N95 ile Canli Tv izleme be daha bircok özellik var

gonca58

Moderator
Oncelikle konu alinti degil kendim hazirladim,emege saygi lutfen....
Arkadaslar forumlarda bu programdan bahsedilmedigini gordum,fakat benim vazgecilmezim,eger sizde evinizdeki pc nizi SIKCA acik birakiyorsaniz kesinlikle tavsiye ediyorum.Yurtdisinda yasadigim icin hemen hemen her sokakta onlarca wireless var,bir keresinde abimin dugunu oldugu icin fb nin macini izleyememistim,fakat mactan 1 saat sonra trt deki ozetini dugun salonunun kapisinin onunden n95sayesinde trt den izlemistim ve yanimdaki arkadaslarda bu vesileyle n95 sahibi olmuslardi...Programimizin ismi Orb,ne ise yaradigi resimlerden anlasiliyor,fakat daha fazla yapabilecekleriniz de var.
1.Url si mms uzantisi ile baslayan her televizyon kanalini canli ve kaliteli goruntuyle izleyebilirsiniz,(60 a yakin ulusal ve yerel turk kanallari,1000 e yakin yabanci kanal)Show tv,Trt1,2,3,4,Ntv,Star,Atv,Stv,Eskishir,Kayseri,Al anya yerel kanallari gibi...Radyolarida bu sekilde dinlemek mumkun..
2.Disariya ciktiginizda kacirmak istemediginiz bir program olurda bilgisayara kaydetmek isterseniz,bu islemide bu program sayesinde disaridan internet buldugunuz bir yerden zamanlayip evdeki bilgisayariniz kayita baslar ve kayit suresinide istediginiz gibi ayarlayabilirsiniz.Eve dondugunuzde kayit ettiginiz tv programini pc nizden izleyebilirsiniz.
3.Pc.nizde bulununan resim,video ve muzikleri internete baglanabileceginiz heryerden n95inize indirebilir yada izleyip dinleyebilirsiniz.Ayrica pcnizdeki butun dokumanlarida indirebilirsiniz.
4.Pc.nize bagli olan webcami ve mikrofonu uzaktan acabilir,canli olarak evinizde olup biteni dinleyip izleyebilirsiniz...(bu ozellik biraz casusluga giriyor)
5.Pc.nize bagli anten varsa (bu ozelligi kullanabilmek icin step 4 yada 5te antenne secenegini secmeniz gerek)anteninizle izleyebileceginiz butun kanallarida n95 te izleyebilirsiniz...ve henuz kesfedemedigim birkac ozellik daha..
Programi kurmak icin www.orb.com sitesine girip once uye olacaksiniz,daha sonra orb versiyon 2 yi bilgisayariniza kuracaksiniz kurduktan sonra n95 ile www.orb.com sitesine girip adinizi ve sifrenizi yazip login olacaksiniz ve kullanmaya baslayabilirsiniz.Pcnizde firewall varsa kapatmalisiniz yoksa pc ye baglanamazsiniz...60 a yakin turk kanali programin icinde var fakat bazilari yok onlarida kendiniz ekleyeceksiniz,eklemek icin pcnizden orbdaki hesabiniza gidip tv/webcam a tiklayip add custom a basacaksiniz ve kanalin url sini cikan bosluga yazacaksiniz ve ok deyin kanal favorilerinize eklenir,umarim sizinde isinizi gorecek bir programdir...

Bazi kanallarin url adresleri
Atv mms://213.74.5.104/atv?sid=
Show Tv mms://opim-showtv2.wm.llnwd.net/opim_SHOWTV2?MSWMExt=.asf
kanal24 mms://77.79.67.4/24canli
Ntv mms://144.122.56.15/odtutv
Kanal1 mms://213.74.5.104/k1
Number One mms://89.149.209.139/TV-NumberOne
Samanyolu mms://usa.stv.com.tr/live
Trt 1 mms://212.175.166.3/tv1
Fashion tv mms://a420.l2147244871.c21472.e.lm.akamaistream.net/D/420/21472/v0001/reflector:44871?videoid=18532
N95 te videolarin screenshootlarini cekemedigimiz icin n95 ekranini pc ye yansitip pcden ekran goruntusu aldim,kanallarin goruntu kalitesini resimlerde gorebilirsiniz....

gonca58

Moderator
Arkadaslar ben Pocket Pc de ayni islemi denedim ve tek kelimeyle harika. Tavsiye ederim herkese. 56 tane türk kanali var ve bunun yani sira tüm ülkelerden tv kanallari mevcut.