Margarita duku

Rauf DENKTAŞ

Admin
Admin
Web sitesi
www.kibris1974.com
Margarita Duku Rauf Denktaş

MARGARİTA DUKU
Rauf R. Denktaş

Margarita Duku 15 yaşında, Afrika doğumlu, siyah tenli Kıbrıs vatandaşı bir kızdır. Okulunun voleybol maçında “pis zenci”sloganları ile haykıran 40 kadar Rum genci tarafından ölesiye dövülmüş ve hastanelik edilmiştir. Rum tarafında “okullarda ırkçılık var” diyenlerin feryadı üzerine Rum Eğitim Bakanı “evet ırkçılık konusunda düşünce tarzımız ve yaklaşımımız yanlıştır” dedikten sonra “eğer çocuklara kendilerinin üstün ırk olduklarını öğretirseniz bu öğreti, çocukların çok kültürlülüğü kabul etmelerini etkiler” demiştir. Rum basını, birdenbire “ırkçılığın” kötülüğü hakkında yazılar yazmaya başladı. Ancak bunların hiçbiri “Türklere yaptıklarının da ırkçılık olduğuna” değinmeği akıl edemedi, halbuki Kıbrıs’ta yarım asırdan fazladır Rum Ortodoks Kilisesi ile Eğitimcileri Rum çocuklarına ırkçılığın en kötüsünü telkin edip öğretmektedirler.

Bu telkinlere ve eğitime göre “Kıbrıs Yunandır; Yunan Kıbrıs’ta pis/deli/kokar/tembel/ lokmacı/ köfteci/iş bilmez/şamişici Türklere yer yoktur; bu Türkler (Makarios’a göre) Kıbrıs’ta işgalci Osmanlı’dan kalan artıklardır; bunlardan kurtulmayınca Kıbrıs milli hedefine ulaşamaz! Milli Muhafız Ordularında Rum gençlerine “en iyi Türk ölü Türk’tür” telkinleri yapılmaktadır; ordunun hedefi Kıbrıs’ı bu “musibetten” temizlemektir. “Türkiye Türkleri kurtarmaya gelirse kurtaracak Türk bulamayacaktır” vecizesi Başpapaz ve Cumhurbaşkanı Makarios’a aittir. Sonuç, yollardan alınan silahsız Türklerin kuyulardan çıkmakta olan kemikleri, toplu mezarlar ve bu mezarlarda 16 günlük bebeklerle ilk okul öğrencilerinin cesetleri !

Bu gerçekleri kabul etmeyen ve “Kıbrıs meselesi 1974’de başladı” yalanı ile Rum gençlerini zehirlemeye devam eden zihniyet karşısında %65 Rum gencinin “Türklerle bir arada yaşamak istemeyiz” demesi! Kıbrıs Türk halkının ayrı statüsünün tanınmaması, “Kıbrıs’ta tek halk vardır” konusunda ısrarın devamı...

Rum tarafında Kilise ayni kilise, eğitimciler değişmemiş, Kıbrıs’ın Yunan toprağı olduğu ilk ve son tarih dersleri, anavatanları ile birleşmeyi önleyen bu “işe yaramaz lokmacı, şamişici Türkler”in eşit hak istemelerini hazmedemiyorlar. Mecbur olurlar ve 1960’da yaptıkları gibi bir anlaşma imzalarlarsa bunun ömrü de çok kısa olacak. Bunu kendimi bildiğim gibi biliyorum. Ve buna rağmen içimizde hala 45 yıldır bu mesele niye halledilmedi diye soranlar ve “biz Kıbrıslılar birleşsek, kimse bize karışmasa” diyenler var. Bu satırları bunlar için ve KKTC’nin, egemenliğimizin, Türk Garantisinin kıymetini bilmeyenler için yazdım. Kim bilir, belki geçmişi bilmeden geleceğe adım atılamayacağını takdir ederler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kartal

New member
Sayın Denktaş'ın bu çok önemli yazısı '' KIBRISLI '' kimliğini savunanlara ithaf!..

Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın bu sitede yazmaya başlaması büyük bir onur.Site yönetimini kutluyorum.Sn. Denktaş'ın Güneyde yaşanan bu yüzkarası olayı kaleme alarak kamuoyu ile paylaşması '' Kıbrıslı '' yalanının ne kadar büyük bir tehlike arz ettiğini çok çarpıcı bir şekilde anlatmaktadır..Rum'ların Helenizmi üstün ırk gibi gösterek diğer insanlara bu pencereden bakması, Birleşik Kıbrıs'ı gündemde tutan siyasilerinde aynı bakışa ortak olduklarını gösterir!.Kıbrıs Türk'ü yaşadıkları coğrafyada asırlardan beri Türk'tüler ve Türk olarak kalacaklardır.Saygılarımla..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Cevap: Margarita duku

Hoşgeldiniz KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sn. Rauf DENKTAŞ.Sizinle aynı çatı altında olma gururunu bize yaşattığınız için sonsuz teşekkürler.Rumların ve yunanların insanlık tarihine sürdükleri kara lekeyi şüphesiz ki sizden iyi bilemeyiz, çünkü şahit olmadık.Ancak siz ve sizin gibi değerli büyüklerimizin yazı ve söylemleri ile aydınlanmaya çalışıyoruz.Yazınızda da belirttiğiniz gibi; etnik milliyetçiliği menfi kazançları uğrunda besleyip büyüterek, genç rum ve yunanları örgütleyen ve hatta silahlandıran AB üyesi (!) bu zihniyetlerdir.AB ismi altında bizden yapmamızı istedikleri; Türk milliyetçiliğinden ve yakın tarihinden uzak şekilde genç nesilleri yetiştirmemizdir.Burda dikkat edilmesi gereken de "Dediğimi yap yaptığımı yapma" zihniyetidir.Tüm avrupa ülkeleri kendi ülkelerinde milli akımları desteklerken bize "sakın haa" deniyor."Geçmişinizden utanın, özür dileyin deniyor." Atalarım da benim gibi insandı, elbet ufak tefek hataları vardır.Ancak ben onların adına savaşmadım, onlar adına kan dökmedim, şehit olmadım, onlar hakkında özür dilemem gereksiz ve ben bu özrü dileme konusunda yetkisizim.

Kıbrıs; Akdeniz'in göz bebeği, uğruna şehit kanları dökülen yavru vatan, herşeyimizle yanında ve arkandayız.

Türklüğüm gururumdur.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye

TÜRK DÜNYASININ YAŞAYAN BAŞBUĞU, SEVGİLİ CUMHURBAŞKANIM, SAYIN RAUF DENKTAŞ

Sizi sitemizde görmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz...Çocukluğumdan beri size hayranlık duyuyorum Sayın Cumhurbaşkanım...KIBRIS DAVASI sizinle özdeşleşti.Bütün ömrünüzü bu davaya verdiniz. Sonunda KAHRAMAN TÜRK ORDUSU; ''Bir gece ansızın gelebilirim '' diyerek,20 Temmuz 1974 te Barış Harekatını gerçekleştirdi ve KIBRIS TÜRK'ü ne özgürlüğü getirmeyi başardı...ADA'da bir TÜRK Devleti doğdu.Şimdi o acı dolu günleri unutanlar, ya da bir türlü tutsak yaşamanın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlayamayanlar, egemenlik haklarından ve devletlerinden vazgeçip Rum'a teslim olmak istemektedirler.Oysa Atlılar, Muratağa, Sandallar köylerinde yaşananları, Kanlı Noelleri bilenler, anlayanlar asla Rum'a güvenilmeyeceğini de görürler...sayın CUMHURBAŞKANIM SİZE YÜREKTEN İNANIYORUM VE SİZİ ÇOK SEVİYORUM...HER ZAMAN SİZİN DESTEKÇİNİZİZ...YÜCE ALLAH, SİZE SAĞLIKLI UZUN BİR ÖMÜR VERSİN.TEKRAR HOŞ GELDİNİZ SAYIN CUMHURBAŞKANIM:)

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

kutlubayragim9dl5cqqm4.gif

Sayın Başkanım, her şeyden önce bizim Kıbrıs Türk’leri ve Türklük otağına katıldığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizin bilgileriniz bizler için bulunmaz bir nimet, hayatınız boyunca, Türklük için ekmiş olduğunuz tohumların fidanlarından biriyiz. Kıbrıs Türk toplumu için yaptıklarınıza karşı ne yapsak vefa borcumuzu ödemek için az gelir.

Atasını tanımayanlar ancak onun bunun peşinde gezer, Kıbrıs 1974 Platform’u, sizlerin izinden ayrılmayacağına emin olabilirsiniz, hepimiz “TÜRK’ÜZ”.

Başkanım, Margarita Kıbrıs vatandaşı birisi olmasına rağmen bu saldırıya uğradı, galiba K.K.T.C vatandaşı değildi, Kıbrıs’ta soykırıma uğrayan Türkler’ de Kıbrıs vatandaşıydı. Onlar da aynı ülkenin vatandaşı oldukları halde neden saldırıya uğradı ve katledildi?
Onlar vatandaşlık dinlemez, onlar için tek önemli olan bir varsa “kendi Irkları”, eminim ki Margarita Hıristiyan hatta beklide Ortodoks olmasına rağmen bu saldırılara maruz kaldı.

Bizler ise ama “hem Türk, hem Müslüman’ız” Kıbrıslı olmamız neye yarayacak?
Soykırıma maruz kalmamız için en büyük neden dünyaya “Türk” olarak gözlerimizi açmamızdır.

Biz bundan ne utanıyoruz ne de kendimize yeni “kimlikler” arıyoruz. Yunan (Rum) mitolojisinde Tanrılar birbirlerine “kur” yapıp, aşk kaçamakları yaptıkları çağda, bizler Türk’lüğümüz ile atlarımızın nallarının tükenip bittiği yere kadar, mıhlarından çıktığı toprak parçasına kadar gidip, orayı “vatan” toprağı yapıyorduk.

Bizim “milli tarihimizde” ne kanlı noel-ne köy baskınları- ne de bebek katliamları var. Bugün milletimize sırt çevirip ihanet eden “etniksel” toplumların barış ve huzur içerisinde yaşadıklarını anlatan ve gösteren binlerce vesikalar var. Rum soykırımı “sistematikleşerek” devlet politikası haline geldiği “gözyaşı” günlerde sizin önderliğinizde başlayan “milli uyanış ve mukavemet” harekâtı sayesinde, bugün devletimiz hür, vatanımızda bayrağımız dalgalanıyor, üniter devlet yapısına sahibiz.

Emekleriniz asla unutulmayacaktır, fikirleriniz, yaşam gayesi hedefleriniz, ulaşılması zaruri gösterilen vatandaşlık görevi haline gelecektir.

Tanrı sizi Türk milletine bağışlasın, uzun ömür versin, yeriniz Kağan’ların otağı olsun.

DOĞUKAN

New member

Sayın Cumhurbaşkanımız, enaz sizin kadar kıymetli akıl ve irfan dolu yazılarınızı forumumuzda görmekten büyük bir gurur ve kıvanç duymaktayız. Bizler vatan savunmasına herşeyini feda etmeye hazır öğrencileriniz olarak, her yazınızdan bir ders çıkartmaya özen göstermekteyiz.

Derin Saygılarımızla.

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Sayın Cumhurbaşkanım aramıza hoş geldiniz.Şeref verdiniz...

Yüzyıllarca dünya hakimiyeti siyasetini oynayan ve bunu bil fiil yöneten ulu bir milletin ferdi olarak, şanlı tarihimizle gurur duymaktayım.
Bu tarih izleri, geçmişten geleceğe yol gösteren, titreyip kendimize döndüren, ders almamız gereken silsiler abidesidir.

Ne yazıkkı Osmanlı Devleti'nin resmi olarak çökmesinin ardından, bünyesinde barındırdığı diğer milletlerin(etnik kökenlerin) evin huysuz çoçukları gibi "babalarına" karşı gelir ve hatta ona ihanet eder oldu.

Ermeni çetecilerinin soykırımları, doğuda kürt komitacılarının katliamları, batıda silahlı rumların yerel halka kan kusturması, ve ardından gelen bir çok kanlı katliamlar. Bunların hepsini biz Türkler yaşadık.Sebepsiz yere kanımızı akıttılar o kan içerisinde siyaset yaptılar. Sözde ermeni soykırımı bugün sırtımızda bir kambur gibi taşıtılmak isteniliyor. Öte yandan 1917 bolşevik devrimiyle, asyadaki soydaşlarımız üzerinde uygulanan bolşevik-asimilasyon politikalarını anlatmak ve bunları gözler önüne sermek, bizlerin uğramış olduğu katliamlara en büyük delil olacaktır...

Gözümüzün önünde yaşanılan ve tüm dünyanın alkış tutarak seyirci olduğu KKTC Türklerine karşı yapılan soykırım ve katliamların haddi hesabı belli değil.
Sözüm ona; birleşmekten taviz vermekten başını alamayan "naylon siyaset ve devlet adamları" bu soykırımları hiç mi görmezler? Bu katliamları yaşayan hiç mi akrabaları yoktur...

Sayın Göktürk'ün dediği gibi, atasını bilmeyen onun bunun izinden gider...
Biz atamızı biliyoruz.Sizin fikirlerinizin peşinden gidiyoruz.

Son mukavemet neferi kalıncaya kadar, mücadelemiz sürecektir.

Yaşasın bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet,
Yaşasın Bozkurt Denktaş,
Yaşasın Türk Mukavemet Teşkilatı

TTK

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Hoş geldiniz Sayın Cumhurbaşkanım.

Kuzey Kıbrıs topraklarının Anadolu topraklarından farklı olmadığının bilincinde olan TÜRK gençleri olarak sizi saygı ile selamlıyorum. Otağımızda olmanız bizim için şeref ve büyük bir onurdur.

BAHAR

Dost Üyeler

SEVGİLİ CUMHURBAŞKANIM,SAYIN DENKTAŞ...
Sitemizde olmanız bizleri onurlandırmanızdan dolayı çok teşekkür ederiz..Sizinle aynı çatı altında bulunmaktan gurur duyduk efendim..Sevgili yöneticimizede şükranlarımızı sunuyorum...

Türk2023

Dost Üyeler

Sayın Cumhurbaşkanım ; sizinle bir internet fikir otağı olan burda aynı havayı teneffüs etmekten onur ve mutluluk duyuyorum. Sizin gibi Türk Liderleri Tarih sahnesinde çoktan yerini almıştır. Yolunuz yolumuz , ışığınız ışığımızdır.
Hoşgeldiniz Şeref verdiniz...
Bir gün kısmet olurda yüz yüze 5 dakika bile olsa görüşmek ümidimle...
Esen kalın

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Son yarım asırın hatırası, yaşayan son Türk lideri, çok hoş geldiniz. Sizden diliyorum, otağımıza vakit ayırmaktan vazgeçmeyin. Söyleyeceğiniz yahut açıklayacağınız tek cümle bile bizim için muazzam bir değer taşıyor. Bir gün mutlak görüşmek dileğiyle, esen kalın..

BİLGE KAĞAN

Dost Üyeler
Kırmızı Benizli,Alın Teri ile Islanmış Vatanımın K

Önderim Sayın Rauf Denktaş
Bir hayal gibi geliyor sizinle aynı satırlarda bulusabilmek.Aynı ekrana bakıyor olabilmek bile beni ziyadesiyle heyecanlandırıyor.Yıllar boyunca Kıbrıs Türkü'nün yılmadan usanmadan hakkını savundunuz.Yaşamınız,diğer tüm kıbrıslı türk atalarımız gibi zorlu imtahanlardan geçti,ama bir gün bile yorulmadınız.İşte sizin bu azminiz ve vatan sevginiz bizi bugun burada bir araya getirdi.Forumumuz Kıbrıs Türk ünün haklı ve onurlu davasını paslanmıs ve yosun tutmus beyinlere tekrar hatırlatmak için kuruldu.Yaşanan hiç bir acının ve emeğin bosuna olmadığını göstermek,yeni nesillere bir ışık olmak için sayın Göktürk'ün cabaları ile bugune kadar geldik.
Bu noktada Kıbrıs Davası denilince en büyük Başbuğumuz olan Sizi burada görmek,bize destek olduğunuzu hissetmek içimizdeki Kıbrıs ve vatan sevdasını bir kat daha alevlendirdi.
Günden güne büyüyen Haklı davamızın sesi olan
www.kibris1974.com a Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz Sayın Cumhurbaşkanım.Sizlerle bir arada olmak inanın çok büyük bir onur ve şereftir.

Ellerinizden Öperim,

Saygılarımla Başbuğum

.

rotafatih

Dost Üyeler

Sayin Denktaş bu çati altinda yazmasindan onur ve mutluluk duydum...Kıbrıs Türk'ünü daima destekliyorum..ve gün gelir de savaşmak istenirse benden İstanbul'dan çekinmeden kanimin son damlasina kadar Kıbrıs için savaşmaya geleceğim... Kıbrıs Türk'üne yapilan haksizliklari bilmeyene Türk demek de en büyük yanliştir...

Volkan

-Otağ Hanı-

saygıdeger büyügümüz sayın RAUF DENKDAŞ KIBRIS bizim için kutsal bir emanettir.ve bu emanet ne pahasına olursa olsun savunulacaktır.ve otagımıza geldiginiz ,güzel yazı ve yorumlarınızla bizi onurlandırdıgınız içinde çok teşekkürler.saygılarımla.

TTK
TMT

NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE.

büzürgmeniş

Dost Üyeler

İnternet otamındaki Kıbrıs Davasına sahip çıkıp,bunun mücadelesini verirken,KKTC Kurucu Cumhurbaşkanımız sayın Rauf Denktaş liderimizinde,otağımıza katılması ve o değerli fikirlerini bizlerle paylaşıyor olması,çok onur verici ve eşsiz bir mutluluk.Hoşgeldiniz sayın liderimiz.Saygılarımızla,esen kalın...