakınlarını da ziyaret etmek gerekiyor.

ya posta gorevlileri, mühendisler ve daha niceleri.

sadece o anda bombanın patlayacağı, eylemin yapılacağı yerden geçti diye ölen yaralanan ve sakat kalanların da ziyaret edilmesi gerekiyor.

askerden önce bu kisilerin hatırlanır sahiplenir olması halinde terör geçit bulamayacaktır.

bu unutulanlar ise ileride ülkemizin bölünmesini getirebilecek gafleti hazırlıyor.

ben de hemen bir güzel eylemi ve bunu haber yapmanızı nasıl da tersinden ele aldım değil mi?

sanıyorum sitenin en aykırı üyesi benim.

görülmeyeni görmek, anlaşılmayanı anlatmak için ne kadar da kötü şeylere temas ediyorum. verdiğim rahatsızlık nedeniyle özür (!) dilerim, ancak hatalar ile beni rahatsız etmeyeceğiniz güne kadar sizleri uyarmaya ve belki rahatsız etmeye devam edeceğim.

saygı ile,

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

Sevgili Kartal Gözü, görüşlerinize katılıyorum.Anca tarih öğretmeni öncülüğünde liseli öğrenciler, Türkiyemiz'de çoğu insanların anımsamak zahmetine katlanmadıkları konulara, sahip çıkarak, örnek olmak istediler.Önce yurt çapında ses getiren ''mehmetçiğe mektup'' kampanyası başlattılar.Sonra da Ankara GATA rehabilitasyon merkezindeki 80 gaziyi ziyaret ettiler, sevgilerini minnettarlıklarını ifade ettiler.Gazilerin bu ziyaretten son derece memnun kaldıklarını söyleyebilirim.Resimler var tabi..Ancak buraya eklemek konusunda tereddütlerim vardı, eklemedim.Aslında deşifre etmenin, görselliğin daha etkili olacağını düşünürsek yararı da vardır.Şimdi tekrar verdikleri sözü tutarak bu geziyi önümüzdeki ayda tekrarlamak için ilgili makamlardan izin ve randevu talep ettiler...Ziyaret gerçekleştiğinde bu haberi de, sizlerle paylaşmak isterim...Polislerimizi de ziyaret edebilecekleri yeri bilmiş olsalardı eminim onu da gerçekleştirmek isterlerdi...Sevgilerimle Kartal Gözü:)

Kartal Gözü

Dost Üyeler

polis ve diğer gazi ve şehitler konusunda ben yardımcı olmak isterim.

sadece asker ile ilgili olmak, terörü savaşa dönüştürür ve iç hukukumuzu uluslararası hukuk ile karşı karşıya getirir. zira askerin öncelikli görevi terör değil savaştır.

askeri öne çıkarma çabalarının sebeplerinin en başında terörü savaşa çevirme uluslar arası savaş hukukunu gündeme getirme istekleri yatıyor.

bu nedenle polis ve madurlar öne çıkarılmalı diyorum.

yoksa sizleri rencide etmek değil amacım.

geçtiğimiz sene cumhuriyet bayramı kutlamaları öncesi bazı sivil toplum liderlerinin ziyaret isteklerini ret etmişlerdi.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

Teşekkür ederim Kartal gözü.Şu andaki planlarını gerçekleştirdikten sonra, öyle sanıyorum önerinizi dikkate alacaklardır.O zaman sizden yardım istemelerini onlara önerebilirim.:) Tabi ki askerin asli görevi savaştır.Ancak şu anda bildiğim kadarıyla özel tim geri plana itilmiş ve asker terörle mücadele etmektedir.Liseliler bir yerlerden başlamak istemiş gerisini de başka liseliler ve milletini, bayrağını,devletini sevenler düşünmeye başlasınlar değil mi? Bu çocukları sadece takdir etmek gerekir sanıyorum ve ben bu gençlerle, gurur duydum:)

Kartal Gözü

Dost Üyeler

anlık ve sadece ülkemiz içinden bakıyorsunuz.

sözü geçer milletlerin genel geçer düşünce tarzlarını değerlendirmeden bazı şeyleri anlamamız hayli zor.

biz çok duygusalız ve siyaset buz gibi bir düşünce istiyor.

özellikle de birileri ülkemizi bölmeye bu kadar niyetlenmiş ve niyetine yaklaşmışken.

bakın yabancılar teröriste rebel diyorlar. asker ziyaretleri ile bu iddialarını destekliyoruz sadece.

bu durumda uluslar rası arenada sürekli gündemde tutuluyor. savaş değilse askerin işi ne tarzı sorular hep soruluyor.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

Yani bu ziyaretler yanlış mı oluyor sizce Kartal Gözü? Pek anlayamadım sizi???

SALUR

Dost Üyeler

Hocam çok güzel birşey.
Keşke herkes bu kadar duyarlı olsa.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

ziyaretler elbette yanlış değil.

ilk yazdığım yazıda saydığım kişi ve grupların hepsini düzenli oarak ben ziyaret ediyorum. yanlış bulsam yapmam.

ancak askere bu ilgi gösterilirken sivil ve polislere ilgi gösterilmemesi yanlış diyorum.

nedenlerini de uzun uzun yazdım.

saygı ile,

cCcYALNIZKURTcCc

New member

örnek bir davranış abla şahsınızı ve öğrencilerinizi kutluyorum ülkede malesef şehitlik ve gazilik makamları unutturulmuya çalışıldıgı şu günlerde muhteşem bi faliyet oldugunu düşünüyorum bu konuyla ilgili sizinde öğrencilerinizinde olsa olsa ancak eli öpülür. çünkü o gaziler o şehit aileleri o kadar yalnız bırakılıyorki oysa vatanımızda bana sorarsan en çok onların hakkı olmalı söz sahibi olmalılar. keşke basiretsiz siyasetçiler ve ömründe bi kere olsun ziyaret etmemişlere muhtaç etmeseler o büyük ve şerefli insanları bu onurlu davranışınız için tekrar kutluyorum.....komando vurulunca değil unutulunca ölür

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

YALNIZKURT çok teşekkür ederim kardeşim.Bu öğrencileri ben de çok takdir ediyorum.ATATÜRK'ün CUMHURİYETİ emanet ettiği gençler bunlar işte...Onlar bizim geleceğimiz.:) Milli duygularla donatılmış olan bu gençler birşeyler yapmak istediler...Ve onları takdir etmek gerekir:)

Kartal Gözü

Dost Üyeler

yalnz kurt ve salur dostlar, sadece takdir etmekle kalmayın, uygulamalı olark katılın, ben size sehit ve gazi ailelerinin listelerini vereyim.

bir paket lokum, bir demet çiçekle ziyareti süslemek çok güzel oluyor.

sehit ve gaziler bize sahip çıktı, kimi aramızdan şehadet şerbeti içerek ayrıldı kimi bir uzvunu katbetti, kimi de üzüntüleri ile yaşadıkları ile bedenen sağlam ama üzüntüleri ile aramızda yaşıyor. hatta görevde olanlar da var.

sahi onlar neden hiç akla gelmiyor, hatırlanmak için illaki malül gazi mi olmak gerekiyor.

şehit ve gazilerimiz ile aileleri yardıma bakıma muhtaç değiller, her birisi için bir subay ve ast subay görevli, her ihtiyaçları karşılanıyor. ama sahip çıkmak denildiğinde inanın hadsizlik yapmış oluruz. onlara ancak ve ancak teşekkür edebiliriz. kaybettiklerini sahip çıkarak yerine monte edemeyiz. ancak teşekkür ederek kaybının değerini bildiğimizi anlatmamız mümkün olur.

biz neyiz ki şehit ve gazilere sahip çıkacağız. haddimizi aşmayalım.

birbirimizi laf kalabalığında susturmaya çalışmanın anlamı yok. dostluğunuzu ve yonetim kademesinde birbirinizi desteklemenizi anlıyorum ancak haklı görünmek adına buna gerek yok. yalnız kurdun ilk yazısında anlamıştım salurun garantörlüğü tuz biber ekti.

doğru her şart altında tekdir arkadaşlar, sivil ile askerin karşı karşıya getirilmesi doğru değildir. bilmeden bu yapılıyor maksatlı yaptırılıyor.

baştan beri ben sadece asker ziyaretinin ve bunun basına yansımasının ülkeye vereceği zararı dile getirirken bir tek arkadaşımızın dahi fikre karşı çıkmadığını ama sürekli olarak anlaşmalı yazdıklarını görüyorum. dostluğa saygım sonsuz, ama yalnız olmaktan endişem yok, doğrudan şaşmam biliyorsunuz.

etki ajanlarının etki için nasıl hareket ettiklerini burla hatun ailesinden öğrenir bizi de bu konuda bilgilendirirse sevinirim.

en azından etki ajanlarından etkilenememyi öğreniriz sayesinde.

sevgi ve saygı ile,

cCcYALNIZKURTcCc

New member

kartalgözü bi konuya dalmışın ama saçmalamışın bence nerdeyse küresel krizi de burlahatun ve öğrencilerinin çıkardıgını düşünmüşsün varol benim listeye ihtiyacım yok kucagımda şehit olanlarda var gazileride yakınen tanırım periyodik ziyaret ve bakımını dilimizin döndüğünce ve gücümüzün yettiğince yaptıgımız kardeşlerimiz mevcut senden allah razı olsun yani tavsiyen için asker polis ayrımı yapmaya gerek yoktur.hepsi bu ülkenin şehidi hepsi bu ülkenin gazisi gatada polisde bulursun askerde, onlarki vatan deyince nabızları aynı atan kişiler, Ben derimki elinde bir çiçeklede gelse gazimizi şehidimizi hatırlamak büyüklüktür burlahatunun yaptıgı büyüklük gibi, buna yorum dahi yapılması yanlış BİR ALLAH RAZI OLSUN DEMEK VARKEN

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

cCcYALNIZKURTcCc lütfen üslubuna biraz daha özen göster, başka insanların düşüncesini paylaşmadığın için bu sana o kişilerin düşüncesi hakkında “saçmalamışın” demene hak vermez.

cCcYALNIZKURTcCc

New member

1- kartal gözü uygulama teklif etmiş bana acaba beni ne kadar tanıyor bu konuda
2- burlahatun ailesiyle demekle ne kasdediliyor
3- dogrudan iyi niyetle yapılmış bi ziyareti salur ve yalnızkurt diye bloklaştırmaya gerektiren sebeb ne
4-o ziyareti kendileride yapmış olsa sosyal bir aktivite olarak burda yazmış olsa kartal gözünüde tebrik eder kutlardım
5- burla hatun bir siyasi parti adayı falan olmadıgına göre bunda bir rant sagladıgı düşünülemez. çünkü şu sıralar seçimlerden dolayı dernekler(şehit gaziler malüller ile ilgili)siyasi partilerce aşındırılmaktadır. insanlara hemde tanımadığı insanlara vurgu ve ima yolu ile mesaj bırakılıyorsa saçma demek doğaldır diye düşünüyorum. benim görüşümde o ki TÜRKİYENİN neresinden olursa olsun şehit ve gazilerimizi hatırlayıp ziyaret edenlere özellikle şu ortamda sadece teşekkür edilir.

Son düzenleme: