One Minute Mr. Erdoğan

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye
“ONE MINUTE” Mr. ERDOĞAN…
Alper Faik Genç

TC. Bşb. Sn. R.T. Erdoğan beğenmediği durumlarda derhal konuşmasını bilen bir Siyaset adamıdır. Nitekim bir süre önce Yahudilere ‘One Minute’ diyerek onları zamanında uyarmasını bilmiş ve bu tavrı, konu Filistin ve Müslüman halkları olduğu için özellikle İslam dünyasında takdirle karşılanmıştır.

Ancak KKTC’de Kıbrıs Türklerine karşı Rumların tavırlarına neden sessiz kaldığı hala
Anlaşılmamaktadır....Onlara da o meşhur ‘One minute’ uyarısını yapmasını Kıbrıslı Türkler boş yere bekleyip durmuşlardır...

‘Meşhur’ Bakanlarından Egemen BAĞIŞ’ı bu gibi hallerde görevlendirmek, Kıbrıs Türklerini memnun etmek şurda dursun, adeta hiddetlendirip, üzmektedir.

SON OLAY:
Güney Kıbrıs’ta oynanan bir basketbol maçında Anavatanın takımı PINAR Karşıyakanın maruz kaldığı Rum şiddetini E. Bağış efendi güya sert bir üslupla kınamıştır...

Adama adını sormuşlar, ‘Mülayim’ demiş...Ya “Sert” olsaydı ne olurdu demişler...

Türk Takımı saatlarca mahsur kalmış, koridorlara sis bombaları atılmış...Fanatik Rum gençleri Takımın Kuzey Kıbrıs’a geçmesini engellemiş ve Rum bölgesinden çıkmalarını istemiş...Rum Polisi bütün bunlara seyirci kalmıştır...

Başmüzakereci ve Devlet Bakanı Egemen Bağış da bu olayı güya sert eleştirerek, Rumları kınamiş ve de bu olayın bundan sonraki her aşamada takipçisi olacaklarını buyurmuş...Bu arada küflenmiş ANNAN Planına da, her zaman olduğu gibi, atıfta bulunarak, Kıbrıs Türklerinin bu planı %67 ile Kabul , Rumlarin ise %76 oyla reddettiklerini yeniden tekrarlamıştır. Bu ne perhiz- bu ne lahana turşusudur?

İşte böyle zavallı beyanlarla bu durum da kapatılmış bulunmaktadır…

TÜRKİYE HALA “BİR ADIM ÖNDE GİTME”YE DEVAM EDİYOR…

Sn. Erdoğan’ın söz verdiği gibi, Türkiye Kıbrıs sorununun hallinde hala bir adım önde gitmeye devam ediyor…

Atı alan Üsküdarı geçmiş ama, Sn. Erdoğan, o meşhur, ‘ONE MINUTE’ini Rumlara söylememiş - söyleyememiştir…

Birçok Kıbrıs Türk’ü gibi, ben de sormak istiyorum:
Sn.Erdoğan’ın Rumlara bu kadar tolerans göstermesi, onların yaptıklarına göz yumması – sessiz kalması, acaba nedendir? Rum Yönetiminin AB üyesi olduğundan, onlardan çekinmesinden midir acaba?
Bu son Olay da göstermiştir ki, Kıbrıstaki siyasi durumu en iyi bilen ve Rumlarla birlikte yaşanamayacağına kanaat getiren Kıbrıs Türkleri olarak, biz, sonu gelmeyecek müzekerelere inanmıyoruz.

YENİ BİR SİYASETE - YENİ BİR PLANA İHTİYAÇ VARDIR
Bunu artık AKP. İdarecileri iyice kavrayıp, akıntıya kürek çekmemelidirler.

Yeni bir siyasete – Bir “B” Planına acele ihtiyaç vardır…

OLMAYACAK DUAYA AMİN DENMEZ…

Kıbrıs Rumları’nın ne derece Türk düşmanı olduğunu bilenler olarak,
Kıbrıs’ta Türk- Rum dostluğunun ve ortak bir idarenin kurulmasına asla inanmayan kişiler olarak, ve de
Yunanistanın kaypak siyasetini iyi bilen insanlar olarak,
Bizler, Olmayacak duaya ‘Amin’ demeyiz!