pkk ya karşı Osmanlı Taktiği

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
TSK, artık teröristleri farklı bir yöntemle vuracak. Osmanlı dönemindeki Akıncı tipi operasyonlar gerçekleştirilecek...

TSK’nın, terör örgütü pkk(terör örgütü)’nın, Irak’ın kuzeyindeki Zap kampına yönelik geçtiğimiz hafta sonuçlanan kara harekatının yankıları sürerken, bundan sonra da kara harekatlarına devam edileceği belirtiliyor.

KOMANDOLAR VURUP ÇIKACAK

Terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki kamplarına, bundan böyle 1990’lı yıllarda olduğu gibi kapsamlı ve uzun süreli kara operasyonları düzenlenmeyecek. Artık kara harekatları kısa süreli ve hedefe yönelik olarak icra edilecek. TSK’nın geçtiğimiz hafta sona eren ve toplam 8 gün süren operasyonu, uygulanması düşünülen yeni konsepti de ortaya çıkardı. Yeni konsepte göre, terör örgütü kamplarına Akıncı tipi operasyonlar düzenlenecek.

Osmanlı Devleti ile ünlenen "Akıncı" tipi operasyonlarda, alınan istihbarat üzerine Özel Kuvvetler ya da komandolardan oluşan küçük birlikler nokta hedeflere baskın yapıp, etkisiz hale getirecek. Birlikler özel donanımlı olduğu ve küçük olduğu için dikkat çekmeden hedefin kalbine kadar ulaşıp sonuç alacak ve ana karargâha geri dönecek.

ÖNCELİK SINIRA YAKIN KAMPLARA

Türkiye’nin çıkarları, bölge ve dünya dengeleri dikkate alınarak bundan böyle yapılacak operasyonlar şu aşamalardan geçecek:

-Kesin istihbarat üzerine önce hava operasyonları yapılacak.

-Daha sonra helikopterlerin de kullanıldığı uçar birlik harekatı icra edilecek.

-Kesin sonuç alınması için Akıncı tipi vur-kaç operasyonu yapılacak. Bu harekat, hava ve topçu destekli gerçekleştirilecek.
 

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
1,731
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
Tanrı Dağlarında
Akıncı tarzı saldırıdan kasıt,gerilla savaşı.
Kaldıki 1984 den beri yani pkknın ilk silahlı eyleminden bu güne değin,TSK gerilla savaşını son derece iyi öğrendi ve yeri geldiğinde birliklerine uygulatıyor.
 
Üst