Mağusa Gümrük Boşaldı.

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Mağusa Gümrük Boşaldı.

Emekliye ayrılmalar nedeniyle Gazimagusa Gümrüğünde işler çok yavaşladı. Bölgeden gelen haberler bizi üzdü. Umarız biran önce boşalan yerlere atamalar yapılır ve ülkenin can damarlarından Gazimagusa Gümrüğünde işler yoluna girer.

Dürüst, hızlı başladı

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, bayram öncesi bir operasyon geçirmişti. Bayramdan sonra yoğun bir programa başlayan Dürüst’ün hızına yetişilmiyor. Okulların açılacağı şu günlerde büyük sıkıntılar olmasına karşın Bakan Dürüst gerek eğitim sorunlarına gerekse yeni başlayacak liglerle ilgili olarak futboldaki sorunlara yetişmeye çalışıyor. Deyim yerinde ise Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, atom karınca gibi çalışıyor.

UBP “tespih” gibi,

Son günlerde herkes durumdan rahatsız. Bir sıkıntı var ama henüz adı konmuş değil. Hükümet üyeleri bile açık açık bu rahatsızlığı dile getiriyor. Buna birde muhalefet ve yandaş medyada eklenince sorun büyükmüş gibi gözüküyor. Oysa devletin işleyişinde öyle çok büyük bir sıkıntı yok! Maaşlar günüde ödeniyor, işler yürüyor bir şekilde. UBP içinden bir grup ile yandaş medya arasında yeni oluşan bir grup ise sürekli “halkın ve partinin” moralini bozmak için uğraş veriyor. Hani yandaş medyayı anlarım ama UBP’liyim diye geçinenlerin bunu yapması hoş değil. Son günlerde atanmış bazı makamlar için çirkin yazılar çıkıyor yandaş medyada. Bunları yazdıranlar UBP içindeki kötü odaklar. Geçen gün 35 senelik bir UBP’li durumu çok güzel özetledi, “bunlar tespih gibi arka arkaya dizildiler” doğru söze ne hacet…

Bozer; “Yeniden Adayım”

Bugün malum meclis açılıyor. Meclis Başkanı Hasan Bozer ile yaptığımız röportajı gazetemizde bulabilirsiniz. Meclis Başkanı Hasan Bozer bizce çok önemli mesajlar verdi. Bunlardan en önemlisi meclisin işleyişi ile ilgili. Geçmiş dönemlerde 80-85 yasa meclisten geçerken son yıllarda bu sayı neredeyse yarı yarıya azalmış durumda. Bir değer önemli konuda meclis başkanlığı konusu. Bozer bu konuda net tavrını koydu,”Ben adayım” dedi.Başkan Bozer; “Ekim ayında seçim olacaktır. Anayasanın gereğidir. Biz en güzel şekilde yaparız. Meclis Başkanlığı noktasında bu göreve başladım belli hedeflerde belli noktalara geldim bunları sonuçlandırabilme adına öteki seçime kadar göreve devam etme kararlılığındayım”

Meclise yeni otopark

Bugün açılacak olan Cumhuriyet Meclisinin yanında kiralanan arazi, belediyenin katkısıyla temizlenip düzenlenerek otoparka çevrildi. Buraya personel ve dışarıdan gelen araçlar arabalarını park edecekler. Toplamda bu yeni açılan alana 40 araç aynı anda park edebilecek. Meclisin içindeki park yeri vekil araçları ile makam araçlarına ait olacak. Birde meclis kartı olan 5 basın aracıda meclis içine arabasını park edebilecek. Bu düzenleme meclisin bahçesini ve çevresindeki yoğunluğu düşünürsek oldukça rahatlatacak bir düzenleme olacak.

Muzaffer Sevinç anahtarını kaybetti.

Başbakanlık Personel Dairesi Müdürlüğünden emekli olan Muzaffer Sevinç daha emekliliğin tadını çıkartmaya fırsat bulamadan kendini başka bir yorucu işin ortasında buldu. Başbakanlık Denetleme Kurulu Başkanlığına getirilen Sevinç, dün Başbakanlıkta yapılan toplantıdan sonra uzunca bir süre arabasının anahtarını aradı. Başbakanlıkta oda oda gezip anahtarını arayan Sevinç, sonunda Başbakan İrsen Küçük2ün odasında anahtarına kavuşunca derin bir ohh çekti. Emekli olduktan sonra tatil yapma şansı bulmayan Sevinç, bir yıl gibi kısa bir sürede çok önemli 9 dosyanın araştırmasını bitirim savcılığa teslim etti.

Tertipler buluştu.

1984-1986’da Lefke’de askerlik yapan Hakan Fellahoğlu, Sonal Camcı, Özay Sokucu ve arkadaşları Hill Top restoranda buluştular. Bir dönem omuz omuza verip nöbet tutan şimdinin başarılı iş adamları 27 yıl sonra yine birlikte yemek yediler. Bu kez karavan yoktu belki ama o günleri de unutmadılar. Tertiplerin yıllar sonraki buluşmalarında askerlik anıları ise yemek yenen süreye sığmadı. Bir yıl sonra yeniden buluşma kararı alan tertiplerden geriye bu güzel fotoğraf ve anılar kaldı.

Facebook'ta Paylaşılanlar

· Muharrem Ozseyfiler

‎8 taş tumba.....hamsi Manisa’da tekledi .....Aziz Başkan Metris’den işi organize etti vay be şampiyonluğumuza göz diken hamsi 10 kişi kalan Manisayı geçemedi.....bumu Avrupaya gidecek olan temsilci..

Ahmet Mahirel

Helal olsun Aziz Yıldırıma be taaaaa metristen bu akşamki maçların skorlarına tesir etti... Asın bu adamı içerde bile rahat durmaz :)))))

· Saffet Soykal

Sevgili dostlarım, arkadaşlarım, sevenlerin ve sevgili dostlarım. Sizleri çok sevdiğim ve ölmek istemediğim için doktorlarımdan rica ettim. Başardılar ve beni sağlığıma kavuşturdular. Damarları açtılar. Şimdi dinleniyorum Pazartesi itibarıyla görüşmek üzere iyi hafta sonları sizlere. Hepinizi seviyorum.

· Mehmet Öksüzoğluları

Günaydın Arkadaşlar Karpazın Güzel Temiz Havasında Sabah sporumuzu Bitirdik Herkese Mutlu pazarlar...

· Abdurahman Bulut

Yılın palavrası deşifre oldu. 'Vücudu dengeler' sloganıyla satılan bilekliklerin bilimsel hiçbir tarafının olmadığı ortaya çıktı. "Vücudu dengeler" sloganıyla satılan bileklik, Mayo Clinic'in, "Bilimsel hiçbir tarafı yok" araştırması sonucu tazminat davalarına konu oldu.

GÜNÜN SÖZÜ

Ölürken yanınızda götüreceğiniz tek şey, ardınızda bıraktıklarınızdır.

John Allston

BİZİM TEMEL

Temel duş almaya girer, şampuanı saçlarına boşaltıp ovalamaya başlar. Sırtını keselemeye gelen annesi sorar :

- Oğlum kafanı ıslatmayacak mısın ?..

- Temel cevap verir : “ Yok anne bu şampuan kuru saçlar içinmiş

Son düzenleme: